Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szegények, átlagok miért...

A szegények, átlagok miért irigyek a gazdag, jómódú emberekre?

Figyelt kérdés
2018. máj. 4. 21:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Amíg nem éltem más életét addig ne irigykedem senkire.nem tudni ő hogy jutott oda. Viszont szerintem van sokkal fontosabb is mint a pénz. Pl az egészség.
2018. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

A válaszokat végigolvasva szerintem a legtöbb kommentelő nem szegény, de mégis úgy válaszolnak, mintha rájuk vonatkozna a kérdés.

Aki átlag körülmények között él, az persze, hogy meg van elégedve az életével úgy ahogy van, és nemigen tekintget feljebb, de aki szegény, az érzi hogy mit jelent igazából a pénz.

Pl #11-re reagálva: más az, ha egy szegény betegszik meg, más, ha egy középosztálybeli, és más, ha egy gazdag.

Egy szegény betegen bemegy dolgozni, mert nem engedheti meg magának, hogy elessen több napi (akár egy heti) keresettől, és átkozza a balsorsát, mert ezreket ki kell adnia antibiotikumra és egyéb gyógyszerekre, mikor ez a pénz jól jött volna lakbérre, vagy a gyereknek új cipőre. Egy gazdagnak egy kis megbetegedés semmi.

Ha egy szegénynek komolyabb szervi megbetegedése van, aminek a kezelését nem fedi a TB? Jön a hitel, vagy a bútorok eladása. Egy gazdag elmegy a lehető legjobb magánorvoshoz, és emberhez méltó ellátást kap.


Ezt nehéz megérteni, ha valaki nem szegény, vagy nem volt még soha része szegénységben. Kis faluban töltöttem a gyerekkoromat, és ismertem olyan nénit, aki majdnem 80 évesen azért járt ki a több kilométerre lévő piacra, hogy eladja a virágait, mert néha aközött kellett választania, hogy vagy gyógyszert vesz magának, vagy eszik.

Rohadt egyszerű bepötyögni, hogy "hülye magyar mentalitás, hogy mindenki irigy a másikra, de én persze meg tudok elégedni azzal, amim van" miközben fel sem ismeritek, hogy az is nagy kiváltság, hogy egyáltalán netetek van.


Sok szegény azért "irigy" a gazdagokra, mert az élet marhára nem igazságos, és a lehetőségeink nagy része kizárólag a szerencsénken múlik. Akinek több lehetősége van, az ezzel nincs annyira tisztában, mint az, akinek kevesebb.

2018. máj. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%
Igen, én is ismertem ilyen nénit és az volt a legszembetűnőbb benne, hogy nem irigykedett senkire. Aranyos volt és barátságos. Nem, soha nem a legszegényebbek az irigyek, ennek köze sincs hozzá. Az a barom az irigy, aki megtehetné, hogy javít a helyzetén csak lusta, mint a görény. Innen adódik a rossz érzése is, hogy kevesebb, mint a másik... mert valóban az, csak épp nem anyagi javak terén.
2018. máj. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Oké, annyiból pontosítanék, hogy nem hívnám irigységnek a szegény emberek ellenszenvét a gazdagok iránt (idézőjelbe is tettem az előző kommentemben is) de a probléma az, hogy sokan keverik az ellenszenvet az irigységgel.


De nem bíznék azoknak a szellemi képességeiben sem, akik azt hiszik, hogy a szegények nem vágynak jobbra, azokéban meg még annyira sem, akik nem alapból bizalmatlanok a gazdagokkal szemben.

Sajnos manapság az emberek olyan szinten agymosottak, hogy komolyan elhiszik, hogy maga az életben maradás nem jog, hanem extra, amiért foggal-körömmel kell küzdeni.

Ha az általatok védett gazdagok jobban fizetnék a dolgozóikat, akiknek az izzadtságán és vérén meggazdagodtak, akkor nem fagynának halálra télen emberek. Akkor nem étkezési utalványokon élnének családok.

A társadalom azért jött létre, hogy segítse az embereket, de most ott tartunk, hogy hiába dolgozol teljes munkaidőben, becsületesen, megdögölhetsz, mert van, aki olcsóbban bír dolgozni nálad. És ez normális, mert aki ezzel nem ért egyet, az görény.

Nem hiszem, hogy azok, akik nem tekintenek ellenszenvvel (nem irigységgel) a gazdagokra tisztában lennének a gazdaság alapjaival.

És #13, ha szerinted az általad ismert néniben nincs keserűség (nem irigység) ha azt látja, hogy egyes 18 évesek hogy furikáznak részegen az apu pénzén vett audiban, akkor k...rvára el vagy tájolódva. (Amúgy meg ha minden igaz jövőre lesz meg a mesterdiplomám, még mielőtt ismét árnyaltan lelustagörényeznél, de vágod... Ettől azért még maradt bennem empátia azok iránt is, akik nem olyan kiváltságosak, mint én.)

2018. máj. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

#13 Ha szerinted a szegények úgy viselik a szegénységet, mint egy jól idomított, engedelmes kiskutya, aki örül, ha egy csontot odadob neki a gazdája, akkor nincs igazad. Teljesen mindegy, hogy önhibájából lesz valaki szegény, vagy ebbe született, a szegénység megterhelő, márpedig ha azt akarod sugallni, hogy aki rossz körülmények közé születik, az nagy nemesen sz@rik a saját nyomorára, hiszen "ez van, ezt kell szeretni, erről aztán nem tehet senki" egy elég pofátlan állítás.

