Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen elveszettnek erzem...

Teljesen elveszettnek erzem magam es ugy erzem lemaradok az eletrol?

Figyelt kérdés

Depresszios vagyok. Pszichiater is megallapitotta de megis szornyen erzem magam dolgok miatt.

Jartam egyetemre 1 evet egy jo szakra de nem fejeztem be es borzadalyosan erzem emiatt magam.

Masnak ennyi idosen mar munkaja van,kint dolgozik es gyujtoget az eletre hogy eltudja kezdeni en pedig egy egyszeru irodai munkat csinalok amit utalok mar. Most ujrakezden szeptemberben az egyetemet,de azon agyalok hogy nem keso mar? Megyek valamire ezzel a szakkal?

Diakhitelem is van amit fizetnem kell most majustol..mi lesz?

Elrontottam mar most az eletem szerintetek?

21/L


2018. máj. 1. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem késő helyreállni. Semmi nincs veszve.

Miért vagy depressziós?

2018. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]



Ezt tanulom,es ezt is kezdtem el 2 eve.

2018. máj. 1. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak, akik később kezdik el az egyetemet, mert csak később van rá lehetőségük vagy szakot váltanak, stb... Szóval nem maradtál le még semmiről, ennyitől még nem rontottad el az életedet. :)


Amúgy dolgozni egyetem mellett is lehet, hogyha ez aggaszt. Nálatok szerintem nem katalógusosak az előadások, szóval hogyha tudsz tanulni úgy, hogy nem hallgattad végig az egyenként 1,5 órás, legtöbbször unalmas előadásokat, akkor simán lehet dolgozni is mellette.

2018. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, a körülmények furcsa közjátéka miatt úgy alakult, hogy most fogok csak érettségizni, 20 évesen. A barátnőm egy évvel fiatalabb nálam és már másodéves, nagyon sokszor úgy érzem, hogy reménytelen az életem, sosem lesz az életünk egy, azonos fázisban, és ez elég sok konfliktust is szül köztünk, de nem áthidalhatatlan.

Ha valami miatt mégsem kerülnék be jövőre egyetemre, biztosan úgy fogom érezni, hogy csak a halál segíthet. Folyton azt érzem, hogy nem tudok előrébb lépni az életben mert a korom miatt már mindenről lemaradtam, és ez a frusztráció pont az ami meggától abban, hogy valójában éljem az életem.


Nem rontottál el semmit, nem késő még, gondolj bele, te már már valamilyen szinten megtapasztaltad az életet. Én és még páran azonos korúak veled, még mindig nem tudtunk magunkkal semmit kezdeni.


Nem szégyen újrakezdeni, ez nem olyan, mint mikor valaki megbukik általánosban mert hülye volt, depressziós vagy, az azért egy elég nyomós indok. Te legalább próbálkozol, sokkalta több vagy azoknál akik meg sem merik próbálni mégegyszer.

2018. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

40 éves vagyok, nem szeretem a szakmámat, most tanulok újat.

Fele ennyi idősen még nagyon időben vagy. Használd ki az idődet, ne kapkodd el a döntést. Ha nem tetszik a szakod, keress olyat, ami jobban érdekel.

Munkát mindenképp kell találnod a diákhitel miatt, de mindegy, hogy milyet. Van időd, ne ostorozd magad!

2018. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21 éves vagy higy a búbánatba lenne késő? :D van egy ismerősöm akit ötödjére vettek fel az egyetemre azaz kb 25 évesen ja és orvosi ami 6 év plusz a szakosodás szóval...sőt vajon aki 40 évesen kezdi az egyetemet.

Nem rontottad el az életed sosem késő.

2018. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

47 vagyok, nem végeztem el az egyetemet, és úgy alakult a magánéletem, hogy nem lett gyerekem. Hónapról hónapra élek, nincsen saját ingatlanom se, és az esély is elúszott arra, hogy valaha legyen. Adósságom az van, szerencsére nem nagy, de pont elég, hogy az elkövetkezendő iksz évben nyomasszon.

Na, jobban vagy már? :D

2018. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!