Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Helyes-e a külföldre költöző...

Helyes-e a külföldre költöző magyarokról szóló elméletem?

Figyelt kérdés

Alapvetően két okból mennek el.

1. Kint többet lehet keresni.

2. Idehaza kevés barátjuk és sok ellenségük van.


Miután kimennek bosszút akarnak állni rajtunk a 2. ok miatt. Lásd: Soros György. Teljesen logikus elmélet, ilyen helyzetben ez a természetes emberi reakció. Kint szervezkednek ellenünk, árulkodnak az EU-nál, hogy tönkretegyék az országot.



2018. ápr. 19. 10:39
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
65%

Ja, igen, diplomás védőnő otthon keres 140-et JÓ esetben.


Hebamma Svájcban (majdnem ugyanazt csinálja) 5000 chf - több, mitn egy milla.

2018. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én megfogadtam, nem hagyhatom ezt a merényletet! Megfogadom hazámnak, hogy elköltözök Svájcba, kiegyensúlyozott, zaklatás és (valós!!!)félelmektől mentes életet színlelve -de a háttérben ott munkálkodom majd. És ne féljetek honfitársaim, minden 4. év 4. hónapjának 4. napján elmegyek a kirendeltségre, és teszek egy "x"et a fidesz neve mellé, hogy erősítsem a kormányotokat! Nem válthatja le a segítségemmel holmi bitorló, soros-bérenc! Nem ám, hogy megválasztottátok magatoknak, a tüntető csürhe meg leváltja! De tudjátok, ha ők kimennek valaki kell közületek oda is, aki válallja a harcot! Szóval, ha megválasztottátok, az én szavazatomra számíthattok -ha már én elhagyom ezt a gyönyörű, őszinte, szerető és elfogadó országot! (De nemám annyira elfogadó, hogy mocskos libsi legyen, az sosem történhet itt meg)

Ave ceasar, "morituri" te salutant!

2018. ápr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
50%

Komolyra fordítva....

Havi bevételünk párommal 300.000. netto...

Lakásunk van -nagymama mehgalt, hurrá van hol lakni.

Én 3, párom 1,5 órát ingázik. Mehetnénk lözelebb Pesthez, de akkor az albit kell fizetni vagy veszünk fel kölcsönt. Írunk alá csok-ot, stb...

Csakhogy én azért nem vakultam még meg.

-rezsicsökkentés: ha megnézem, hogy 2013 óta mennyi rezsicsökkentést kaptunk összesen, és a 2012-es 2%os áfa emeléssel mennyivel marad kevesebb a zsebünkben kiderül (ha semmi más adót/inflálódást/drágulást nem nézek) hogy havi szinten kb 30ezer ft-al vagyunk mínuszban....

Párom a munkaerőhiány miatt keres jól, ami nem a "sok új munkahely" miatt van, hanem a 600000 kivándorolt fiatal miatt.

28 vagyok, mindenki szekíroz a gyerekkel, de mi még nem akarunk. Csak. Én a phd-t csinálom. Igen, mocskos karrierista vagyok, a párom meg támogat, képzeljétek "magyar" "férfiak", van hogy magától elmosogat, vagy ha későn érnék haza akkor megfőz! Bizony, mi ilyen különc "liberalista" ökrök vagyunk, hogy nem járunk álszenteskedni a templomba, nem zsidózunk meg buz*zunk le másokat, mert totálisan le***juk, hogy ki mihez kezd. Boldogok vagyunk, és büszkék egymásra. És sajnos engem úgy neveltek, hogy lehetek bármi és ha tanulok megbecsülnek. Nos, most abba az irányba haladunk, hogy nem kell tanulni -sőt, már a lehető legjobban leépítik- hanem 20 évesen szülni az elsőt a minimum 3 ból. Nem kell idegennyelvet tanulni, vagy történelmet. Ha valamit máshogy akarsz kezdeni az életeddel, akkor különc vagy, hazaáruló, sorosbérenc.

Ősszel lesz a lagzink. Fel szerettük volna újítani a házat (nyílászárók). De nem ez lesz. Spórolunk, amennyit lehet és elmegyünk innen. Nincs kedvünk ilyen helyen családot alapítani, sem élni. És tudjátok, nem én vagyok a hazaáruló, hanem az, aki az én helyzetemben "nekem jól megy" felkiáltással teszi az x-et a narancsra! Mert lehet itt hülyíteni magunkat, hogy "aki igényes" az magánba megy orvoshoz....nem barátom, akinek van rá pénze, hogy ne dögöljön meg, az megy magánhoz. Meg lehet itt hümmögni, hogy jó ez az oktatás, de már most nem sikerül az értő olvasás sokaknak.

Ez pedig a nemzet tragédiája, hogy ennyire megvezethető, megvehető, hülyének nézhező, megalkuvó szemétté vált.... Vagy az is volt mindig, nem véletlenül őrült meg Széchenyi vagy vonult vissza a politikától Deák.... Akinek esze van de szíve is, az ezt teszi, elbújik. Akinek több esze van, az meg elmenekül...

2018. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Persze, 15-ből egy embert lehet, hogy előléptetnek csoportvezetővé, de a másik 14 az marad a helyén."


Mi akadályoz meg benne, hogy te legyél az 1? Azt gondolod kint mindenki csoportvezető lesz?

2018. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Nem, nem helyes. Igaz hogy az otthoninál jóval többet keresek külföldön, de 1. ezért keserves munkával meg is dolgoztam és dolgozok, hiszen itt sem ingyen osztják az 500 euróst 2. nem akarok bosszút állni senkin! Épp ellenkezőleg, felelősséget érzek azért, mert többet keresek, mint az otthon maradt családom együttvéve. A tőlem telhetőt eddig is megtettem értük és ezután is meg fogom. Illetve amit a magyar állam nem tesz meg értük, azt nekem kell megtennem!


Úgyhogy a kérdést kiíró gondolatmenete alapjában hibás.

Ha van ellenségem, az a butaság.

2018. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!