Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt miert mindenki rohadt...

Itt miert mindenki rohadt irigy es tamado, ha valakinek a szulei raktak a segge ala valamit?

Figyelt kérdés

Lakas,kocsi,utazas..akarmi


Hirtelen minden sanyaru sorsu ember osszegyulik itt es leoltjak,hogy igy konnyu eletet elkezdeni, o nekik nem adatot meg ilyen blablabla.. Ha nekik rossz volt,akkor masnak is legyen?


2018. máj. 26. 17:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
73%
Ha magamból indulok ki akkor őszintén megmondom hogy a féltékenység az oka, de én nem támadok érte senkit inkább magamba fortyogok. Azt kevés embernek hiszem el hogy ő nem féltékeny csak egy kicsit is arra akinek mindent megadtak a szülei.
2018. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%
Azzal alapvetően nincs problémám, elvégre mások vagyunk, máshogy élünk, mindenkinek másra telik. Problémám azzal van, ha az illető emiatt valakinek képzeli magát, abszolút semmi alázat nincs benne a többi ember iránt, és olyasmire fel arcoskodik, amiért egy szalmaszálat sem tett keresztbe. Lássuk be, nagyon sok ilyen van.
2018. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%
Ezen énis csodálkozom. Keresztszüleim borzasztóan tehetősek. A nagyobbik fiúnak állták egészben az esküvőt, kétszintes vacsiúj kertesház, vacsiúj autó neki is és a feleségének. Keresztszüleim vállakozásában dolgoznak mindketten. Én heti szinten tartom velük a kapcsolatot, nagyon jóban vagyunk és valljuk be én és anya közel sem élünk olyan luxusban. :D Plusz énis keresztszüleim cégénél dolgozom és tudom mennyit kap uncsim és a felesége én a felét sem kapom meg de sosem voltam rájuk irigy. Megtehetik, hogy támogassák mindkettő fiúkat és énis ugyanezt tenném. Inkább példaként vannak előttem, fejlesztem magam, nyelvet tanulok és törekszem egy jobban fizetős melóhelyre, hogy ugyanezt amit ők tudnak adni a gyerekeiknek énis megtudjam adni majd az enyéimnek :)
2018. máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a nyomorult szüleim nemtörődömsége és nyomora sarkallt arra, hogy tudjam én úgy nem akarok élni és a gyerekeimnek mindent megteremtsek.

Nos van aki megmarad a szülei szintjén. Azok acsarkodnak itt és bárhol az életben.

2018. máj. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
59%

Elnezest az ekezetek hianyaert elore is!


Evekig eltem alberletben, amelyet magam fizettem, ahogy az egyetemet is, ami mellett onfenntarto voltam. Most is, mikozben levelezon tanulok.

Aztan 29 eves koromban kaptunk a testvereimmel kozosen egy lakast, amit a nagyszuloktol orokolt penzbol es a szuleim par millios hozzajarulasabol vettunk. Ez nem az en lakasom, hanem a testvereimmel kozosen hasznaljuk. Szegyellnem kene vajon?


Soha nem voltunk gazdagok, mondhatni, tisztes szegenysegben nottunk fel (pedagogus szulok, 5 gyerek). De amire kellett, arra tellett. Ami csak felvagas, arra nem. A munka soha nem volt szegyen egyikunknek sem.


En most, 30 evesen fogom letenni a jogositvanyt. Eddig nem volt ra idom es/vagy penzem, illetve a szuleimnek autoja se volt, tehat nem volt meg a "kenyszer". Latjatok, az ilyeneken is mulik. Mivel ahol gyerekkoromban laktunk,jo volt a tomegkozlekedes, igy szerencsere nem kellett autora koltenunk. Persze vehettunk volna egy olcso autot (ami azert megis jelentos kiadas) csak azert, hogy legyen, de nem tettuk. Megvoltak a prioritasok. Es talan emiatt is tudtak a szuleink a sporolt penzukkel kiegesziteni a nagyszuloi orokseget (akik hasonlo jozan ertekrendet vallottak).


Mi a tanulsag? Az ember dogozzon onmaga jobbitasan, s ne itelkezzen elhamarkodottan!

2018. máj. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
52%
Elozo voltam: nekem egyebkent a celom egy sajat csaladi haz, amit elerek 40 eves kormra. Lehet, hogy ezt a testvereimmel kozos lakast eladjuk a tavoljovoben, s a penzen osztozunk (amit nem tartok jo otletnek), de engem az se zavar, hogy en elkoltozzek, es teljesen lemondjak a reszemrol.
2018. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
65%

Nem azzal van a gond, ha valakinek a szülei megtehetik, hogy többet adjanak a gyermeküknek, hanem konkrétan én azokat a kérdéseket nem szeretem, mikor teljeaen látszik,.hogy a kérdezőnek nincs semmi baja, csak dicsekedni szeretne azzal, hogy neki milyen jó sora van. Nem egy olyan kérdés volt már itt, ahol provokálta egy tehetősebb "kisgyerek" azokat az embereket, akik keményen megdolgoznak minden fillérért.

Ettől függetlenül nem támadok neki az ilyeneknek, mert nekem fontos hogy ne máson függjek. Sőt inkább még sajnálom is őket, hogy nekik ez a képesség sem adatott meg.

