Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire a...

Miért utálják ennyire a dohányosokat?

Figyelt kérdés

Én sosem cigiztem, de már én is kifejezetten rosszul érzem magam, mikor egyesek képesek habzó szájjal szidni a dohányosokat és elhordják őket minden söpredéknek....mert aki cigizik az egy undorító ember, igénytelen, büdös, mocskos, függő, akaratgyenge, értéktelen, nem foglalkozik másokkal, egoista stb., stb., tényleg mindent hallottam már és egyszerűen nem értem.


Engem nem zavar, ha valaki a közelemben rágyújt, nem zavar a füst és a cigi szagát konkrétan meg sem érzem egy emberen vagy egy ruhadarabon (max. tömény mennyiségben pl. egy hamutartó esetében), viszont tudom, hogy sokan vannak, akik mondjuk nem bírják, ha az orruk alatt füstölnek. Ezt teljes mértékben megértem és ilyen esetben szerintem is jogos kérés, ha megkérik az illetőt, hogy ne gyújtson rá a jelenlétükben vagy ilyesmi. Ugyanakkor azt a szintű gyűlöletet, amivel sajnos elég gyakran lehet találkozni, már egyáltalán nem értem... A családomban és a barátaim között is van több dohányos és egyiküket sem tartom emiatt rosszabbnak vagy kevesebbek és ugyanúgy vannak köztük értékes, szerethető emberek, akik pl. nagyon értelmesek, szorgalmasak, kreatívak, humorosak, jószívűek, segítőkészek, empatikusak és még lehetne sorolni. Emiatt nem tudom felfogni, hogy miért gondolkodnak sokan úgy, hogy dohányos=utolsó szemét söpredék...


2018. jún. 29. 17:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az alsó szomszédom cigizik, nem lehet szellőztetni.

Azért szép logika hogy a saját lakását nem akarja bebüdösíteni, de a szomszédjait meg igen.

2018. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%

11-es, nem, a nikotin valóban nem tett még tönkre házasságot.


Életeket igen, de házasságot, na azt valóban nem.

2018. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem utálom a dohányosokat, vannak dohányos ismerőseim, akikkel jóban vagyok, és klassz, hogy neked nincs semmilyen kellemetlen érzésed. Nekem a szervezetem érzékeny a cigifüstre, könnyezik, csíp a szemem, megfájdul a fejem, tüsszögök... Szóval ha lehet, akkor távol tartom magam, amennyire csak tudom. Aki tudja a problémámat, az tekintettel van rám.
2018. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

12

Tipikus függő: relativizálód a függőséged káros voltát.


Itt kizárólag a cigarettáról van szó.

2018. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Az alkohol sokkal veszélyesebb, mint a nikotin és a cannabis is sokkal veszélyesebb.

Nem látsz embert a pszichiátriára kerülni nikotinfüggőség miatt, alkoholfüggőkkel meg könnyűdrog-függőkkel meg tele van a pszichiátria.

Kb.65%-a a bentfekvőknek.

Sokkal gyorsabban rombolnak, mint a nikotin, ezt nem én mondom, ez tény.

2018. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

"Finomított élelmiszer: na azt viszont nem eszek! :D


Sokkal mérgezőbbnek gondolom, mint a cigit.


Az, aki rendszeresen felvágottakat, péksüteményeket, édességeket (és sorolhatnám) eszik, sokkal komolyabban mérgezi magát (és a családját, akikkel megeteti), mint bármelyik dohányos! És akkor a gyorséttermekről nem beszéltem."


Az, hogy te mit gondolsz nem befolyásolja a valóságot és a tényeket, már a passzív dohányzás is sokkal károsabb, mint a fentiek.

2018. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

Mert sokuk nincs tekintettel a környezetére, simán járkálnak az utcán cigizve úgy, hogy a nyomukban 20 másik ember az akarata ellenére lélegzi be azt a szar füstöt.


Még az sem jó analógia, hogy bosszúból az arcukba finganék, hiszen az nem okoz rákot, ésatöbbit.

