Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyengébbik kézzel írni hogy...

Gyengébbik kézzel írni hogy lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

Jobbkezes vagyok, és ballal szeretnék megtanulni írni. Nincs különösebb oka. De azt se tudom, hogy hogy fogjam a tollat, olyan fura. Tök más, mint jobbal, ide-oda mennek a vonalak, ahova nem is akarom, tök természetellenes. :D

Tudtok tippeket/javaslatokat adni? Van, aki megtanult a gyengébbik kezével írni?



2018. márc. 10. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettővel csinálok mindent. Írni ballal írtam eleinte, de aztán kellett.igazolást írni a.suliba és akkor azt megpróbáltam jobbal. Mert a saját írásommal mégsem írhattam. Elöször kicsit nehezen ment.de.gyorsan belejöttem. Viszont.teljesen másképp írok a jobb és bal kézzel mintha két külön ember írta volna. Az egyikkel kis.kerek betűim vannak a másikkal hosszúkásak. ☺ Mindketzővel ugyan olyan jól tudok írni, enni, tollasozni, rajzolni stb.
2018. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tollasozni én is szoktam vele. :D

Meg egy ideig fogat mostam bal kézzel. :'D

De mindig elfelejtem gyakorolni a dolgokat, mert olyan természetes, hogy a jobb kezem a domináns. Köszi a választ!

2018. márc. 10. 19:09
 3/4 TR75 ***** válasza:
100%

Én jobbkezes vagyok, de ballal is tudok írni, bár nem gyakorlom, mert csak tükörírással megy, és ki az, aki tükörírást akar silabizálgatni? :S

Bal kézzel nagyjából mindent úgy csinálok, mintha a jobb kezem tükörképe lenne, szóval nem feltétlenül erőltetem, mert például egy csavarnál/anyánál vagy egy zárnál nem mindegy, melyik irányba fordítom.

De amúgy ez is gyakorlás kérdése. Az meg természetes, hogy más az írásképe a két kezednek.

2018. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás, gyakorlás.

Én akkor tanultam meg, mikor a domináns kezemet nem tudtam három hétig használni. Mivel amúgy is szerettem/szeretek kézzel írni (és sokféleképpen is tudok), így nem volt kérdés, hogy megtanulok a másikkal is. Bár nekem is megy a tükörírás mindkét kézzel, nem ebből indult a fejlődésem, valahogy ráállt hamar az agyam. Amúgy azóta a "gyengébbik" kezemmel eszem, és abban van a kés is. :)

2018. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!