De jól van, játsszunk el a gondolattal, hogy miért szegény valaki, és azzal is, hogy ki érdemel szegénységet. Azért szegény valaki, mert "nem választott jó szakmát". Ha ma mindenki eldöntené, hogy jól fizető szakmát választ, akkor hamar megdöglenénk mindannyian. Nem lenne kukás, aki eltakarítja a szemetet, ami hatalmas egészségügyi kockázat; nem lennének útmunkások, akik betömik a kátyukat, szóval a gumijaidnak pár hónap alatt annyi; nem lennének bolti dolgozók, akik hajnalban felkelnek, és kirakják neked a kakaós csigát; meg persze ápolónők sem lennének, akik benyomják az infúziót a betegnek, hiszen egy orvos ezt nem fogja megcsinálni.

Azok, akiket letahózol, mert szerinted jobb karriert kellett volna választaniuk működtetik a társadalmat, és tartanak téged életben. Igen, tudom, ezen a fórumon (vagy ebben a kicsit túl keleti, és agyilag leépített országban) ez radikális és pofátlan kijelentés, de annak, aki hasznos munkát végez, biztosítani kellene minimum emberhez méltó megélhetést.

Ez sajnos addig nem fog menni, amíg a gazdag úgy gazdagszik meg, hogy lefelezi az alkalmazott bérét. Mert olyan ember nem lesz milliárdos, aki tisztességes bért fizet. Ez tény. Szóval miért is ne kéne egy normális értékrenddel rendelkező embernek közömbösnek lennie azokkal szemben, akik halmozzák a vagyonukat azáltal, hogy levonnak a kiszolgáltatottabb helyzetűek béréből?

2018. máj. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nem irigy vagyok rájuk, hanem iszonyat módon irritálnak.

A magamutogatásuk, a pökhendiségük, a lekezelő, lenéző modoruk. Én sosem tudnék ilyen lenni.

Ez nem gazdagság, jómódúság kérdése amúgy, csak vannak, akik annak hiszik magukat.

Pl a szembe szomszédom, a háza kerítése készül lassan összedőlni néhol, de egy a6-os 6 hengeres audival mászkál, mert csak.

Hozzá menő napszemcsi a feje tetején, még a cigarettát is olyan menő stílusban szívja, hogy döbbenet.

Ha meglátom áll a szőr a hátamon.

2018. máj. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy pont azok tudnak a leginkább "irigykedni meg zúgolódni" akiknek ha akarná lenne lehetősége változtatni...akiknek nincs azok sokszor elfogadják, és megtanulnak a "szegénységben" élni. (mint pl a virágárus néni)


Sokan észre sem veszik, hogy hegy el havi több tízezer forint mert, cigi kóla az feltétlen kell otthon, meg amolyan "csakazértis megvesszük" mentalitásból olyan árucikkekre ruháznak be ami esetleg nem az ő költségvetésük. (drága kocsi, több százezres mobil) Utána meg megy sopánkodás és a körülmények hibáztatása. (kormány, gazdagok stb.)


Rokoni körben évek óta keresnek munkás embert (fizikai munka) bejelentenék meg minden, de sokan inkább maradnak a közmunka programban még ha jóval kevesebbet is kapnak...mert itt tényleg "dolgozni" kell. Vagy irreális bérelvárásokkal érkeznek, és inkább dolgoznak feketén ha 20.000ft-al többet nyernek zsebbe a végén. (évekkel később meg jön a rácsodálkozás miért kevés a nyugdíj, vagy miért nem tudnak táppénzre menni ha betegek) Az ilyennel nekem pl nehéz együtt érezni.

2018. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha már szóba kerültek az ápolók:

Ők nem a kapzsi gonosz vállalkozó tulajdonos miatt kapnak kevés fizetést, hanem mert az állam így döntött. És a szavazók többsége újra a Fideszre szavazott, hogy csak így tovább, szóval nem hiszem, hogy problémájuk lenne az ápolók (és egyéb állami dolgozók: pl. tanárok) alacsony fizetésével.


Egyébként pedig egy multicég magyarországi középvezetője is simán hazavisz nettó 1-1,5 millió forintot, és ő sem az alkalmazottak rovására, ugyanis semmilyen ráhatása nincs hogy ki mennyit keres. Mondjuk nem tudom ő ettől gazdagnak számít-e.


Egyébként szerintem baromi sztereotip gondolkodás az, hogy a gazdag a mások nyomorán gazdagszik meg. Elon Musk vagy Mark Zuckenberg kinek a nyomorán gazdagodott meg?

2018. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

Én nem irigységet, hanem leginkább ellenszenvet és tehetetlenséget érzek sok esetben.


Például mikor azt látom, hogy én végzem a felettem állók munkáját, én vagyok bent éjszakákat, én dolgozom hétvégén is. És a munkám jutalma a havi kis pénzem amiből a büdös életben nem fogok tudni előre lépni.


Ezzel szemben aki felettem van, az bejön, egyik nap azt nézi milyen autót vegyen, másik nap azt milyen motort, harmadik nap milyen házat. A saját feladatait sem végzi el, konkrétan ott sincs az adott projekteken. Ehhez képest a semmire kap több 10 milliókat.


És összességében nem "A" gazdagokkal van bajom. Hanem azzal az igazságtalansággal, hogy valakik nagyságrendekkel több pénzt kapnak, miközben mások végzik el a munkájukat.

2018. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, nem általánosságban elmondható hogy minbden dagadt utál minden vékonyat, vagy minden szegény irigyli és utálja az összes gazdagot.

Véleményem szerint csak 2 csoport van. A buták irigykednek, gyűlölködnek (ha gazdag ha szegény, nincs különbség, de ami egyezik az az elmeszint)...

tapasztalataim szerint.

2018. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!