2018. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Én is dohányzom, de sok esetben megértem azokat, akik elítélnek minket. :D

Nem egyszer történt már meg, hogy valami paraszt a vonaton gyújtott rá leszállás előtt, mikor mondtam neki, hogy "nem értél volna rá, mi?", akkor meg neki állt feljebb. Ez durván nagy gyökérség, zárt, tiszta levegővel teli térben (már amennyire a borsodi vonatokon tiszta a levegő :D) még láncdohányosként is nagyon zavarónak tartom a füstöt, nem még azok akik nem is cigiznek.

Aztán ott vannak azok, akik össze-vissza dobálják a csikkeket... nem azt mondom, én is eldobom a gazba vagy a csatornába ha nincs a közelben kuka, de akik 5 métert nem bírnak sétálni és ráadásul füstölve dobják el a járdán, hogy utána szagolják a dekkszagot a járókelők, az megint nagy parasztság.

De vannak olyan személyek is, akik a buszmegállóban/bolt ajtaja előtt/egyéb forgalmasabbnak mondható helyeken gyújtanak rá zavartalanul, persze, őket nem zavarja, de a környezetüket erősen.

Meg ott vannak azok a durván függő idióták is, akik még a kórházak wc-jében vagy erkélyén is képesek rágyújtani... érdekes, én akárhányszor feküdtem bent kibírtam legalább 2 napot anélkül hogy hiányozna, utána is csak akkor cigiztem, ha le tudtam lógni a dohányzórészre.

Meg persze iskolákban/munkahelyeken is zavaró tud lenni, hogy a bejárat előtt 50 ember által generált füstfelhőn kell átmennie a nem dohányzóknak.

Éééés még a fejemben van egy csomó dolog, amit cigisként is undorítónak/zavarónak tartok, de szerintem leírtam a legfontosabb okokat.

19/F

2018. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj 19-es, az utcán több sz.art szívsz be, mint az előtted menő cigifüstje.

Nem a mundér becsületét védem, mondom: dohányzom, de nem szeretem magam érte.

Már így is csökkentettem, nem akarom magamat rongálni, és le is fogom tenni, de ilyen agyonstresszelt időszakban nem megy, a falra másznék különben.

De az, hogy a fű meg a pia oké, a nikotin nem oké, azt nem írom alá.

Egyszerűen nem igaz.

Ettől függetlenül: NE CIGIZZETEK!!!

Tényleg.

Káros, drága, büdös, de csak megjegyzem, hogy a nőknél a fogamzásgátló épp akkora károkat csinál, mint a cigi.

Ezt se én találtam ki.

A gyorskaja is ku.rva káros, jól mondta a dohányzó "kolléga", 30 kiló túlsúly szintén szétb.assza az érrendszered, ro.hadt nagy a stroke rizikó is.

Antidepresszánsoknál is, antipszichotikumoknál is.

Az alváshiány, krónikus stressz szintén az egekbe viszi a vérnyomást.

Úgyhogy a cigi mint főbűnös tétel nem áll meg.

2018. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
#21 Valaki már írta, de én is jelzem, hogy nem érdemes relativizálni ennek a függőségnek az emberi környezetre gyakorolt káros hatását. Mégpedig azért nem, mert csak akkor állná meg a helyét az említett relativizálás, ha az általad is említett többi egészségkárosító tevékenység eltörölné a passzív dohányzás káros hatásait. A valóság az, hogy ezek összeadódnak, nem kivonódnak egymásból, tehát a felsorolásod csak tovább erősíti annak súlyosságát, ha valaki az utcán más embereket kényszerít a kifújt cigarettafüst belélegzésére. Azért a kényszerít szót használom, mert nem tartom elfogadható gyakorlatnak, hogy tizenöt méteres kitérőket kelljen tennie/légszűrő maszkot kelljen viselnie egy nemdohányzó embernek a cigarettafüst elkerülésére.
2018. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!