Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha ellenérzéseim...

Az baj ha ellenérzéseim vannak azok iránt akik (szerintem) túlságosan szeretik az állatokat?

Figyelt kérdés

Mármint azzal hogy valaki szereti az állatokat még nincs bajom, sőt, én is szeretem őket valamennyire.

De ha valakinek az állatszeretete embergyűlölettel párosul, azt elítélem. Ami még ennél is jobban felháborít amikor az állatokat istenként ábrázolják, akik soha nem bántanak senkit. Jó, azt elismerem, hogy az emberek több rossz dolgot tesznek mint az állatok, de az állatok társadalma (szerintem) nagyon hasonlít az emberekéhez. Mármint az állatvilágban is bántani szokták a gyengéket, ott is van megerőszakolás (aki nem hisz nekem: [link] stb. De visszatérve a témára, nagyon unom amikor beképzelve kijelentik, hogy minden ember rossz, de ők csak meg nem értett zsenik akiket ok nélkül (na persze) bántanak és az állatok az egyetlenek akik tisztelik őket.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Ha esetleg rosszul fogalmaztam volna,a #10-dik válaszadó (és a kérdező) a tipikus példa. Ha ennyire szeretne büntetlenül ölni, akkor ölje meg a kutyáját (ne értsetek félre, nem tolerálom az állatkínzást).

u.i.: bocsánat, ha a kérdés provokatív de ezt muszáj volt kiírnom.



2018. ápr. 1. 20:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 úgy látszik, félre értelmeztél. Egy szóval se mondtam hogy az állatok tudatában vannak amit tesznek. De ettől még igenis megölik a másik állatot.
2018. máj. 12. 07:37
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg sok ember sincs tudatában annak, hogy mit tesz, nagyon is ösztönösen cselekszik - erre is tekintettel kéne lenniük az állattartóknak, de sokaknak eszükbe sincs belekalkulálni, hogy mi van, ha póráz nélkül hozza le a lifttel a kutyáját, a liftajtó előtt meg ott egy kisgyerek, aki megijed a nagy kutyától, vagy akárki, aki fél tőle, stb.
2018. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

Szóval kérdező te nem tennél különbséget ember által elkövetett gyilkosság és aközött hogy egy kutya megöl egy nyulat? Ennyi erővel haragudjunk a fákra is, ha véletlenül rádőlnek egy emberre?


Nem azért több az ember mint az állat vagy a növény mert tud gondolkodni? Tud úgy dönteni hogy ne öljön meg valakit akit nem szükséges?

2018. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%
Én sem szeretem a radikális állatvédőket, de aki ugyanúgy akar felelősségre vonni egy állatot és hibáztatni mint egy embert, az ostoba.
2018. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésed egy nagyon buta általánosítás. Miért nem úgy írtad ki kezdésbõl, hogy ellenérzésed van az embergyūlölõkkel szemben? Úgy egyértelmūbb lenne.
2018. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Jó, rosszul fogalmaztam. Az igaz hogy különbség van aközött ha egy állat vagy egy ember öl, de a legtöbb ember (legalábbis körülöttem), szinte semmit se tud az állatokról.

Amúgy igazad van, 15-ös, de nem lehet szerkeszteni a kérdést :/

2018. máj. 13. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!