Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt miert mindenki rohadt...

Itt miert mindenki rohadt irigy es tamado, ha valakinek a szulei raktak a segge ala valamit?

Figyelt kérdés

Lakas,kocsi,utazas..akarmi


Hirtelen minden sanyaru sorsu ember osszegyulik itt es leoltjak,hogy igy konnyu eletet elkezdeni, o nekik nem adatot meg ilyen blablabla.. Ha nekik rossz volt,akkor masnak is legyen?


2018. máj. 26. 17:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
72%
#20-as istenem de tökéletesen leirtad a párom szüleit. Tipikusan szar életük volt, szüleik egyaltalan nem segítették őket, így mindenért nekik kellett megszenvedniuk. Megtanultak tűrni, szenvedni. Csak egy valamit nem: többet akarni. Elertek nagy nehezen egy szintet és leragadtak ott, gyereket vállaltak (páromat, egyke) a kb semmire, és most ott tartanak hogy a páromat semmiben nem tudják elinditani az életben, de nem is akarják. Van kocsinak, amit az én szüleimtől kaptunk, most épp házat veszünk akibe az önerőt a szüleim által vásárolt panel árából fedezzük, maradék pedig hitel. És ők mit adtak? Semmit. Ha akartak volna tudtak volna többet dolgozni felretenni pénzt és abból neki venni valamit. De nem is akartak. Sőt, ki jelentették paromnak hogy mivel ők mindenért megszenvedtek ezért neki is meg KELL. Na az ilyen szülőt nézem én szarba se. Mi az hogy ha neki szar élete volt akkor tudatosan ugyanezt alapozza meg a saját gyerekének? Az ilyennek minek gyerek de őszintén? Mi hárman vagyunk testvérek, ráadásul én nem tervezett gyerek voltam (én vagyok a legkisebb) csak be csúsztam. Szüleim Világ életükben mindig több munkát végeztek, hiába volt állandó 8 órás állású amellett meg gazdálkodtak, stb hogy minél többet tudjanak gyűjteni. És mi lett az eredménye? Mindharmonkat lakással és autóval indítottak el az életben! Míg élek nem tudom nekik ezt meghalalni eléggé. Ezzel szemben párom szülei megelégedtek a nyomorral az egy állással, és nulla gyűjtögetessel, mert alapvetően nem is tervezték hogy a fiúk bármit is fog kapni. Legyen elég hogy felneveltek. És előttem a példa és a saját szüleim. Már most elkezdtem a fiamnak felrerakni pénzt aki most 9 hónapos, és szeretném majd az életben úgy elinditani mint engem és testvéreimet a szüleink. Mert a gyerekvallalasba ez is beletartozik. Aki szerint nem az ne vállaljon gyereket.
2018. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
78%
#19-esnek akartam írni csak közben valami kommentet töröltek és azelőtt még 20as volt :D előző voltam
2018. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

#6 lelúzerezi azokat, akik nincsenek azon a szinten, amin ő.


Ez azért egy másikfajta szegénységi bizonyítvány.

2018. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
20%
Miután a párommal szakítottunk, én egy három szobás lakásba költöztem vissza, teljesen egyedül, ami édesanyámé.Csak rezsit kell fizetni. Azt a hottentotta nem túl jó szagú, kéjnő anyámat, nem dolgoztam meg semmiért. Ne fárasszátok magatok, köszönöm.
2018. máj. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
72%

Már hogy ne lennék irigy. Nyilván nem támadok senkit emiatt de attól még igen is irigylem azokat akik mindent megkapnak.

Van peldául egy barátnőm akik nagyon gazdagok. A lánynak már gimiben volt saját autója és lakása. Mivel a szülői házban lakott így a lakást kiadták és az így befolyt pénzt félretette. Volt lehetősége nyelviskolába járni, minden nyáron különlegesebb helyelre mentek nyaralni, mindíg nagyon stílusosan öltözködött. Érettségin nem parázott anyirra mert tudta, hogy a fizetős szakra úgyis felveszik (egyébként egész jó tanuló volt és végül államira vették fel). Szabadidejében a hobbiaival tudott foglalkozni, mindíg volt ideje magára.

Ezzel szemben nekem jogsim sincs mert nem tudom kifizetni, egyetem előtt kihagytam egy évet (nem volt elég pontom), azt végig kellett dolgoznom, mellette tanultam az újraérettségire. Most egyetem mellett is dolgozom heti pár órát, nem épp könnyű szakon vagyok (orvosi). Ettől függetlenűl én boldog vagyok, hogy mindenért megdolgozom és szerencsés vagyok hogy ilyen jó családom van de nyilván egyszerűbb lenne ha pl nem kéne a szabadidőmben melózni és sokkal kevesebb lenne a stressz (pl nem túl jó dolog amikor az első vizsgaidőszak elején derül ki, hogy a bank viszi a házat ha nem adjuk el és költözünk el sürgősen)

De persze lehetne ezerszer rosszabb.

2018. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó az,hogy "irigyelsz" valaki,az nem azt jelenti,hogy "irigy" vagy.

Ebben az esetben az irigységet negatívan kell értelmezni.

Tehát,aki irigy rosszindulatú.


Nem arról van szó,hogy te is szeretnél és emiatt irigyled a szerencsésebb rokonodat,hanem arról,hogy rosszindulatúan irigykedik valaki,ha neki nem lehet,másnak se legyen.



Mondok egy példát.

Pár éve az egyik unokatesóm kapott egy garzon lakást a szüleitől.

Szépen,berendezett,modern,fiatalos volt.

Persze én is irigyeltem,hogy milyen jó neki,de örültem az ő örömének,nem pedig rosszindulatúan irigykedtem rá.

2018. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

Akiket az élet elindításában segítik a szüleik mert megteheteik azokra nem vagyok irígy örülök neki hogy sikerül elindulniuk.

Azokat a típusú embereket utálom akik már túl gazdagok és ezt mindenhol a képedbe tolják oda nem illő módon.Mint pl az instás richkidek...

2018. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Szemely szerint engem csak az idegesit amikor valaki vergodik hogy o milyen fa.sza csavo/csaj mert pl alanyomtak a kocsit, avval nincs bajom aki kapott de szereny es nem ugy tesz mintha o dolgozott volna meg a kocsiert pl.


Meg az is irritalo tud lenni amikor egy gazdag gyerek erezteti a tobbivel hogy o feljebb van mivel alaraktak egy sportkocsit, holott a sportkocsi tobbet er mint a GYEREK, ha pedig megemlited hogy igazabol neki semmi munkaja benne es csak szerenses csaladba szuletett akkor habzik a szaja.

2018. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!