Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kifejezésektől leszel...

Milyen kifejezésektől leszel azonnal ingerült?

Figyelt kérdés
Engem valamiért a világból ki lehet kergetni a “mennyibe fáj” kifejezéstől (aki olyan szerencsés, hogy nem ismeri: a mennyibe kerül helyett használják) és amikor fogyókúrázók sorolják, hogy ők miket “iktattak” (ki vagy be az étrendjükbe) meg hogy mivel “bűnöztek”. A sütibűnöző iktatók, akiknek mennyibe fog fájni a számla végösszege, ők a rémálmaim. Nektek van ilyen indokolatlan szófordulat, amit egyszerűen utáltok? Mármint amit indokolatlanul utáltok. :)
2018. máj. 15. 13:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Bocsánat a zavarásért (és hasonlóak)
2018. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 hollófernyiges ***** válasza:
39%
Engem a mostanában terjedő, angolból tükörfordított "minőségi idővel" lehet kikergetni a világból.
2018. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elegánsan akarnak szarozni és “carnak” vagy “xarnak” írják. Brr.
2018. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A "mert én azt mondtam" miatt ütni tudnék
2018. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
"az végett", "az miatt", "énidő". A "minőségi idő", "bűnözés" engem is idegesítenek.
2018. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
31%
Én attól mászok a falra amikor valaki "sokkot kap a látványtól". Egy látványtól nem lehet sokkos állapotba kerülni.
2018. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A kiiktatban nem látok semmi vészeset, nem is szoktam sűrűn találkozni vele, de a bűnözést máig rosszul viselem és rengetegszer kikeltem már eme szó ellen evéssel kapcsolatban (max. a szomszéd kedvenc macskáját vagy a szomszédot esszük meg, az a bűn). Ez nagyon egészségtelen és hibás, túlzó szó ebben az esetben, így is túl sok emnbernek van bűntudata attól, hogy néha normálisabban eszik (eszem megáll). Mélységesen indokoltan utálom.


A husis! Na arra fújok még, mint hibás, szirupos, elkent, eufémisztikus szóra. Nem, a hájra (zsírszövet) oltári nagy hiba azt mondani, hogy hús (izomszövet). Jó, el tudom képzelni, hogy honnan jött, egy bébihez illően kövérkés kisbabánál nem hájpacnikat emlegetnek, hanem a kis húsát (bár ez is fura nekem, én sosem tenném), de akkor is.


De a husi szó amúgyis irritál, nem tudom, miért kell mindent becézgetni, főleg állati testek darabjait. Nem vagyok egy agyonbecézgető típus. Az ubi, cseri, sőt aji karira, na ezektől csak azért nem megy fel a vérnyomásom, mert az enyém fixen alacsony, vagy nem tud mérni a mérő.


Biztos van még, de most ezek jutottak eszembe.

2018. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
“disztingvál”, “mondottam volt/ mondtam vala” “bátorkodnék megjegyezni” ezt egy unalmas tanárom használta minden második mondatában, kiakasztott. “pocaklakó, babó, szopizás” és társai meg minden olyan, amit az ostoba sznob emberek használnak, sokszor helytelenül...
2018. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyon jól hangzó angol szavakkal látják el, hogy ők mit is dolgoznak. Minél érthetetlenebb, annál jobb. Coach, életmód manager, stb.
2018. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

#6: Miért ne lehetne? Még fizikailag is, de mivel ez csak egy túlzó kifejezés, így nem is ritka, hogy valakit sokkoljon egy látvány. A sokkol sem azt jelenti, hogy konkrétan sokkos állapotba kerül.


Rossz írásmódok, na azok nekem is tudnak fájni. Én a yogurt és sex szavakat utálom magyar szövegkörnyezetben. Pedig én sok szót írok eredeti írásmóddal, mert zavar átírva (főleg számítástechnikai kifejezésekben, bár ahogy telik az idő, egyre jobban tolerálom őket), de valahogy ezek zavarnak, annyira rég benne vannak már a nyelvünkben, bőven megszokhattuk a magyaros átiratot.


S a helyesírási hibák is nagyon zavarnak, de ez már nem a kérdéshez tartozik.

Szeretem, ha nincsenek hibák, sem helyesírási, sem fogalmi, sem hozzáállásbeli... Ami ennek vét, az esélyes, hogy zavar.

2018. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!