Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helyes-e a külföldre költöző...

Helyes-e a külföldre költöző magyarokról szóló elméletem?

Figyelt kérdés

Alapvetően két okból mennek el.

1. Kint többet lehet keresni.

2. Idehaza kevés barátjuk és sok ellenségük van.


Miután kimennek bosszút akarnak állni rajtunk a 2. ok miatt. Lásd: Soros György. Teljesen logikus elmélet, ilyen helyzetben ez a természetes emberi reakció. Kint szervezkednek ellenünk, árulkodnak az EU-nál, hogy tönkretegyék az országot.



2018. ápr. 19. 10:39
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%

7-esnek: mondjak pár konkrétumot ami miatt itt nem lehet élni? Jó, biológiailag még lehetséges, hiszen van oxigén. De az életszínvonal lassan az utolsók között lesz egész Európában, és ne félj, van lejjebb.


Oktatás: első kézből tapasztaltam mennyire visszaesett az oktatás színvonala, hiszen az elmúlt években voltam gimnazista, illetve egyetemista, most végzek majd. Elképesztő az a meredek zuhanás ami a színvonalban megmutatkozik napról napra. Részletezhetném de felesleges, utána lehet olvasni.

Egészségügy: egy darab szakorvos alig van már, gépek nincsenek, mert az arra szánt támogatásokat mind lenyúlták vagy stadionra költötték. Éves várólisták vannak, vagy szimplán elküldenek hogy nem tudnak ellátni.

Gyűlöletkampányok: engem fiatalként, aki nemrég tanulta a történelmet, mélységesen felháborít, hogy a kormány érdemi kormányzás és politikai program helyett félelemkeltéssel, gyűlölködéssel és vastag hazugságokkal próbál szavazókat nyerni és megtartani.

Elegem van abból is, hogy a kormány az összes online felületet megvásárolja közpénzen, és már sehova nem lehet menni úgy hogy ne az ő aljas hazugságaikat kelljen olvasni.

De ami mégis a leginkább zavaró: mikor beállítják hogy itt milyen jó az élet. Ja, csak külföldön ugyanazzal a munkával 4-szer, 5-ször annyit keresel, sőt, még végzettség sem kell hozzá. Most nem a levegőbe beszélek, mert ezt első kézből tapasztaltam: mindkét unokatesóm kinn dolgozik Angliában, úgy hogy nincs diplomájuk, vendéglátásban vannak, és vastagon 500.000 Ft fölött keresnek. Ja és emberszámba veszik őket, plusz lépnek előre a ranglétrán. Igaz hogy takarítással, mosogatással kezdték, de azért is 3x annyit kaptak mint itthon egy diplomás pályakezdő. Itthon ha lediplomázik az ember, örüljön ha 130.000 körül el tud helyezkedni valami gyártósor mellett. Persze ezt kint is megteheti, csak 5-ször annyi pénzért és jobb körülményekért. Akkor minek választaná az ittenit?

És persze még sorolhatnám, hogy mennyire felháborító, hogy ha valaki szidni meri Orbánt vagy festékkel dobálózik azt lecsukják, de a több embert megölő Dózsa úti gázoló szabadlábon van, a bizonyítottan milliárdokat sikkasztó farkas Flórián nem hogy szabadlábon van, de listán volt jelölt a választásokon, és mehetnék tovább. De szerintem egyértelmű: ez az ország nem élhető, és ezt csak és kizárólag a Fidesznek köszönhetjük. Nem kell Gyurcsányra mutogatni, azóta 8 év eltelt, és csak hátrébb kerültünk, pedig soha annyi EU-s pénzt nem kaptunk mint mostanság, szóval ha akarták volna rendbe tehették volna az EÜ-t, az oktatást, a béreket. Nem tették, viszont Mészáros, Tiborcz és a többi soha nem látott gazdagodást mutattak be, amit még Bil Gates is megirigyelne. Azt hiszem nem kell többet mondani.


Ja és nem, egy fillért sem kaptam ezért Sorostól meg az EU-tól. Csak nyitva tartom a szemem és látom mi megy itt. És nem vagyok egyedül. Persze akinek ez megfelel, hajrá. Én remélem egy év múlva már Ausztriában, Németországban vagy Angliában leszek.

