Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akkora "divat" mostanába...

Miért akkora "divat" mostanában szidni a diplomásokat/egyetemistákat?

Figyelt kérdés
Mást se hallgatok az utóbbi évben, mióta elkezdtem a főiskolát, csak hogy a 'fajtám' miatt megy tönkre az ország, mert én csak lógatom a lábam majd egész életemben. (Közgazdász leszek egyébként. )

2018. júl. 6. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak itt gyakorin hallok ilyesmit. Szerintem a való életben az ember hozzáállásán múlik, hogy hogyan viszonyulnak hozzá mások. Én például orvostanhallgató nő létemre tegnap szó nélkül segítettem talicskával behordani 30-40 mázsa fát a tűző napon a nagymamámnál, mert ez a munka volt soron, nem fogok ülni és nézni, hogy mások megcsinálják, csak mert én egyetemista vagyok és derogál a fizikai munka. Viszont van sok olyan ismerősöm az egyetemről, aki egy lapátot sem fogna meg onnantól, hogy ő egyetemista, mert letörne a műkörme vagy 2 perc fahordás után sikítana, mert beleállt a szálka a kezébe vagy rosszul lenne, mert túl meleg van. Az ilyeneket szerintem jogosan kritizálják.
2018. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Amúgy aki azért szidja az egyetemistákat, mert nem fizikai munkát terveznek végezni kérem, hogy gondoljanak már abba bele, hogy vannak, akiknek a szervezete nem is bírja a fizikai munkát. Mondjuk az enyém nem bírja, hiába figyelek a táplálkozásra, szedek vitaminokat, folyton beteg vagyok (nem, nem enyhe megfázás, kis hányinger, hasmenés), így pl vendéglátásban vagy egészségügyben nem dolgozhatnék, hisz megfertőznék mindenkit... Szóval a baj itt is az, hogy az emberek előítéletesek.
2018. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

Kedves 7-es, habár azt állítod, hogy semmi bajod az egyetemistákkal a szavaidból nem ez árad. Arra pedig megkérlek, ha szabad, hogy ne általánosíts, mert az, amiket leírsz nem mindenkire vonatkozik.


"mert mindenki bszik dolgozni rendesen, csak dögleni akar valami íróasztal mögött."


Ez akkora marhaság. Úgy látszik a te nézetedből, mindenki, aki nem egy asztalnál dolgozik azaz igazi munkás, aki meg az asztal mögött ők meg lusta disznók. Képzeld az egyetemisták többsége igen is mindent belead, hogy egy jó karriert fusson be és ez is rengeteg energiát felemészt. Másrészt most azért, mert valakinek nem azaz álma, hogy pl kőműves, vagy földműves legyen, ezért az egy senki? Azért ez kicsit sem így van. És nem, mielőtt bárki is azt hinné, hogy lenézem a kétkezű munkát, szerintem is szükség van arra, hogy legyenek olyanok, akik pl szakmunkást vagy szakgimit végeznek, de azért ne minden egyetemistát jellemezzünk már úgy, hogy lusta disznó.


Nem tudom milyen sofőr is vagy 7-es, de az én fejemben azt sem mondanám nehéz fizikai munkának. Igen lehet, hogy nagy összpontosítást és energiát igényel egy hosszabb nap, vagy út, de egy egyetemistának is rengeteg energiába kerül a tanulás. Ahogy a későbbiekben a munkában is a többség, mindent belead. Még akkor is, ha egy asztalnál dolgoznak. ( Illetve itt megjegyezném, hogy az egyetemi szakmák alatt nem csak az irodai munkákat értjük, szóval ez is csak egy általánosítás volt, amit megemlítettél.)

2018. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

sztem a fő probléma az, h az előző rendszerben szocializálódott prolik nem nagyon értek azokat a munkákat, amelyek végzése közben ülni kell és nem leszünk koszosak/izzadtak (lásd:7es).


"hogy a 'fajtám' miatt megy tönkre az ország"


ezt ugyanazok a prolik mondják, akik vidáman leszavaztak a fideszre?

2018. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!