2018. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is irigység miatt. hogyha a szülőknek olyan az anyagi helyzetük, hogy megengedhetik maguknak, akkor sokkal több értelme van venni egy lakást a gyereknek/gyerekeknek, mint a bankban tartani a pénzt kb semmi kamatért és bérleti díjat fizetni. Hogy a gyerek nevére íratják-e a lakást vagy csak engedik, hogy ingyen lakjon ott, az már az ő döntésük.
2018. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, hogy szerinted nem könnyebb úgy elkezdeni az életet, hogy van hol laknod és kaptál személygépjárművet.


Nem vagyok azon a véleményen, hogy legyen másnak rossz. Ezt a következtetést legfeljebb te vontad le valahonnan.



Nekem rossz volt felnőni és nehéz volt eddig eljutnom az éltben, ahol most vagyok és valaki ezt 18 éves korában már megkapja a szüleitől, addig stimmel a dolog. Ezek tények.


Ezért keserű az életem - igen, ez vitathatatlan, hogy nehezebb és sokkal többet kell güriznem azért, hogy életben maradjak. Én utcán is aludtam egyetem alatt télen, mert nem volt pénzem lakhatásra, de koliban volt, aki "szociális alapon" kapott lakhatást, mégis autóval járt a városban. Igazságtalannak tartottam ezt. És utáltam azt az embert azért, mert láthatóan volt pénze új ruhára, feltuningolt VW Golf-ra, fuxra, de 1200 métert a kolitól az egyetemig nem volt hajlandó autó nélkül megtenni, hogy megnézze: idén is maximális segíílyt kapott szociális alapon, míg az, aki az utcán kénytelen aludni, és lopni a boltból, hogy legyen mit ennie, az nem éri el a szintet, hogy szociális alapon támogatva legyen. Utáltam ezért a rendszert is.


És a kérdésben leírtak alapján én vagyok ebben a történetben a rossz fiú, mert utálom azt, aki igazságtalan módon jut javakhoz. Sebaj, nem kell egy fedél alatt laknunk, kibírom, ha ez a véleményed.


=== === === === ===


A lakás kérdésnél a probléma, hogy itt vagyok én, aki nem akar 3 gyereket. Ez az én saját döntésem. A Viktor nem tud megvenni 20 millióval. Ellenben vannak a jobb módúak, akiknek volt annyi alaptőkéjük, hogy vettek lakásokat / házakat befektetési céllal. És azokon akarnak meggazdagodni, akik nem képesek ezt a 20 milliós támogatás alkotta lassan 80%os növekedést az ingatlan piacon. És ezért ha belevágok egy hitelbe, a gyerekeimnek is fizetnie kell majd azt abból a fizetésből, amit 2 mérnöki diplomával keresek jelenleg. Nem vállalom a hitelt így, és gyereket sem, mert nem akarok adóssággal született gyerekeket a világra. (bocs, hogy ilyen bunkó vagyok)


Szépen lassan eljutottam arra a pontra, hogy nincs értelme az életnek, hiszen napi 12 óra munka mellett. Azaz nincs értelme tovább dolgozni, mert ebből nem lesz lakhatás biztosítva nekem sem, olyan ütemben emelkednek az albérleti árak is. Persze az meg egy pénztemető - mondja néhány ember - te milyen okos vagy! És neked honnan telik lakhatásra?


Itt kezdődik, hogy akinek a szülei rakták a hátsója alá az életet és nem nekik kell érte küzdeniük, azok elég érdekes módon oltanak valótlan dolgokkal másokat, akik bele betegszenek a munkába, hogy meg tudjanak élni.


Kit gyűlölök én a történetben: Azokat, akik belőlem húznak ki pénzt, és ezzel visszatolnak arra a szintre, amiből nincs előre lépési lehetőség. Azt a munkáltatót, aki nem hajlandó az európai béreknek még az 20%át sem kifizetni. A vízfejűségét az országnak, hogy nincs rendesen fizető munka vidéken és ezért a közlekedés és a lakhatás hatalmas problémát jelent a fővárosban, ahova többen ingáznak, mint amennyien ott laknak. A társadalmi elvárásokat, amiknek egyszerűen lehetetlen megfelelni. Az közönyös gazdagokat, akik azt mondják: csak te tehetsz erről - miközben ő nem munkából gazdagodott meg, hanem valami trükkel, vagy mutyival (autópálya építés), vagy örökölt vagyonból.


És legjobban gyűlölöm magamat, mert 12 év munkája után sem vagyok képes arra a szintre eljutni, hogy annyit le tudjak tenni az asztalra, amiből 1, vagy 2 gyerek enni kapna és lenne számukra használt ruha (nem mobilt, vagy nyári programot, vagy sport tevékenységre pénzt, vagy tankönyvet, vagy új ruhát, ezeket még nemcsak, hogy nem tudnám kifizetni, de még az élethez sincs meg az alap.)



Te meg azt állítod, hogy tévedek, amikor azt mondom, hogy másoknak könnyű az élete, mert nem kell dolgoznia ahhoz, hogy magasabb megbecsülési és anyagi szinten legyenek, mint egy 35 éves senior programozó.


:)


Ha nem sikerült megérteni, hogy nem azokat gyűlölöm, akiknek megadatott, hanem azokat, akik emiatt kihasználják azokat, akiknek nem adatott meg, akkor olvasd el újra, amit ide pötyögtem.

2018. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki söprögessen a saját háza táján.
2018. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!