Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktál hazudni azért, hogy...

Szoktál hazudni azért, hogy elkerülj egy konfliktust?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen
2018. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon ritkán, csak ha az a konfliktus durván veszélyeztetné a testi épségemet. Amúgy általában inkább belemegyek a konfliktusba, mint hogy hazudjak.
2018. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Én olyankor szoktam hazudni ha nem akarok csalódást okozni valakinek, mert mondjuk csinaltam valami hülyeséget amit megbántam és nagyon szégyellem, ezért a körülményeket átírom, hogy hogy is történt az adott esemény
2018. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ember, aki nem hazudik. Kis vagy nagy hazugság szépítés ,mindegy hogy nevezzük.
2018. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nekem a környezetembe van egy nagyon beteg elméjű ember,akinek kiszámíthatatlan a viselkedése,nem tudni,mikor jön ki belőle a dühöngő vadbarom. Minden apróságba beleköt,nem hagyja,hogy szabadon döntsek.

Ugyhogy inkább a hazugság,mint a konfliktus. Én mindig is konfliktuskerülő és békeszerető voltam.

2018. ápr. 7. 14:30
 6/19 anonim ***** válasza:

Persze. Nem mondhatod meg mindenkinek az őszinte véleményed, mert akkor ki állna az emberrel szóba?

A leggyakoribb mégis az, hogy nem konkrétan hazudok, hanem elhallgatok dolgokat.

Ne szólj szám, nem fáj fejem.

2018. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Alapvetően amennyire csak lehet, kerülöm a hazugságot, mert nem szeretek utólag belebonyolódni. De van néhány, nagyon kivételes eset, amikor úgy érzem, hogy a hazugság lelki terhe kisebb kockázat, kisebb szenvedés, mint a véleményem, igazmondásom konfliktuslavinája. De hozzáteszem, hogy ez ritka.
2018. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Minden gond nélkül.
2018. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

2., 7. én is.

5: A hazugság pont hogy belső békétlenséget okoz.

A konfliktus viszont nem.

2018. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A konfliktus SZAR! Én a békességet szeretem,nem vagyok az tipikus "fúdemegmondomneki" keménykedő hülyegyerek.
2018. ápr. 7. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!