Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem bejelentett munkát hogy...

Nem bejelentett munkát hogy írjak be önéletrajzba? Állásinterjún mit mondjak, ha rákérdeznek?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett 3 évig dolgoztam részmunkában feketén. Most pályakezdőként állok neki az álláskeresésnek. Mindenképpen szeretném feltüntetni az önéletrajzomban ezt a 3 évet - egy nagy cégnél voltam, nem is kávéfőző munkakörben, szerintem sokat dobna az esélyeimen. Más munkatapasztalatom egyáltalán nincs, szóval ezért is érdemes lenne beleírni.


Beírjam simán az önéletrajzba, mintha bejelentett munka lett volna? És ha rákérdeznek állásinterjún? Mit mondjak, miért nincs kiskönyvem? Ilyenkor meg szokás mondani, hogy feketén dolgoztam, vagy mit mondjak?


Köszi!


2015. nov. 25. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen önéletrajzban nem kell feltüntetni, hogy bejelentve vagy feketén dolgoztál-e, ha rákérdeznek, akkor megmondod, hogy nem voltál bejelentve, de ne írd le sehová!
2015. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nem lesz belőle bajom, ha bevallom, hogy feketén dolgoztam?
2015. nov. 25. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a nav-hoz akarsz jelentkezni akkor nem valoszinu, hogy problems less belole.
2015. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Még egy kérdés: részmunkaidőt hogy szokás feltüntetni önéletrajzban? Hogy tudják, hogy nem teljes állásról volt szó? Változó, mennyit dolgoztam - bizonyos heteken csak 10 órát, más heteken több mint 40-et, ahogy épp ráértem vagy szükség volt rám... de az esetek többségében közelebb volt a 10-hez.
2015. nov. 25. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmi ilyesmi részletet feltüntetni.

Leírod, mettől - meddig, hol, milyen munkakörben dolgoztál, esetleg pár szavas leírás, mi volt a feladatod.

Milyen jogviszonyban, be voltál-e jelentve, hány órában, mekkora fizetéssel, hány perc munkaközi szünet volt, stb., stb. - ezek nem egy önéletrajzba valók.

2015. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ha nem írja bele, és kiderül, akkor buktad az interjút.

Míg a bejelentés ténye nem befolyásolja a tapasztalatodat, az hogy heti 40 helyett 10-15 órában dolgoztál, az nagyon is. (Amúgy ezzel önmagában nincs semmi gond, pályakezdőként ez is nagyon értékes.)


Mint aktívan interjúztató ember mondom ezt, hogy nem csak a tapasztalat miatt fontos, de az ilyen "elhallgatásokat" nem fogják díjazni, már csak emiatt is esélyes a bukás.


Viszont ahogy előttem is írták "esetleg pár szavas leírás, mi volt a feladatod" helyett ne csak pár szót, hanem akár 3-4-5 elemű listát is írhatsz nyugodtan, amúgyis üres a CV-d szinte, és a világból ki lehet kergetni az embert az olyan önéletrajzzal, ahol a pozíció mellett vagy egyáltalán nincs semmi leírás vagy csak 2 szó. :(

Ennyiből nem fog senki képet kapni, hogy pontosan mit is csináltál, ellenben ha a listában feltűnik a célba vett helyen hasznos tudás, az egyből jó pont.

2015. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi a hasznos választ neked is!


Akkor te mit tanácsolnál, hogyan írjam bele? Hiszen pályakezdőként valóban értékesebb tapasztalat a semminél, viszont nem is szeretném, hogy úgy tűnjön, szándékosan "hallgattam el", hogy csak részmunka volt.


Ha a motivációs levelemben említem, hogy részmunkában dolgoztam a cégnél, az jó?

2015. nov. 26. 00:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a pozíció megnevezés után zárójelben írd oda hogy részmunkaidőben, heti X órában, ahol X az átlag. Vagy még jobb, ha tól-ig, tehát: "részmunkaidő, heti 15-40 óra"


Így belekötni se tudnak, de látszik az is, hogy volt teljes munkaheted is, képes vagy öt napon át 8 órát dolgozni. (Triviális dolognak képzelnéd, de sajnos voltak meglepetések. :))

2015. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!