Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy nem látogattatok meg egy beteg hozzátartózót, aki időközben elhunyt és lelkiismeret furdalásotok volt utána?

Figyelt kérdés
A nagybátyám feleségéről van szó.A nagybátyám már 15éve meghalt,a feleségétől el is váltak régebben.Az asszony mégis tartotta a kapcsolatatot a férje által szerzett rokonokkal.Ez az utóbbi években fel is erősödött és a régi sógornők elkezdtek összejárni egymással,mindig máshol volt az összejövetel,így időnként ránk is sor került.De azelőtt is ha összefutottunk mindig kedvesen üdvözölt,érdeklődött,sokszor az autóbuszba is mellém ült ilyenkor jól elbeszélgettünk.A nyáron egyszer kérte menjek el egy kávéra szívesen lát,meg az unokatestvérem is itthon volt külföldről,így vele is találkoztam.Utána még egyszer találkoztunk amikor nálunk volt.Néhány héttel később rossz eredményeket kapott és kiderült,hogy súlyos beteg.Ez a betegség 4hónap alatt elvitte szegényt.Sajnos nem látogattam meg.Terveztem most ha kijön a kórházból meglátogatom,de erre már nem kerül sor.Gyakaran üdvözölt ez idő alatt is a szüleim által és én is őt.Ez azelőtt is szokása volt.Őszinte és szívbeli volt az érdeklődése.Nagyon kedveltem és sajnálom,hogy nem látogattam meg.Imádkozni tudtam csak érte.

2018. febr. 28. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Volt. Van lelkiismeret furdalás igen. Megbékélni (?) soha.
2018. márc. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám nemrég hunyt el. Bár majdnem 2 héttel a halála előtt láttam, mégis hasonlóan érzem magam. Be is volt ütemezve, hogy meglátogatom a kórházban, de sajnos pár napot késtem. Az utolsó éveiben az unokái közül talán én álltam hozzá a legközelebb (általában havonta legalább egyszer meglátogattam) de attól még hihetetlenül rossz érzés, hogy az utolsó dolog, amit mondott nekem röviddel a halála előtt, hogy "máris mész?" én pedig csak gyorsan elköszöntem abban a hiszemben, hogy még úgyis látni fogom.

Tényleg nehéz feldolgozni, hogy nem búcsúztam el, de a lényeg az, hogy mások ott voltak mellette, szóval nem volt egyedül és szerintem tudta is, hogy szeretném meglátogatni, nekem pedig sok boldog emlékem van vele még akkorról, amikor még egészséges volt.

Szerintem Kérdező, ha olyan ember voltál, aki többet adott hozzá az életéhez, mint amennyit elvett, akkor nincs okod bűntudatot érezni.

2018. márc. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Édesanyámat, de ott ő nem engedte, hogy bemenjek hozzá.


Lelkiismeret-furdalásom nincs, bánt egy kicsit, de megértem, hogy nem akarta, hogy gépekkel-csövekkel körülvéve öntudatlanul lássam őt.

2018. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem másfél hete halt meg nagymamám, hasnyálmirigyrákban. Egyszer voltam nála két hónappal ezelőtt, elég rossz bőrben volt, és megmondta, hogy ne jöjjek többet, nem akarja, hogy így lássam, és ezt mondjam meg a családomnak is. A családom ennek ellenére látogatta őt, mert a saját lelkiismeretük fontosabb volt nekik, mint nagymamám kifejezett kérése - én megértem, hogy nem mindenkinek esik jól az ilyen jellegű törődés, én már attól is hülyét kapok, mikor otthon maradok betegen, és az aggódó munkatárssal náthás hangon kell beszélnem telefonon; nekem ez marha kellemetlen, nem szeretem, ha gyenge pillanatomban látnak, neki meg csak annyit jelent az egész, hogy jobb embernek érzi magát tőle... OFF vége, csak azért írtam le, mert mindenki azt hiszi, hogy látogatni kötelező és mindenki örül neki.

Nincs emiatt lelkiismeret-furdalásom, pedig a családom egy érzéketlen bunkónak tart, és neked se kellene, hogy legyen. Így utólag már mindegy, hogy jólesett volna-e neki, nem tudsz rajta változtatni akkor se, ha marcangolod magad miatta. És egyébként is, az, hogy kétszer találkoztatok meg egymás mellett ültetek a buszon, szerintem a "kedves ismerős" kategória, egyáltalán nem egy nagyon közeli illető, akihez úgymond kötelező menni, akkor se, ha kölcsönösen kedveltétek egymást, nem épült ki egy komolyabb kapcsolat. Ez így lehet, hogy leírva durván hangzik, amiért elnézést kérek, de kívülállóként egyáltalán nem látom úgy, hogy lenne okod emiatt a bűntudatra.

2018. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló: életünkben nem kétszer találkoztunk,ez az utóbbi félévre vonatkozik.Gyrekekkoromban meg rengeteget voltam náluk mint ahogy az unokatesóm is nálunk.A nagybátyáim feleségei közül(mivel volt néhány nagybátyám)ő volt a legkedvesebb számomra.Igen,igazad van nem voltunk a legközelebbiek egymással és lehet nem is igényelte annyira a látogatásokat.Ezt nem tudom utólagosan megítélni.Édesanyám volt nála néhányszor,mindig elment hozzá azokban az időszakokban amikor nem a kórházban volt,hanem itthon.És egyszer tényleg sok látogató összeszaladt akkor ők rövid ideig maradtak,gondolva arra,hogy nem jó az egy betegnek ha egyszerre sok látogatója van.Talán nem kellene,hogy lelliismeret furdalásom legyen,most szerettem volna meglátogatni,de sajnos már nem tehetem.Annyi pozitív van az egészben,hogy így legalább úgy emlékszem rá amilyennek utoljára láttam októberben,amikor még nem viselte meg a kezelési tortúra.
2018. márc. 1. 22:30
 16/16 anonim ***** válasza:
57%
Az ikerbabáim 4 naposan haltak meg...utolsó este azt mondta a dr nő hogy köszönjünk el tőlük , de sokkot kaptam nem tudtam bemenni hozzájuk :( ... nem köszöntem el tőlük :( ...sose fogom megbocsájtani magamnak :(
2018. márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!