Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek türelmesebb...

Hogyan legyek türelmesebb Anyám felé?

Figyelt kérdés
Nem rég letettem a jogsit, Anyának már meg van 15 éve, de nem vezetett semmit ez idő alatt! Így jobb híján én tanítom őt, azonban nem tudok türelmes maradni mellette. Nem tudja, hogy tolatáskor merre kell tekerni a kormányt, üresben akar elindulni, majd szólok neki, hogy rakja egyesbe, erre a gázról nem száll le, csak megpróbálja berakni, egyes fokozatban állandóan kipörgeti háromezerig, nem tudja, hogy merre van az előre meg a hátra, mikor kérdezi, hogy merre van a melyik fokozat stb. Ezeket alapvetően meg lehet tanulni, sőt meg kell tanulni, ha az ember akar vezetni, azonban tök mindegy, hogy hányadjára megyünk ki, hányszor mondom el neki, nem tanul és ugyanúgy elront mindent és a sokadik alkalom után nem tudok nyugodt maradni mellette. Mit tehetnék, hogy ne kapjam fel a vizet ilyenkor? Lassan már ki sem akar menni vezetni, én meg szarul érzem magam, mert úgy érzem, hogy az én hibám. Hogyan maradjak mellette nyugodt? Oktatóhoz nem akar eljárni, mert sajnálja rá a pénzt, de majd akkor sajnálja igazán a pénzt, amikor váltót meg kuplungot kell venni az autóba... Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. máj. 27. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Leírnám neki elméletben, hogy mit hogyan, amit meg kell tanulnia.

Majd minden autóba ülés előtt, kérdezgetnék random.


Pl.: Ha tolatunk és balra akarunk kimenni, akkor merre forgatjuk a kormányt?

Mondd el a váltási fokozatok elhelyezkedését(felül-alul)

Hogyan indulunk el? (lépések)


Ha reflexből jön a kérdésre a válasz, akkor majd hirtelen a gyakorlatban is befog ugrani számára.

Utána pedig a gyakorlat véglegesíti!

2018. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy jó ötlet. Úgy is rengeteget olvas, majd néha napján ezt is olvasgathatná. Köszi a tippet!
2018. máj. 27. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk beülsz vele minden alkalommal az autóba, és szépen lépésről lépésre tanítod. Valószínűleg már nem fiatal az anyád, nem?

Tehát első lépés anya, jók a visszapillantók, jó az ülés?

Második lépés és így tovább. Pillanatról pillanatra, hogy na most engedjük a kéziféket, most benyomod a kuplungot. Na és mikor nyúlhatunk a váltóhoz anya? Csakis akkor, ha már....

Én csak 3 éve nem vezettem, amikor kipróbálom is sokszor felpörgetem egyesbe a motort.

És szerintem, ha ilyen sutácska, csak az udvaron kellene gyakorolni. Kuplung egyes elindul megáll, kuplung egyes elindul, megáll...

2018. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az udvarunk erre alkalmatlan sajnos, plusz az elején én is így mondtam neki, de mondta, hogy ő majd megy és ha észrevételem van vagy kérdez, akkor válaszolok neki, de kb fél percenként észrevételem van és azt hiszi, hogy én csak csesztetem őt, de én csak elmondom neki, hogy ezt ismét rosszul csinálta és elmondom neki, hogy hogyan kéne. Vagy hogy ne csinálja úgy, ahogyan csinálta. Egyenlőre az első válaszoló megoldása jobban tetszik, de természetesen ezt is elrakom későbbre, hátha! Köszönöm a választ!
2018. máj. 27. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az általad leírtak alapján anyád kezébe Isten őrizz kormánykereket adni!!!!! Csodálkozom, hogy jogsit kapott, mert 15 év után lehetetlen a vezetést ennyire elfelejteni.
2018. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sokkal másabb véleményen én sem, az a baj. :/ Néha azt is megkérdezi egy egy kereszteződésben, hogy kinek van elsőbbsége. Csak én leszek a rossz, ha el is mondom neki.
2018. máj. 28. 06:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Mármint nem azt, hogy elmondom kinek van elsőbbsége, hanem hogy nyugodtabb vagyok az autóban, amikor én vezetek.
2018. máj. 28. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!