Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a baromság, hogy a...

Mi ez a baromság, hogy a bölcsész karosokat arra buzdítják, hogy menjenek szakmunkásképzőbe/informatikusnak/közgazdásznak?

Figyelt kérdés
Egy nyelvszakon tanulok és csomó olyan megjegyzést kapok, hogy miért nem tanulok meg programozni, miért nem végzek el valamilyen közgáz képzés vagy miért nem tanulok inkább ki valami jó szakmát, mindezt azért, mert a szakom a szemükben egy nagy nulla és max. wc papírnak nézik. Miért néznek hülyének? Az, hogy pl. informatikusként általánosan többet kereshetsz, mint egy bölcsész karon végzett diplomás, az szerintem senki számára sem titok, ahogyan azon sem fog senki sem meglepődni, hogy pl. közgázzal és egy jó szakmával is lehet boldogulni. Ez nekem sem újdonság.... Viszont miért nem gondolnak bele ezek az emberek, hogy ha engem az informatika, a közgáz vagy egy jó szakma érdekelne, akkor azt tanultam volna, főleg úgy, hogy még a kereseti lehetőségek is jobbak? Nem azért választottam ezt a szakot, mert minden máshoz hülye voltam és nem is azért választottam ezt a szakot, mert "bulikázni" vagy lábat lógatni akartam, hanem mert ez érdekelt és most is nagyon tetszik, szeretem, szívesen foglalkozom vele. Ugyanezt már nem tudnám elmondani egy gazdasági szakról, egy infós szakról és egy bármilyen szakmáról sem és szerintem ez már régen rossz lenne, mert így jó szakember biztosan nem lennék....
2018. jún. 16. 10:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerinted, mindegy mi érdekli az embereket, ha arra nincs kereslet hagyja mindenki a fenébe. Ebből hogyan lesznek jó munkaerők? HA csak azért csinálják amit, mert arra van kereslet, és nem azért, mert érdekli is őket? Abból csak egy jó csomó frusztrált, megkeseredett ember lesz. Erre írtam, hogy szép jövő. De legalább lesz a pszichológusoknak elég páciens.
2018. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvszak nagyon piacképes! 25 éves tényleg patent kiemelt ügyfélmenedzser csajok (megjelenés, viselkedés, beszéd, írás, idegen nyelv) jobban keresnek mint 2 egyetemi diplomás beosztott mérnökök (ha még nincsenek a legmagasabb szenior fizezési fokozatokban, csak ott kapnak autót, amit ügyfélmenedzser kapásból kap).
2018. jún. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%

Apám mi van itt.:D

Szerinted a csőszerelő vagy a postás vagy a mérnök azért lett az, ami mert ez volt minden vágya?:D

Ha olyan területen dolgozol, ami érdekel is, még akkor is bukó lesz pár éven belül..

Másrészt csináljátok nyugodtan napi 8 órában azt amit annyira szeretnétek, a maradék 16-ban úgy is ráértek kattogni a számlákon.

Én meg csinálom azt napi 8-ban, ami számomra semleges(már innen látszik, hogy gyerekek vagytok, hogy használjátok az utálom szót), a maradék 16-ban meg foglalkozok azzal, amit szeretek, pénzem is van rá.

2018. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Te felnőtt van ennyi smile-val? Én abból már régen kinőttem.

Áruld el nekem, légy szíves te, mint nagy felnőtt ember, mi a nem jó abban a szóban, hogy "utálom". Csak mert nagyapám is használja, akkor ő sem felnőtt még.

2018. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 radioheadyendremény ***** válasza:
100%

Nem az utálaton van a hangsúly, de ha napi 8 órán keresztül kell olyannal foglalkoznod, ami teljesen hidegen hagy, akkor bizony nagy eséllyel meg fogod utálni. De mindegy, legyen akkor semleges.


Mindenesetre én nem tudok róla, hogy bölcsészkaron végzett emberek halnának éhen tömegesen Magyarországon. Vannak éhezők, embertelen körülmények között élők, de ők nem bölcsészek, nem is informatikusok, hanem általában olyan emberek, akik beleszületnek a nyomorba, és a legtöbbjük semmilyen egyetemet nem végez.

2018. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két lehetséges út van.

1. Azt csinálom, ami érdekel, és abban maximális teljesítményt nyújtok. Szívvel-lélekkel végzem, mint hivatásom.

2. Végzek valami - a te szavaiddal élve - számomra semlegeset, és megcsinálom mindennap az elvárt minimumot. Semmivel sem többet.

A második lenne a követendő példa?

2018. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, annyira ismerem ezt...utálom magyarázni mindekinek, hogy mennyire kelendő itthon több idegen nyelv ismerete. De mondják csak nyugodtan, hogy majd a mekiben kötök ki. :D

Közben a szakunk álláskereső csoportja tele van hirdetéssel.

2018. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
a nyelvszak szerintem nagyszerű, pláne, ha jó vagy benne, de ahhoz úgymond "erősen ajánlott" egy tolmácsi MA is, illetve legalább 3 nyelven beszélni, mondjuk német-angol-orosz, esetleg spanyol, francia, svéd, kínai, japán. ha sok nyelven beszélsz hidd el, találni fogsz állást sőt ha mázlid van, még hülyére is keresheted magad. nehéz és nem is egyszerű, de éhen halni biztosan nem fogsz, a multiktól kezdve nagykövetségeken át dolgozhat számtalan helyen...
2018. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gonfolom értékesebb és nagyobb szükség van egy szakmunkásra, mint egy bölcsészre.
2018. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!