Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fél évet voltam munka nélkül...

Fél évet voltam munka nélkül direkt, ti mit mondanátok az okokról ha rákérdeznek állásinterjún?

Figyelt kérdés

A valós oka egyszerűen az volt, hogy annál a multicégnél, ahol dolgoztam 4 évig, elég nagy volt a terhelés (napi 8 óra munkaidő csak papíron létezett, és általában 7végén is dolgoztam otthonról).

Mikor kezdtem úgy érezni, hogy már agyonnyom az egész, eldöntöttem, hogy január eleji távozással felmondok, de már előtte úgy kalkuláltam, hogy fél évig kihúzzam munka nélkül.

Ezalatt a fél év alatt tettem két hosszabb külföldi utazást, illetve szépítgettem a kertet és a lakást.

Szép és jó időszak volt, de lassan vissza kell mennem dolgozni, és nyilván az interjúztató hülye lenne nem megkérdezni, hogy mi volt az oka.

Az őszinteség jobb ebben a helyzetben vagy be kell kamuzni valamit?

Ti mit tennétek? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2017. júl. 3. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze hozzá az interjúzónak.
2017. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha rákérdeznek hogy mit csináltál fél évig akkor azonnal állj fel és hagyd a francba az egészet...
2017. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én konkrétan meg sem említeném hogy nem dolgoztam fél évet.

De ha mégis feljön a téma, akkor szerintem simán megmondható, hogy évekig minden perced a munkának szentelted és szeretted volna ha az életre is jut időd.

2017. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"interjúztató hülye lenne nem megkérdezni"


Miért kerdezné? Van aki ennél hosszabb ideig se talál megfelelő munkát úgy, hogy folyamatosan keres. Ennyi kihagyáson nem lepődnek meg.

2017. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :) Ugyanígy jöttem el egy multitól, mondjuk én csak 5 hónapig nem dolgoztam, de a kutya nem kérdezte meg interjún, hogy mit csináltam abban az időszakban :)
2017. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben. Meg lehet mondani nyugodtan hogy mivel foglalatoskodtál. Utazás, lakásfelújítás, álláskeresés, tanfolyam stb. Jobb mintha hebegnél-habognál valamit ha megkérdezik. Sőt én azt is mondtam hogy egy kis céghez átmentem (multi után) de nem jött be, eljöttem így "csináltam" magamnak egy kis pihit.
2017. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!