2018. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
87%

Rokont bevitték egy vidéki kórház sürgősségi osztályára életveszélyes állapotban. Orvos első kérdése:

-Maguk pestiek! Mit keresnek itt??



Van még kérdés?

2018. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves 7.hozzàszòlò.

Szerencsès helyzetben vagy, ha ezt a kèrdèst feltetted ùgy hogy valòban fogalmad sincs mièrt mentünk ki sokan külföldre. Örülj neki, hogy ilyen jò anyagi hàttàrrel rendelkezel, hogy neked nem kell. Viszont sajnos sokunknak nem adatott meg ez a jòlèt, örökölnünk se volt kitől egy fityinget sem, nehèz a megelhetès otthon. A gyermekeimnek ezzel segìtettem a legtöbbet, hogy kimenekìtettem őket a nehèz sorsbòl. Itt nagyon jòl èrzik magukat, megnyìltak a kapuk előttünk, sok mindenre van lehetősègük. Igazàn èlhetnek, nem pedig tùlèlnek. Sajnàlom, hogy messzire kerültünk. Termèszetesen hiànyoznak a baràtok, az otthoni levegő, de gondolnunk kellett a jövőnkre, csalàdra. A honvàgytòl eltekintve nem bàntam meg, hogy kijöttem. Nagy teher esett le a szìvemről. Èdesanyàmat is sikerült kihoznom ès hiszitek vagy nem, azòta teljesen elhagyta a gyògyszerèt amit a nagyon magas vèrnyomàsàra otthon èlete vègèig ìrtak ki. Hm.. mire kèpes a stressz. De ez màr egy màsik tèma. Remèlem, kedves hozzàszòlòk akik nem èrtetek meg minket, mègis egyszer tudtok egy kis igazat adni nekünk! Szèp napot mindenkinek!

2018. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
#11: Gondolom az egészséged is tönkrement. Gondolom nem tanultad a történelmi okait annak, hogy Anglia és Franciaország miért van tele arabokkal meg feketékkel. Az MSZP és a Jobbik online felületeit nem ismered? Linkeljek néhányat? 3 év mosogatói szakmai tapasztalattal németben, már lehesz menedzser, azt hiszed? Hát nem, semmi előrelépés nincs, egy 60 éves mosogató 40 év szakmai tapasztalattal is ugyan annyit keres mint a 20 éves.
2018. ápr. 19. 11:30
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azért jöttem ki, mert a párom külföldi, a pénz nem érdekel. Otthon is jó életem volt, de én szeretek világot látni. Azt sem mondom, hogy az egész életemet itt fogom leélni.
2018. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
90%
Nem helyes az elmélet. Ugyanis önmagában nem a pénz számít, hanem a létezés egésze, a képességek kiteljesítésének lehetősége és a tényleges teljesítmény elismertetése. Ha itthon marad, az egész vállalkozási környezet erősen gátolja a vállalkozást, erkölcsileg pedig egyértelműen a lekötelezettséget/elkötelezettséget kell vállalni erkölcsi tekintetben is. Azt nyilvánvalóan senki nem gondolja komolyan, hogy Mészáros Lőrinc hirtelen 50 éves kora táján okosodott meg annyira, hogy az ország első 10 vagy 20 nagyvállalkozója közé nőtte ki magát. Itt Budapesten tele vannak az utcák bezárt, üres üzletekkel, üzlethelyiségekkel, pedig ha olyan kedvező lenne a vállalkozási környezet, akkor ez nem fordulna elő.
2018. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%

13-as vagyok. A kèrdezőnek az utolsó vàlaszàra reagàlnèk. Ezeket az infòkat biztos forràsból tudod v csak tipp? Màrmint hogy hàny èv utàn mennyit keresel kint?

Èn egy èvig dolgoztam betanìtott munkàskènt egy amerikai cègnèl (Euròpàban), màsodik èvben team leader lettem ès idèn supervisor. Egyàltalan nem ugyanannyi a fizetèsem mint kezdeskor. Most 27 èves vagyok. Ezeket nem vitatkozaskèpp ìrom csak gondoltam megosztom a pozitìv tapasztalataimat.

