Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok, ti mit szeretnétek...

Lányok, ti mit szeretnétek elérni az életben karrier szinten? Elvagytok pénztárosként a Tescoban, dohányboltban, vagy pultosként kocsmában? Miért olyan ritka az ennél nagyobb elképzelés?

Figyelt kérdés

Nekem soha életemben nem volt rendes munkám, de folyton dolgoztam, elég merész üzleti befektetésekbe vágtam bele, amikből a hozzáállásom miatt jól jöttem ki, és így 27 évesen bár kitűnök a környezetemből, azt hittem, mára többre viszem.

Párkeresésnél viszont csodálkozom, hogy a lányokban nincs küzdőszellem karrier szinten - legtöbben boldogan elvannak (akár diplomával) a Tescoban vagy dohányboltban, pultosként kocsmában (mondhatni ez a divat, vagy nem tudom), számomra érthetetlen olyan helyen dolgozni, ahol se nyereség, se kilátás bármi féle előrébbjutásra.


Itt jegyzem meg, hogy az "erőltetettebb mosolyú" kategória próbál pénzes pasival összejönni, a látszólag értelmesebb valahogy elvan... és akad egy egy kivétel, aki "vágjunk bele, csináljuk" belead mindent, hogy saját szigete legyen a Karib-tengeren.


2018. ápr. 20. 20:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Pénztárosokra, pultosokra, takarítókra szükség van, ne degradáld őket. Jómagam magasról teszek a karrierre és az emancipációra, klasszikus női szerepre vágyom. Az egyenjogúsági törekvések visszájukra fordultak az évtizedek folyamán, ha a belünket kidolgozzuk - a munkahelyünkön és otthon egyidejűleg -, akkor sem fognak minket soha sem megbecsülni, sem megfizetni a munkaerőpiacon. Kösz, én ebből nem kérek, másszon ranglétrát az, akinek élete vágya harmincévesen teljesen kiégni és két lábon járó, stresszes idegdúcként tengetni a mindennapjait.
2018. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

én nem ilyen körökben mozgok, mint te. szinte csak diplomás nőkkel vagyok napi kapcsolatban, mindenkinek normális munkahelye van, nem műkörömépítő egy ismerősöm se.

valószínűleg ezek az emberek a te mikrokozmoszod. Ha te sem tanultál tovább, akkor nem csoda, ha nem értelmiségi barátaid vannak.

2018. ápr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez a kérdés miért (csak) a lányokhoz szól?
2018. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem nagy terveim vannak.

Azért nem fogsz találkozni velem, és a többi nagyravágyó nővel, mert ahelyett, hogy szórakozóhelyeken/programokon keresnénk az "igazit", épp a céljainkért dolgozunk :D

2018. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Én pl. orvos szeretnék lenni. Más kérdés, hogy én nem keresek ész nélkül párt, mert minden nap estig a könyvtárban vagy otthon tanulok, így nem igazán találkoznak velem a férfiak, hogy sztereotípiát állítsanak fel belőlem.


Egyébként szerintem a férfiakra és a nőkre is ugyanúgy jellemző, hogy sokan vannak, akik inkább elvannak egy szakmával, a családjukkal foglalkoznak a karrierjük építése helyett. Ha most belegondolok, nemtől függetlenül az általános sulis osztályom kb 1/3 része még a középsulit sem fejezte be, érettségi és szakma nélkül elment dolgozni vagy családot alapított (persze lehet, hogy azóta már lett egy szakmájuk, nem tudom). Másik 1/3 leérettségizett és utána egyből elment dolgozni egy szakmával. A harmadik 1/3 pedig érettségi után továbbtanult akár fősulin, akár egyetemen. A gimis osztályomból viszont csak orvosin vagyunk 4-5-en, mindenki érettségizett, egy-két ember kivételével mindenki egyetemen tanul. Ha megragadtam volna az általános sulis közegemben, akkor lehet, hogy én is sajnálkoznék, hogy miért nem viszik mások is olyan "sokra", mint én, a gimis és egyetemi társaságban viszont bőven az átlagban vagyok.

2018. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"saját szigete legyen a Karib-tengeren" chh... - Talán hihetetlennek hangzik, de az ingatlanszakmában dolgoztam, és a főnökömnek volt saját szigete (igaz, valahol Ázsia partjainál).


Emlékszem, a suliban mindig poénkodtunk egymással, hogy ki foglya a legtöbbre vinni, "majd integetek a Mercimből" meg ilyenek... konkrétan 3-an mentek egyetemre, az egyik bolti alkalmazott, másik nem csinál semmit, a harmadik külföldön van. A többiek Tesco, dohánybolt, gyári munka, és számomra hihetetlen, de látszólag jól elvannak, miközben a bolt előtt a lúzer haverjaikkal cigiznek...

A többiek, akiket nem látni vagy külföldön mosogatnak, vagy itthon közalkalmazottak (iroda, óvoda, rendőrség), de az utcán, a szomszédban, és a környezetemben is ugyanezt a színvonalat látom.

2018. ápr. 21. 17:38
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de a foglya az azt jelenti, hogy valakinek a rabja. Amire te gondolsz, az a fogja. És ha ilyen szarvashibát elkövetsz, az nagyon sokat elmond rólad. mivel hasonló hasonlót vonz, ezért vannak ilyen egyszerű emberek a közeledben.
2018. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom le leszek pontozva, de ezt kettősen látom.

Egyrészt, tényleg sok nő nem akar fejlődni és elvan egy alap szinten. Ők általában szegényebb vagy nemtörődöm családból jöttek és egyszerűen semmi késztetés nem érkezett a környezetükből, hogy többet érhetnek el. A szülő is pénztáros volt, a gyerek is az lesz.

A másik kategória, amikor van egy támogató család, ami jó anyagi helyzetű is. Az ilyen nők elég szépen építik a karriert és sokat érnek el.

2018. ápr. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Plusz hozzátenném azt, hogy a karrierépítés terén a nők előnyben vannak. Egy férfit kevesebben támogatnak érzelmileg, mert egy férfitól elvárás, hogy önállóan viselje az érzelmi terhet. Egy nő fél perc alatt tud támogatót találni ilyen téren. Ha egy férfi női pályán akar karriert építeni, akkor abban a társadalom nem lát semmi pluszt. Ha egy nő férfi pályán épít karriert, arra többen felfigyelnek.
2018. ápr. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Lúzer haverjaival kint cigiznek a bolt elött"


Arcod az van azt látom.

Ha ök nem lennének ki árulná neked a f.ost amit eszel?!?!


"A játék végén a király meg a paraszt ugyanabba a dobozba kerül vissza."

Jòöreg bölcs olasz közmondás.


Emlékezz rá majd amikor a játék végén számot kell adnod a Nagyöregnek!

( Még akkor is ha krvára okosnak érzed magadat)

2018. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!