Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy van pénzük az embereknek...

Hogy van pénzük az embereknek ilyen vegán, bio élelmiszerekre? Az utóbbi egy hétben kétszer is elcsodálkoztam a sparban. Vegán, bio élelmiszerek. Mit dolgozhatnak? Mennyit költhetnek kajára?

Figyelt kérdés

Ma is voltam sparban, és elképedtem... kb. 3 nappal ezelőtt is.


Ma mögöttem ezt vették: bio hummusz, vagy valami humuszos-salátás izé, pekedli, meg vegán édesség, meg karalábé, zeller (ez persze OK), a vegán édesség pl. 600-800 között lehet sztem, de sztem 800.


A múltkor is kb. ugyanez volt: mind bio cucc (persze nem volt telepakolva a szalag, hanem 4-5 dolog, de az mind ilyen egészséges-biotermesztéses vagy rá volt írva hogy "vegan".


Hogy van pénzük az embereknek erre?

Mármint van albérlet, aminek a bérleti díja 80-100.000, akkor mellette esetleg suli (ha diákhitel van, az könnyebbség), ha nem suli, akkor melóhely... inkább a felnőttek érdekelnének.


Akkor pl. egyéb szórakozás (mozi, színház) vagy konditerembérlet (ha pl. vegán valaki, gondolom költ kondira, kondibérletre),


Egy csomószor látok üzletben embereket egészséges kaját venni (persze olyat is, aki zsemlét, parizert vesz, de ma pl. ez a vegán csaj mögöttem, a másik véglet...


Hogy lehet valakinek erre pénze?

Vagy nem szórakozik (pl. nem megy moziba)


Mit dolgozhatnak az ilyen emberek? Nagyon bejött mostanában ez a vegán / bio téma, régebben nem vettek ennyi mindent sztem...


mennyit költ egy ilyen ember havi szinten kajára szerintetek?



2018. márc. 20. 20:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szart nem vesznek meg (pl. kóla, csipszek, stb.).


Nem olyan sokkal több a bio cucc, nem kell ehhez mérnöki fizu, csak nem kell bromságokra elszórni a pénzt.

2018. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

2 fő vegán étele nálunk úgy hogy van kert nem egész 30.000 ft.

Nem veszünk késztermékeket max szójatejet vagy tofut néha. Amúgy csak alapanyagokat pl liszt, olaj, fűszerek, gabonák magvak hüvelyesek stb. Zöldség gyümölcs télen ha nincs eltéve.

2018. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy ez tipikus szegény ember kérdés.


Én is pont így gondolkoztam gyerekként, fiatalon. A saját életszínvonalunkat vettem természetesnek és mindenki gazdagnak tűnt, mindenhol azt néztem, hogy "Miből telik".


Még osztálykirándulásokon is a hozott szendvicseimet ettem 3 napig, nem mentem a többiekkel mekizni, ha tehettem nem költöttem semmire, se plusz belépők, se semmi. Ha vettem egy kólát vagy egy palack ásványvizet arra is sajnáltam a pénzt utólag is.


Aztán rájöttem felnőttként, hogy nem mások éltek átlagon felül, hanem mi éltünk átlagon alul.

2018. márc. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen te élsz átlagon alul sajnos.

Mi a szakmád?Miért büfészakot végeztél?

Miért nem végzel valami piacképeset plusz nyelvek?

Te is minőségi életet tudnál élni,de ehhez tenni kell.

Mind soft skillekben mind szakmai skillekben.

2018. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%

Ma voltam a tescoba 4 db debreceni kolbasz 100 forinttal dragabb volt mint a 6 db vegan kolbi par polccal arrebb. A zoldsegek nem tul dragak, a gyumolcsok sajna igen de ki lehet fogni jo akciokat pl isteni mangokat csupan 290 forintert. A sok huvelyes, magok azokat nem a nagy multiknal erdemes beszerezni mert ott kis mennyisegben es dragan aruljak oket. A novenyi tejek viszont egyertelmuen dragabbak mint a szimpla tehentej, de ez meg belefer. Egyebkent nem draga luxushobort a vegansag mar csak ha abba belegondolsz mennyi penzt koltesz husra! 1300-1400 forint a csirkemell kiloja mig 100 grammkaban van kb 21 gramm feherje, mig egy kilo pl sargaborso max 350-400 forint cserebe ugyanannyi feherje van benne plusz meg vagy 60-70 gramm szenhidrat! Most akkor melyik eri meg jobban? Persze a csicseriborso az en kedvencem mar dragabb, kiloja ugy 400-500 forint nagyjabol ennyiert veszem.

“Bio” edessegeket nem nagyon szoktam venni inkabb itthon keszitek sokkal finomabb dolgokat amik sokkal jobban megerik anyagilag, max etcsokit szoktam venni az meg mennyi is kabe 200-300 forint? Tehat nem olyan veszes ez. En pl a hummuszt is magamnak csinalom, hulye lennek egy kis tasakot megvenni tobb szaz forintert ami raadasul szarabb mint amit en csinalok.

2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Alapjába véve nem költök élelmiszerre, mert önellátó vagyok, ritkán kb havonta 2x veszek vegan bio "édességeket", ha megkívánom őket (datolyával készülnek, azt meg nem tudom én megtermelni).


Inkább "nyaralásokra" (téli hónapokban nyaralok inkább), kirándulásokra szoktam költeni.

Önellátóként és kriptobányászként simán megtudok élni bármiféle kuporgatás nélkül.

2018. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!