Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem csak a kérdező...

Miért nem csak a kérdező pontozhatja a válaszokat?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt az egész pontozósdit.

Felteszek egy kérdést, amire érkeznek válaszok, amik számomra vagy hasznosak vagy nem hasznosak. Én tettem fel a kérdést, szóval egy válasz csak számomra lehet hasznos vagy nem-hasznos. Akkor miért nem csak én pontozhatom a válaszokat?

Most mégis milyen az már, hogy én felteszek egy kérdést, aztán az egyik válaszadó lepontozza a másik válaszadó válaszát, hogy szerintem az az én kérdésemre nem hasznos...


2018. márc. 15. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Mert azt lehet pontozni, hogy az olvaso szamara mennyire volt hasznos a valasz. Elvileg nem szabad ugyanazt kerdezni, amit mar feltettek, igy hogy tudna pontozni, akinek ugyanaz a gondja?
2018. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Megesik hogy a kérdező hülye vagy provokatív (ezt most nem rád értem, de gyakran előfordul) és egy válaszadó jogosan kioktatja akkor szerintem jobb hogy én is kifejezhetem az egyetértésemet, emellett vannak azok a kérdezők is akiknek nem lehet elég kielégítő választ adni, plusz alapvetően kérdés és válasz van és csak másodlagosan kérdező és válaszoló, szóval más is dönthet afelől hogy alapvetően a kérdést korrektül vagy helytelenül válaszolta meg. Ez különösen igaz a műszaki informatikai vagy jogi kérdésekre, ahol gyakori hogy téves választ adnak, és ezzel jelezhetünk a kérdezőnek is hogy x-edik válaszoló válasza hibás.
2018. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

1. Lehet a válaszadó nem ért hozzá, hülyeségeket ír.

2. Ez a GYAKORI kérdések, tehát attól még hogy te tetted fel a kérdést a válaszok mindenkinek szólnak akinek ugyan ez vagy nagyon hasonló a kérdése.

2018. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert sokan csak azokat a válaszokat pontozzák fel, amiket hallani akarnak. Ha valaki szentül állítja, hogy az ég nem kék, hanem zöld, akkor minden válasz, amiben az lenne leírva, hogy az ég márpedig kék, le lenne 0%-ra pontozva, mert a kérdező nem ért egyet ezzel. Ettől még persze nem lesz igaza. Itt jön képbe a többi válaszadó pontozása.
2018. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Az egész pontozás alapból totál felesleges, meg azt sem értem aki azon izgul, hogy hány %-ra pontozzák. A kérdező anélkül is el tudja dönteni h melyik válasz volt neki hasznos h a pontokat lesné.
2018. márc. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dee, de 2. válaszoló, a kérdező bizony elég provokatív. A mekis sznob. (Családi kapcsolatok kat.)
2018. márc. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem titok, egyik kérdés ihlette a másikat. Bár megjegyzem, egyik kérdés sem volt provokatív, csak manapság már, ha valaki a szegénységét részletezi az tiszteletreméltó és őt sajnálni kell, aki meg a gazdagabb anyagi helyzetét, az egyből provokáció.
2018. márc. 16. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert vannak emberek, akik csak azért tesznek fel kérdést, hogy valaki sirassa őket, és támogatást/sajnálatot kapjanak, az esetleges ellenvéleményt vagy tanácsot pedig lepontozzák, az agresszívebbek meg cuki privát üzenettel honorálják. Biztos találkoztál már kérdéssel a Bombanőstől, a Munkaügyistől, meg még vannak időszakosan felbukkanó hülyék.

De ha nem itt, hanem az egészség kategóriában teszel fel kérdést, és senki nem pontozná a választ, akkor nem biztos, hogy lenne akkora szerencséd, hogy valaki vegye a fáradtságot kifejteni, miért írt baromságot az első válaszoló (azért a zöld/piros kezet megnyomni sokkal kisebb erőfeszítés, mint írni egy komplett cáfolatot), akkor annak sokkal súlyosabb következménye is lehet, mint egy esetleges rossz tanácsnak.

Szerintem jó ez a pontozásos rendszer, hiába vannak, akik arra élveznek, ha indokolatlanul lepontoznak másokat, azért csak működik a társadalom önszabályozó metódusa. Ha pl. krízisen mész keresztül, és kiteszel egy kérdést, én meg azt írom válasznak, hogy kösd fel magad a diófára, hamarosan 0%-on leszek, attól még a válaszom ott lesz, de legalább látod, hogy az álláspontommal senki nem ért egyet, tehát valószínűleg én beszélek hülyeséget és nem az a megoldás, ha felkötöd magad a diófára.

2018. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!