Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az itteni...

Igaz az, hogy az itteni válaszok nem mérvadóak?

Figyelt kérdés
Tehát nem lehet 100% rájuk hagyatkozni, ez csak egy oldal
2018. ápr. 29. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem szó szerint idézted a GYK ismertetőjét, de lényegében, igen: [link]
2018. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem igaz.

Mindenképp kötelező érvényű az, amit vadidegen emberek mondanak egy névtelen oldalon amire gondolkodás nélkül lehet hagyatkozni, sőt követni kell.

2018. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Fején találtad a szöget :d
2018. ápr. 29. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, teljesen igaz.
2018. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Ezt az oldalt valaki komolyan veszi?
2018. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem vegyetek komolyan légyszi, fontos vagyok! :D
2018. ápr. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg ha tudod a választ akkor minek írod ki a kérdést? Egészség kategóriában önjelölt orvosok, emberek kategóriában hobbi pszichológusok, szex kategóriában meg 12 éves pelyhestökű sokat tapasztalt szexológusok vannak..ritka a valóban hozzáértő. Egyedül eddig a sport/kerékpározás kategóriában láttam valóban hozzáértő átlag válaszolókat.
2018. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legjobb, amikor valaki komplett orvosi diagnózist vár az itteni kommunától, és vannak, akik még egy ilyen kérdésnél is komolyan válaszolnak...

Az a baj, hogy a válaszadók - tisztelet a kivételnek! - sok esetben a saját életükből és környezetükből indulnak ki, amikor tanácsokat osztogatnak (vagy kioktatnak), és nem veszik figyelembe, hogy minden kérdés mögött más-más ember van más háttérsztorival, mindenki máshogy van bekötve. Néhányan olyan messzemenő következtetéseket vonnak le 2-3 mondatból, hogy csak ámulok, és viszonylag kevesebben vannak azok, akik megírják, hogy "erre a kérdésre mi itt a monitor másik feléről nem tudunk válaszolni". Az orvosok pl. már jó néhány évszázada rájöttek, hogy azonos hatásokra minden szervezet másképpen reagál, nincs két egyforma eset (és ebből kifolyólag nem is vesztegetik az idejük ilyen oldalakra, ahol még a pacienst sem láthatják).

A kiírt kérdésekkel meg sokszor az a gond, hogy az emberek nem beszélgetnek egymással, nem kérdezik meg a párjukat, szüleiket, gyerekeiket, orvosukat, telefonos lelki segélyt, hanem ehelyett egy névtelen online fórumon várnak segítséget, ahol bárki beregisztrálhat és bármit írhat, akik meg sokszor nem gondolnak bele abba, hogy a válaszuknak akár súlya is lehet.

Megint csak sokan vannak, akik nagyon is tudják a választ a saját kérdésükre, csak külső megerősítésre várnak, vagy szimplán csak kiírják magukból a bánatukat.

Én már szinte csak a fotós topicban írogatok nagyritkán és ott is csak akkor, ha értelmét látom - mert még a fotózásban sem létezik olyan szabály, ami minden helyzetben érvényes lenne mindenkire... Ettől függetlenül, amikor kérdést írtam ki, kaptam már olyan választ, ami segített (pl betűtípust kerestem stb.).

2018. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez az oldal nem azért jött létre, hogy innen várjunk mindenre megoldást, de tapasztalatot átadni, illeve tanácsot adni szabad. Azt, hogy a kérdező megfogadja- e, már az ő dolga. Pl az ételek italok kategóriában szoktam látni olyan kérdést, hogy " ti ezt hogy szooktátok, mert nekem nem sikerült." többen leírják ki hogy csinálja, és ezzel talán segítséget nyújtunk a kérdezőnek.
2018. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, jól tudod, így aztán felesleges is volt kiírnod a kérdést.
2018. ápr. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!