Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erősödök, de nem növök!...

Erősödök, de nem növök! Étrendemben a hiba, vagy csak legyek türelmesebb?

Figyelt kérdés

Kicsit kevesebb mint 1 éve edzem, otthon kezdtem, és most már 4 hónapja járok terembe.


Gyenge voltam, de erősödtem, viszont az izmaim nem nőttek.


Fekvenyomást 50 kilóval csináltam, most már 75.

Shoulder press-t kézivel 12-vel kezdtem, most 22.

Megtanultam abszolút 0-ról tolódzkodni 10-12-t.

Húzódzkodni max 1-2-t tudok, de a lehúzás, felhúzás is jobban megy.

Karom is erősebb, 2x 12,5 kilót teszek a francia rúdra, amíg 4 hónapja 7,5 volt rajta.


Még mindig nem vagyok sehol persze, de nem kellene látszania is az erősödésnek?


2017. nov. 25. 12:46
 1/7 A kérdező kommentje:
20F 77kg 182cm
2017. nov. 25. 12:47
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy 84 kilóról fogytam le (úszógumi,mell,deréktáji felesleg).
2017. nov. 25. 12:47
 3/7 nagytudos válasza:
20 évesen már nem nagyon nősz és a 184 centi az elég.
2017. nov. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nagytudos válasza:
Ja bocs nem néztem meg rendesen a kérdést de az a lényeg hogy most már duplaannyit emelsz mint pár hónapja.
2017. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezzel nem vagy egyedül igazából az erőszinted az fokozatosan növekszik, ennek örülhetsz is, ehhez képest az izomtömeg fejlődésben, vagy is a növekedésben lemaradtál. Lehetséges, hogy az étrendeden kellene valamit javítanod. Nagyon fontos, hogy az elégséges fehérje bevitel napról napra meglegyen. Az elégséges szint, amely hozzájárulhat az izomnövekedésedhez, ahhoz napról napra 1,5 2,0 gramm tskg fehérjét kell bevinned. Aztán szükséged van naponta jó szénhidrátok bevitelére. tskg 3-4 gramm. Neked kell megtapasztalnod ezt, az is lehet, hogy 1-2 grammal többet kell majd bevinned, hogy megindulhasson az izomnövekedés. Ezenkívül jó lenne, ha szednél naponta valamilyen multivitamint. A következő probléma lehet a kevés zsír bevitele, amely alacsony energia szinthez is vezethet. Ha egészséges zsírokból viszed be, látod el a szervezetedet (magvakkal avalkádó, lenmagolaj olívaolaj valamilyen salátára egy evő kanállal ráöntve előnyödre válhatnak. Aztán felül kellene vizsgálnod az edzés programodat. Lehetséges, hogy azon is kellene változtatnod, mert a monoton edzéssel sem tudsz izomnövekedést elérni, mivel ahhoz van szokva az izomzatod. Sőt, figyelned kellene az edzés alkalmával a technikára, milyen szabályosan végzed a gyakorlatokat. Elég intenzívek az edzéseid? Aztán az is lehetséges, hogy túl hosszú időt töltesz edzéssel, idővel kimerülhetsz. Elég lenne 1,30 óra. Eleget kellene pihened, aludnod, legalább 8-9 óra alvásra van igénye a szervezetnek, ezen idő alatt áll be az izomnövekedés. Tehát legyél magaddal szembe türelmes, mert, ha szorgalmasan dolgozol, betartod az alapelveket, akkor az erőfeszítéseidnek meg lesz a kívánt eredménye.
2017. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az lehet a probléma, hogy nem merek nagyon enni.


A fehérje az szinte mindig megvan, 3 nap van kb 1 hónapban, amikor nem biztos, de bűntudatom is van rendesen.


Szénhidrát az szinte soha nincs 3g. Amint elkezdem növelni a szénhidrátot, elkezdek zsírosodni, és lerakódik az amúgyis zsíros mellemre, csípőmre, hasamra. (Pedig teljes kiőrlésű kenyérből, zabkásából, barnarizsből, édesburgonyából, vagy slowcarb tápkiegből viszem be)


Vitamint azt szedek bőven C vitamint, Omega 3-at, Kalciumot, B complexet, D vitamint. Ezeket külön tablettákban, nem multivitaminként, de szerintem nem ebben keresendő a gond.


Igen az edzésemen is változtatnom kellene, csak például egy bicepszen olyan sokat szerintem nem lehet variálni.


Van 1-2 gyakorlat, ami egyszerűen nem megy, pl tárogatás kézisúlyzóval (mindig megfájdul az amúgyis szar vállam) A felhúzást, és a guggolást gyakorlom, mert nem mindig jó a technikám.


Másfél órás szokott lenni az edzésem, lehet, hogy túl hosszúak a pihenők gyakorlatok között.


12-15 ismétlés szokott menni 1 adott izomcsoportra.


3 hete diétázom, mert eldöntöttem hogy leadom a megnőtt hasam, de az erőm így is növekszik.

2017. nov. 25. 23:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudjál más dolgom is volt, ezért nem tudtam reagálni a válaszodra.


Ha gondot okoz a fájós válladnak a tárogatás, akkor nem kell végezned ezt.


Tehát én minden javaslatot megadtam számodra azért, hogy beálljon nálad a sikeres fejlődés.


Ha visszafogod az étkezést, a szénhidrát bevitelt, ami az izomzatnak adja meg az energiát, akkor valóban elmarad a növekedés. Az edzésen kívül, amikor nem végzel súlyúzos edzést,akkor célszerű lenne, ha egy héten kettő aerob edzést végeznél 30-40 percbe. Talán még beleférne, akár kardió jellegű intenzív mozgás 20 percben. Ezek az edzések zsírt égetnek. Ezektől az edzésektől még nem fogsz izom vesztést tapasztalni. Még annyit, hogy a cukor fogyasztást az édességeket kerüld, mert ezek is okozhatják a nem kívánt zsír lerakodást. Follyékon édesítő szert használj. És rendeljél magadnak olyan tejsavó koncentrátumot, aminek a cukor tartalma 0

2017. nov. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!