Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt miert mindenki rohadt...

Itt miert mindenki rohadt irigy es tamado, ha valakinek a szulei raktak a segge ala valamit?

Figyelt kérdés

Lakas,kocsi,utazas..akarmi


Hirtelen minden sanyaru sorsu ember osszegyulik itt es leoltjak,hogy igy konnyu eletet elkezdeni, o nekik nem adatot meg ilyen blablabla.. Ha nekik rossz volt,akkor masnak is legyen?


2018. máj. 26. 17:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%

"#8 És nőt még nem látott a kis számítógépes zseni, ugye?"


Bezzeg, aki önállóan rakja össze a pénzt a hétvégi kannásborra, az biztos több nőt látott, mint az említett egyén.


Komolyan annyira frusztrált vagy, hogy már azért belekötsz, mert jól keres? De ha nem keres és kinyalják a seggét, akkor azért? Ne legyél már ekkora vicc.

2018. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
78%

Őszintén szólva, szerintem az lenne a normális, ha a gyereknek a "segge alá tolnák" az alapvető dolgokat amik az élethez kellenek. Lakás, autó. Ezekkel normálisan, adósság nélkül kezdhet neki az életnek.

Ahol pedig előre láthatóan nem fog ez menni, oda nem kell gyerek. Aki pl albérletben lakik, az hogy gondolja? Ha azt a pénzt, amit arra költ elrakná, akkor tudnád már fedezni a gyereknek a lakást a jövőben, vagy ha egyetemre akar menni az a szerencsétlen, hadd menjen. Felelősséget kellene vállalni. Amire nincs pénz, azt ne vállaljuk, márpedig egy gyereket NORMÁLISAN felnevelni és elindítani az életben nem egy olcsó dolog.

Nekem addig eszemben sincs bevállalni, amíg nincs biztos alapom, ami takarja a saját lakást és azt a fizetést, amiből nem fog semmiben hiányt szenvedni. És ezt a fizetést mindkét szülőnél várom. Ha egyel történik valami, vagy a munkahelyével, ne okozzon problémát. Ha pedig nem jön össze, nem szülök. Igen, lemondás, de nem keserítem meg más életét csak azért, mert nekem nem jöttek úgy össze a dolgaim.

2018. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
51%
Igaza van az egyesnek. Tudod az hogy te dicsekedsz azzal hogy mennyi pénzed van vagy kocsi vagy vmi...odatolod a képembe a huszezrest...akkor ne csodálkozz hogy elkuldenek melegebb eghajlatra...sokan osszetennek a ket kezuket dolgokert. Sokan megdolgoztak valamiert. Mert buszke vagy magadra es azt hiszed hogy ez a te erdemed. Ezzel van a baj...ha még nem dicsekednel vele vagy barki mas nem dicsekedne azzal amiert semmit se tett az meg nem lenne gond...de nagyon buszkek arra amiert egy követ nem mozditottak meg.. es ez a baj..arra vagy buszke amiert nem kene..
2018. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
82%

1, ennyi erővel tarthatjuk lúzernek a szülőt, aki semmit nem képes a gyerekének megadni, nem?


Miért lenne lúzer, aki olyan családba születik, ahol megteheti a szülő, hogy ezt ő finanszírozza? BArátnőm lánya, ahogy jogsija lett, kapott autót, újat. Kapott lakást, amikor felvették az egyetemre (250 km). Azóta már új autó is van, és nagyobb lakás. Közben ő szerzett egy diplomát, éppen az oxi szakvizsgára készül, mentőzik, sürgősségin dolgozik orvosként.


Szerintem jó dolog, ha a szülő megteheti, hogy ilyennel is támogatja a gyereket, az én szüleim nem tudtak ennyit áldozni rám, én se a saját lányomra, de ettől még messze nem gondolom, hogy lúzer, aki megkapja azt, amit én nem.

2018. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
75%

Persze benne van ebben a dologban az irigység is, hisz tudjuk vannak itt olyanok akik már óvodás korukban lejártak a bányába és eltartották a családot. Meg mindig lesznek olyanok akik az élő fába is belekötnek, ha van rajta sapka ha nincs.

De itt inkább akkor szoktak elszabadulni az indulatok amikor jön a hülye gyerek (sok esetben unatkozó provokátor), majd bicskanyitógató stílusban közli, hogy faterék mekkora szarok, mert nem az idei hanem a tavalyi ájfónt vették meg neki.

2018. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem zavar,amíg nem kioktató és úgy tesz az illető,mintha önerőből érte volna el.


Egyáltalán nem tartom rossznak,sőt az lenne a normális,ha mindenki tudna adni valamit a gyerekének.


Sajnos sokakat úgy vállaltak a szüleik,hogy a nagy semmire,és mikor felnőnek rossz nekik látni,hogy más emberek tudatosan tervezték a családalapítást.


Eleve nem értem az emberek miért hasonlítják magukat másokhoz.

Mindenkinek egyedi életút jut.

Nem egyenlő esélyekkel indulunk,ezáltal egymással versenyezni,arcoskodni,értelmetlen.


Örülni kell annak,ami van,ha több van,mint a megszokott,de nem kell vele felvágni.

Ez attól is független,hogy valaki vagy maga érte el,vagy a szülei segítségével.

2018. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
85%

"ennyi erővel tarthatjuk lúzernek a szülőt, aki semmit nem képes a gyerekének megadni, nem?"


Nem lúzer,csak nem tudatos.

Illetve akkor van baj,ha az a szülőben a szándék sincs meg,hanem úgy gondolja,hogy az a természetes,hogy a gyereknek nem ad semmit.

És talán annyi gyereket kellene vállalni,amennyit rendesen feltudnak nevelni,alapokat adni(tehát nem csak azt lesni,hogy elvégezze a középiskolát és kilökni minél hamarabb otthonról).

2018. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert frusztráltak, biztos engem is idegesíteni ha sz.aros 150 ért güriznék valami gyárban és azt látnám, hogy másnak mindent a s.egge alá tolnak.
2018. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
65%

9-es nagyon jól leírta a kórképet a magyar társadalomról.


Sajnos tényleg sokan azt hiszik,hogy a gyereknek attól lesz jó(vagy ezzel nyugtatják magukat),ha elnyomják,nem támogatják semmiben.


Csak nem is értem az ilyen emberek minek vállalnak gyereket,mi örömük van a gyerekben.Mert az ilyen embereknél én valahogy tehernek érzem a gyerek létét,de mégis kell nekik.


Pontosan az ilyen emberekből lesz "lúzer",akiket gyerekkorukban elnyomtak,megaláztak,kisebbségi komplexus,sérül az önképe.Ezáltal nem lesz sikeres ember.


Másrészt az a letargikus állapot,amiben gyerekkorukban élnek.A világ,rossz,nehéz,szenvedni lehet,sőt kötelező csak elviselni.


Más országokban az emberek az idegenek iránt több érzést mutatnak,mint itt egyesek a saját gyerekiekkel szemben.

2018. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%

Engem addig nem érdekel, míg nem veri rá a nyálát és néz le másokat miatta.


Exem is mindenkit leszólt, hogy neki nincs lakása, mekkora lúzer, stb. Aztán mikor eldurrant az agyam és megmondtam neki, hogy ő sem tett SEMMIT a lakásába - amit a szülei tettek a segge alá - még ő sértdött meg :D


Nekem is van lakásom, de eszem ágában nincs kérkedni vele, vagy bármi, bár ne örököltem volna meg anya halála után.

2018. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!