2018. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
14%

11. köszönöm, de azért vannak megfontolandó kérdések. Egészségüget nem részletezném, szar ahogy van, de már 10 éve is magánrendelésre volt értelme járni, tehát ez nem mostani téma egészen.

Oktatás, hát nézőpont kérdése, az biztos, hogy a rendszer rossz. Viszont az oktatók minősége igen magas. Legalábbis mérnöki vonalon, most csinálom munka mellett a második diplomámat, több oktató kezeli között megfordultam, általános tapasztalat, hogy az oktatók is látják a rendszer hibáit, viszont a tudás igen jelentős. Szóval aki a papírért megy egyetemre annak természetesen rossz, aki a tudásért, annak pedig a keretek között minden lehetősége megvan a boldogulásra.

A kövektező rész, kifejezett kérés ellenére is, poltikai felvetéseit nem firtatnám.

Viszont az első kézből dologhoz egy gondolat. Az szép és jó, hogy abszolút értékben egy mosogatófiú keres 500.000et kint és meg van becsülve. Ha arányaiban nézed nem olyan sok. Nekem is sok ismerősöm van/volt kint. Ez az összeg innen tűnik szépnek. Ha ugyanazt az életszínvonalat akarod élni, mint itthon akkor ott sincs kolbászból a kerítés, arányosan, a szórakozás, megélhetés, minden drágább. A megbecsüléshez egy gondolat, aki a munka világában itt letesz valamit az asztalra az meg van becülve és boldogul. Aki itt tróger és kint is az, azt ugyanúgy elmeszelik kint is.


13: Sztereotípiákat gyártasz, hogy igazolja a saját döntésed. Nincs extra anyagi helyzetem, nem örököltem és reményeim szerint nem is fogok még hosszú ideig. Magam teremtettem meg a jólétemet. Tanultam, jó gimnáziumban, jó egyetemen, piacképes diplomát szereztem, mint látod fent, még egy másodikat is szerezni fogok. Jó vagyok a szakmámban, ezért jó helyen dolgozom, meg vagyok becsülve, a béremre sem panaszkodhatok. Jó környéken, jó lakásom van, saját, nem albérlet (igaz hitel van rá, de teljesen jó döntés volt az elmúlt 2 év ingatlanpiaci helyezetét figyelembevéve), valamint futja jó autóra, nem ezres Swift, hanem egy 2ajtós sportkocsi, de nem luxusautóra kell gondolni. Tehát a jólétet maga teremti meg mindenki, nem pedig az ölébe kell pottyanjon...

2018. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

Egyik se igaz rám.


Azért jöttem ki, mert az itteni nyelvvel és kultúrával szeretek foglalkozni. Nem keresek többet, mint amit otthon keresnék. Igaz, óraszámban nézve feleannyit dolgozom ezért a pénzért, mint amennyit otthon kéne.


Nincsenek ellenségeim. Utoljára max. óvodában voltak, már rég kinőttem az ilyesmiből.


Egyáltalán nem érdekel a magyar politika, jobb dolgom is van annál, hogy "szervezkedjek" meg "árulkodjak".

2018. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%

Ha ezt a gyakorlatodból írod, akkor elég pocsékul mosogathatsz.

Ha hallomásból tudod, akkor az csak pletyka.

.

Már a kiindulásod rossz:

"1. Kint többet lehet keresni."

Ki a fenét érdekel mennyit keresek az a lényeg, hogy abból meg lehessen élni.

"2. Idehaza kevés barátjuk és sok ellenségük van."

Hiába van sok barátom, ha nehezen élek meg tisztességesen végzett munkám keresetéből, nem vagyok hajlandó barátaimon élősködni.

Nem is tehetném, mert ők ugyanebben a cipőben járnak.

Ellenségeimtől pedig megfutamodom, hanem minden erőmmel azon vagyok, hogy ellenségeimből irígyeimmé váljanak.

.

Soros Györgynek sikerült a bosszúállás, nézzed meg a mostani nagyurak közül hányan köpönyegjéből bújta elő!

2018. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!