Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktál hazudni azért, hogy...

Szoktál hazudni azért, hogy elkerülj egy konfliktust?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 14:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De ha hazudsz, és később kiderül, az még nagyobb konfliktust is tud okozni, mint amekkora eredetileg lett volna. Ebbe is gondolj vele!
2018. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

De én akkor is elmenekülök a konfliktusok elől! A fäszom se fog keménykedni. A béke sokkal fontosabb!

Nem megyek bele semmilyen konfliktusba és jól teszem!

2018. ápr. 7. 15:55
 13/19 anonim ***** válasza:
De ha megtudja a másik, hogy hazudtál, akkor jogosan lesz dühös rád, nem? Akkor ne csodálkozz majd, ha mégis konfliktus lesz emiatt!
2018. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
90%

12: De ez gyengeség, éretlenség.

Szőnyeg alá söprés.

2018. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#12 JÓL TESZEM,HA KERÜLÖM A KONFLIKTUST! A BÉKE A LEGFONTOSABB!
2018. ápr. 7. 15:59
 16/19 A kérdező kommentje:
#13 Az a hibás,aki keresi a konfliktust! Nem fogok belemenni,a béke többet ér annál. Nem fogom visszafojtani a rossz érzéseimet,így is pánikbeteg vagyok tőlük.
2018. ápr. 7. 16:01
 17/19 anonim ***** válasza:
16: Én ha rájönnék, hogy hazudtál, megkeresnélek és megvernélek. Vagy ha törvénybe ütköző dologban hazudtál, perre mennék.
2018. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A 7es, jól lepontozott válaszoló vagyok. Mondjuk a kérdésre válaszoltam, nem a vaníliafagylalt elkészítését írtam le, de akinek haszontalan volt a válaszom, hát.....


Szóval, totál egyetértek azzal a nyilatkozatoddal Kérdező, hogy semmi értelme a keménykedésnek, meg az ilyen harcos kakaskodásnak stb.


Én úgy mondanám, persze a magam nevében, hogy csak olyan konfliktust kell felvállalni, ahol nagyobb veszteséget okoz a konfliktuskerülés, mint az esetleges nyereség(vagy igazság) amit a konfrontáció hozhat.


Pl: ha valakik egymást oltogatva fikázzák, mondjuk egy android vs ios, vagy vw vs honda témában, az pont az a leszarós és értelmetlen csata. Kb mintha azon veszekednék valakivel, hogy a tökfőzelék finomabb vagy a borsóleves.


De ha pl ahogy egy ismerős járt a napokban, hogy a vevő félmillával kevesebbre "emlékezett" amikor hozta a pénzt az ingatlanért, no ott inkább a konflikt, mint a félmilla bukó.


Hazugság témára fordítva: ha mondjuk apám leordítja a fejemet hogy milyen szar alak vagyok, ha nem arra szavazok akire elvárja, akkor inkább ráhagyom. Tehát a tét nélküli dolgokban egy kegyes füllentés az értelmetlen veszekedés helyett, teljesen helytálló. Sőt, ha valaki ilyetén módon a másikat hazugságba kergeti a hülye intoleráns viselkedésével, akkor totál megengedett és inkább a másik a hibás, mert ilyen magatartást tanúsított.

2018. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Általában konkrétan hazudni nem szokásom.

Viszont szerintem nincs olyan ember akinek nem maga felé hajlik a keze és a maga érdekeit védi.

2018. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!