Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akkora "divat" mostanába...

Miért akkora "divat" mostanában szidni a diplomásokat/egyetemistákat?

Figyelt kérdés
Mást se hallgatok az utóbbi évben, mióta elkezdtem a főiskolát, csak hogy a 'fajtám' miatt megy tönkre az ország, mert én csak lógatom a lábam majd egész életemben. (Közgazdász leszek egyébként. )

2018. júl. 6. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én még sosem hallottam. Rossz emberekkel barátkozol.
2018. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még ilyet. Ne foglalkozz velük, az a lényeg, hogy tudod, mit akarsz.
2018. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem divat.
2018. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
A primitív embereknek valóban szokása ez. Akiknek csak az a munka amit két kézzel és szerszámokkal csinál az ember. Apám is ilyen. Szerinte munka a kapálás, ásózás stb. de aki "ül egész nap" az nem csinál semmit.
2018. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

A parasztot is lenézték régen, de akkor azok minek eszik a kenyerét? Hisz például az árterek tele vannak vadréce tojással is. :))

Ha ilyet tapasztalsz amit a kérdésben írtál, akkor javasold nekik hogy éljenek diplomások nélkül. Minek nekik jogász meg ügyvéd ha például egy balesetben vétlen autósként rájuk terelődik a gyanú mert hát a vétkes nem akar ám felelni? Meg tévé és számítógép nélkül is megvannak, hisz szerintük a villamosmérnök is az a kategória akinek tervezés közben lóg a lába a székről. Miért hova tegye?

2018. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
A magyar mindig keeres valmit/-kit, akibe belerúghat, így most ezen osztály van porondon.
2018. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Én nem szidom a diplomásokat, de borítékolható, hogy aki diplomát szerez, nem valószínű, hogy fizikai munkával akarja keresni a kenyerét.

Én sofőr vagyok, és mit látok?

Rahedli láblógató irodista döglik az irányítókban, kb a negyedére lenne szükség, és tőlünk várják a megváltást, hogy lehetetlen feladatokat oldjunk meg, ők meg csak nyomkodják az entert a megrendelésekre.

Kb ugyanez van kismillió hiányszakmában, mert mindenki bszik dolgozni rendesen, csak dögleni akar valami íróasztal mögött.

Röviden, tömören ennyi.

A mérnökökről meg jobb nem szót ejteni, mert akkora hulladékokat terveznek, hogy az ember a fejét fogja.

2018. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én is egyet értek azzal, hogy sokan csak anyuci/apuci sznob kitartottjai és majd berakják őket egy jó kis irodába ahol szuper fizetésért nem fognak csinálni semmit, az ilyet én sem kedvelem és rengetegen vannak körülöttem ebből a típusból. Viszont nem szeretem az általánosítást, mert én például felnézek a kétkezi munkásokra, csak tudom magamról, hogy ügyetlen vagyok és a legkevésbé sem gyakorlatias, azonban jó az agyam, így szerintem hasznosabb tagja leszek a társadalomnak mondjuk közgazdászként, mint ha bénáznék egy gyárban a nemlétező kézügyességemmel.
2018. júl. 6. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem divat,csak a primitív fogatlan pronyóknak nem tetszik,ha valaki nem malteros,vagy nincs flex a kezében.

Viszont tény,hogy az építőiparban (szamunkásiparban) egyre kevesebb az ügyes,megbízható rendes szakember.

Tehát inkább úgy fogalmaznék,hogy a társadalom kissé elvárná és igényelné,hogy a fiatalok egy része(arányosan)különböző szakipari tevékenységek elsajátítása felé is orientálódjanak.

2018. júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

[link]

Ezért

2018. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!