Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Allasinterjun rakerdeznek...

Allasinterjun rakerdeznek mennyit szeretnek nettoban kapni?

Figyelt kérdés

Tegnap beadtam vagy 20.000 helyre az oneletrajzomat.

Ra 2 orara megcsorrent a telefon. Az egyik helyrol hivtak fel,es feltettek par kerdest. Egyik az volt hogy mennyit szeretnek nettoban keresni es en mondtam hogy 160.000Ft nettot. Most ez becsapos kerdes volt vagy jo hogy megmondtam?

Nem sok interjun vagyok tul eddig..:D 21 vagyok..:)


2018. máj. 3. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Telefonon nem kérdeznek ilyesmit, csak személyesen.

Úgyhogy ez egy igénytelen hely lehet ahonnan hívtak, ne válaszolj semmilyen kérdésre. Telefonon kérdezik meg mennyit akarsz keresni? Nem érzed, hogy ez mennyire gáz? Magyarul ha elég keveset mondasz akkor elkönyvelnek palimadárnak és behívnak. Legközelebb ha ilyesmit kérdeznek telefonon, tedd le!

Személyesen meg fogják kérdezni, de ne 160 ezret mondj mert abból nem élsz meg. Munkakörfüggő, de nyugodtan menj 200 fölé. Persze ha pl informatikai guru vagy akkor menj 500 fölé, ha mekibe jelentkezel akkor jó a 150 is. Szóval érted..... De ezeket a telefonos bohóckodásokat hagyjad.

2018. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Call centeres allas ez.. nem merek tobbet mondani.

Penteken megyek interjuzni. Mondjak 160-170et?

Nem irrealis az ezert a munkaert?

Posta biztosito egyebkent

2018. máj. 3. 07:40
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Arra gondolj hogy neked megérje.

Ha kevés pénzért adod el heti 5 napban az idődet, energiádat akkor neked lesz önértékelési bajod.

2018. máj. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen normális ha megkérdezik.

Pláne ilyen állásnál, se nyelvtudás, se végzettség nem kell, erősen lehet szelektálni bérigény alapján. Keresgélj a neten, vannak oldalak, ahol lehet közelítő béreket nézni be tudod határolni, hogy mi a realitás.

2018. máj. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az egy teljesen korrekt válasz volt ezért a munkáért. :) De máskor jobban gondold át, hogy mennyit mondasz.
2018. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Változó, de tőlem is kérdezték meg telefonon is, meg interjún is, hol mi a szokás.

Egyébként én itt szoktam tájékozódni, milyen tapasztalattal mi a reális:

[link]

2018. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem írtál fizetési igényt a cv-be, akkor persze, hogy megkérdezik. Nem becsapós kérdés.
2018. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy eléggé aljas megközelítés a munkáltatók részéreől - több okból is.

Úgy fest, hogy Magyarországon egyre több érdekes szokása lesz a munkáltatóknak.


Nagy hagyománya lett annak Magyarországon, hogy a munkáltatók szükségtelenül mélyen próbálnak vájkálni az munkavállalók életében.


Minden ember szeretné a lehető legjobb keresetet biztosítani magának úgy, mint ahogy minden munkáltató garasoskodik a munkavállalói oldal irányába, - ha nem itt, akkor ott kurtitják meg az embert, ill. kereshetsz akár "piszkosul jól" is, ha gyakorlatilag elveszik cserébe ezért a magánéletedet.


Fontosabb egy nyamvadt papír ma a munkáltatók többségének, mint az ezredfordulón gyakorlatilag elfeledett, likvidált szempont, a rátermettség.

- Számos embert ismerek, aki a papírjai alapján akár több köztársaság elnöke is lehetne egy személyben, de egy pohár vizet képtelen normális hangnemben kérni bárkitől.


A munkaerőpiac sem úszta meg a manapság oly divatos széttudományoskodást, - már egy egyszerű szarpucolónak is 600000 tudományos teszten kell átmennie és 5000 nyelven kell anyanyelvi szinten makognia ahhoz, hogy szóbaálljanak vele.


Gondolom az már meg sem lep senkit, hogy "az ideális munkaerő" bír a fenti tulajdonságokkal és az sem árt, ha egy bármikor, bárhol, bármilyen körülmények között bevethető 10000 mester - egy személyben, egyetlen fizetésért! - A lojalitás manapság azt jelenti, hogy éjjel kettőkor is mosolyogva veszed fel a telefont - "Mit parancsolsz, Édes Gazdám?!" - felkiáltással, ha a főnököd hív (akár csak úriszeszélyből is) és a lebénult, magatehetetlen feleségedet boldogan hagyod otthon egymagában három napra is csak azért, hogy nagyobb profitot, jutalékot tudj neki termelni.


Az sem szakállas, de viszonylag új jelenség, hogy a pr-essel megbeszéltek, kialkudottak, megígértek köszönő viszonyban nincsennek azzal, mint ami a belépésedet követően szakad rád.


Az meg már csak hab a tortán, hogy mindent telecsinálnak reklámokkal, számolatlan ideig tartanak számolatlan embert készenlétben és elfelejtik kiértesíteni a már jelentkezetteket, amikor betelt az általuk meghirdetett állás, - hogy ne várjanak tovább az adott lehetőségre.


És folytathatnám még a nyílt visszaélésekkel, stb.


Válasz:


Akár van joga erre a munkáltatóknak akár nincs, sajnos időről-időre bele fogsz futni az ilyen visszaélésekbe és nemigen tudsz sokmindent tenni ellene!

A döntés a tied, hogy válaszolsz-e egy ilyen vagy hasonlóan kellemetlen kérdésre és hogyan teszed ezt, de a munkáltatók nem is burkoltan szokták honorálni a kapott válaszokat.


Nyitott kérdés csak az marad, hogy a valóságban munkaerőt keresnek-e ezek a cégek vagy inkább alázatos rabszolgákat, - akiknek elég, ha van mit enniük?

2018. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!