Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Változtatni akarok az életem....

Változtatni akarok az életem. Hogy lássak hozzá?

Figyelt kérdés
Néha van 1-1 ritka ilyen pillanatom amikor beláttin hogy bizonyos dolgok nem jók az életembe. Pl a tanulás. Gyenge az átlagom.. H változtassak ezen és részben sok máson. A föbb kérdés hogy hogyan tartsam meg a változást és ne áljak vissza az el kenyelmesedet helyzetembe... 17éves gimnazista vagyok, szval nagyon jo lenne a segitseg.. Föleg abba az idobe mikor eletem mulik ezen..
2018. márc. 6. 16:52
 1/3 anonim válasza:

Na, jo uton halladsz, mar az elso lepest megtetted.. eszrevetted hogy valami nem oke es hogy a jovod is ezen az idoszakon mulik. Pacsi :)

Nem ertem, hogy ezek utan mi az ami vissza tart!? Talan lusta vagy? :P Vagy nem gondolod eleg komolyan, hogy valtoztatni akarsz? Nem akarsz a jovoben jo eletet? Esetleg depresszio?? :o

Adok par tippet, hatha segit ^^

Fokozatosan valts eletmodot, mert a hirtelen valtozas elveheti a kedved, es ha esetleg depresszio vagy szimpla lustasag all a hatterben akkor lehet nem fog menni.

Mennyit mozogsz? Mivel sulis vagy, gondolom nem alszol egesz nap, es tartsd is ezt be, a tul sok alvas nem tesz tul jot.

Gondolkozz pozitivan!! Rossz az ido? Legalabb nincs 40°c. Faradt vagy, de rendet kell raknod a szobadban, mert olyan mint egy disznool? Legalabb nem unatkozol, es rend lesz. Hidd el, jobb erzes lesz ugy lefekudni este, ha nem halogatod a dolgokat. Maximum az elso 1-2het ami nehez, de utanna mar igenyelni fogod azokat a dolgokat, amiket elkezdesz rendszeresen csinalni. Sportolj valamit (vagy legalabb setalj egy 30-50percet naponta) <-ez fontos a szellemi es a testi fittseghez is. Jobb lesz a memoriad, jibban tudsz majd koncentralni, igyal sok vizet is, ez is fontos. <-ezek hianya is okozhat lelki faradtsagot, ami miatt nem lesz kedved semmihez.

Az is lehet, hogy csak tavaszi faradtsagod van.. szedj D vitamint, ez mindenkepp csak pozitiv hatassal lesz rad.

Ne hallogasd a dolgokat, meg ha csak kutyasetaltatasrol is van szo, vagy tanulasrol. Vidd el setalni azt a kutyat, es olvasd el 2x a tanulnivalot, mert kesobb barmibe is utkozol, bele fogsz vagni, es meg fogod csinalni, mert megszokotta es termeszetesse valik es nem leszel lusta.

Tanulast meg nem kell tulzasba vinni, ha odafigyelsz az oran, akkor nagyreszet megjegyzed, es otthon mar szinte semmi dolgod (tapasztalat.. en sosem voltam valami jo tanulo, mindig inkabb az osztalytarsakkal beszelgettem oran, vagy zenet hallgattam stb.. de amikor elkezdtem figyelni, hogy mit mond a tanar, meg en magam is meglepodtem es azt mondtam megsem olyan nagy hulyeseg ez az iskola mint gondoltam, nagyon sok mindent meg lehet jegyezni, ha megerted a lenyeget. Ha meg nem erted meg elsore kerdezd vissza a tanart, azert van, hogy segitsen.. nem kell tobbet tenned, meg fog valtozni az eleted.. ez tenyleg csak fejben dol el, hogy akarod-e a valtozast vegy sem.. gondolkozz el mi az ami visszahuz vagy hatraltat es probald megszuntetni a zavaro tenyezot, de csak fokozatosan.

Nem tudok sokat az eletedrol, de egy evvel ezelott en is hasonlo helyzetben voltam.. ne hagyd hogy teljesen ellustulj, en amire eszrevettem h valami nem oke, mar kezdtem elhanyagolni a barataimat es mindent.. itthon csak fekudtem es ettem.. mikor tudatosult bennem, hogy teljesen elszigetelem magam, es ha nem valtoztatok akkor igy elem le az egesz eletem, akkor mar etvagyam sem volt. Volt olyan, hogy egy nap csak par falatot ettem, mert nem volt etvagyam.. lehet hogy volt olyan is, hogy kihagytam egy-egy napot. Sokszor gondolkoztam azon, amikor felkeltem, hogy mit ettem elozo nap, es volt olyan hogy nem jutott eszemben akar hogy is probaltam, kozben folyamatosan korgott a gyomrom, senkinek nem kivanom, amit akkor eltem at. <- ez a buntudatt miatt volt, hogy nem tudtam megvaltozni. De ha nekem sikerult neked is menni fog, csak el kell dontened, es kitartanod.. a kezdet a legnehezebb utanna csak jobb lesz!! :)

2018. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elozo vagyok. Bocsi a hosszu valaszert.

Meg annyit hogy en most vagyok 18eves. Szval en is annyi idos voltam, mint te most, amikor valtoztattam. Vegul jo lett az erettsegim, szoval ne aggodj, neked is sikerulni fog :)

2018. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hello bocs h nem feleltem korabban, nem figyeltem a kerdesem mert sokaig figyeltem es akkor sem jott valasz igy feladtam egy kis idore. Talan lustasag lehet Bennen neg egg kis lelki faradtsag amit eddig rossz modon probaltam potolni pl gepezes stb.:/
2018. márc. 19. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!