Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a helyes hozzáállás? A...

Mi a helyes hozzáállás? A munka eszköz, vagy cél?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Ismerek olyanokat, főképp az idősebb generációkból, akik szerint az életben a legfontosabb a munka, és láthatóan szeretnek is dolgozni. Ugyanakkor azt látom, hogy a saját generációm inkább eszközként, szükséges rosszként tekint a munkára, ami szükséges az életbenmaradáshoz, de ami csak elvezet ahhoz, hogy legyen időnk magunkra és a családunkra.


Én kicsit úgy érzem, hogy meg akarom úszni az egészet, és mint mindenki, minél kényelmesebben minél több pénzt keresni. Természetesen nem kerülni akarom a munkát, viszont számomra, és ahogy észreveszem, mások számára is nagyon fontos, hogy amit csinálok, az ÉRTELMES legyen. Nem szeretnék pl. irodában ülni naphosszat és olyasmiért bemenni a belvárosba és nyolc órát leülni egy helyben, amit amúgy otthon fele annyi idő alatt megcsinálhatnék más időbeosztással. Mindenesetre kicsit gondban vagyok, mert nem tudom, mire helyezzem a hangsúlyt: a munkának kell élni, vagy a munkát minél inkább csak ki kell pipálni, hogy másra jusson kapacitás?


2018. ápr. 16. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok mind te.
2018. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az idősebb korosztàly egyrészt màsképp lett nevelve.Nagyobb szigorral nagyobb haszonàllatott idomítottak belőlük.Màsrészt nem nagyon volt mivel lefoglalniuk magukat.Így jobban örültek ha dolgozhattak mintha ölte volna őket az unalom.

Most màsabb a vilàg.Több az informàció,az izgalmas,érdekes időtöltés lehetősége.

A munka nem cél.Hacsak nem hobbija is egyben az illetőnek vagy nem hivatàs szerű.Akkor lehet cél és öröm.Màs esetekben szükséges rossz,ami a kellemesebb dolgoktól veszi el az időt.

2018. ápr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A világban minden élőlény dolgozik azért, hogy meglegyen a betevője, ebből a szempontból a munka nyilván szükségszerű.


Semmiképp sem tanácsolom, hogy valaki a munkának éljen. Saját magadnak élj meg a családodnak, a munka pedig legyen az az eszköz amivel megteremted azt amire szükséged van.


Ezért fontos egyébként tanulni, mert akkor van választási lehetőséged, ellentétben azzal, aki nem tanul és gürcölhet azért a létezés és a nemlétezés határán.


Nagyon kevés olyan ember van, aki kényelmesen sok pénzt keres, csak az emberek általában nem látnak bele mások munkájába. Illetve aki ma viszonylag kevés erőfeszítéssel keres pénzt, az korábban valószínűleg gürcölt, mint állat és áldozatokat hozott.

2018. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezzel együtt az a legjobb, ha a hobbidból élsz, mert akkor viszonylag kevésszer fogod érezni azt, hogy téged dolgoztatnak. Plusz ha a hobbidból élsz, akkor jó eséllyel sokkal jobb leszel a szakmádban mint az aki tanulta.
2018. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először cél, aztán, ha elérted, onnan tól eszköz, a céljaid eléréséhez. Ha netán "elveszted", akkor egy ideig, megint cél.
2018. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!