Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek addig is megelég...

Hogyan legyek addig is megelégedve a külsőmmel ameddig nem érem el a célom?

Figyelt kérdés

Úgy értem világ életemben nem volt önbizalmam (iskolában sokan kritizálták a külsőm,stb)

Ezt még az el nem ért eredményeim is rontották.

Az a baj csak a hiányosságai az látom hiába mondják, hogy szép vagyok, stb.

Azt hiszem addig nem fogok tudni leállni ameddig se a külsőm se a személyiségem nem lesz olyan mint amilyet nagyon szeretnék.

Az a baj addig nem tudok miből energiát, motivációt, önbizalmat meríteni.. 😕

Hogyan fogadjam el addig is magamat ameddig pl a külsőmön nem értem el a célom? Nagyon nehéz így boldognak lenni és örömmel tükörbe nézni.

A belsőmön már elkezdtem dolgozni de még ugye azzal sem vagyok elégedett.


Hogyan érezzem addig is jól magam?


20L



2018. júl. 22. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia,önbizalmat sikerélményekkel lehet fejleszteni.

Érj el kisebb dolgokat,vagy küzdj meg a félelmeiddel,legkisebbtől a legnagyobb gondokkal küzdj meg,és jobban leszel.

2018. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha neked nem tetszik valami és változtatni szeretnél rajta akkor mért fogadnád el a jelenlegi "rosszat" amit meg akarsz változtatni? Egyszerű mint írtad már elkezdted a változtatást tegyen ez boldoggá hogy ugyan most még ez meg ez nem jó de változtatok és így lassacskán változik a helyzet.Tegyen ez boldoggá és elégedetté hogy amíg teszel érte addig elérheted és már nem vagy olyan mint amikor még nem tettél semmit.
2018. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a kérdés
2018. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagy célt tűztél ki amit szürreális azonnal elérni. Állíts fel kisebb célokat, amiknek az eredménye a nagyobb cél.

Tegyük fel le akarsz adni 30kg-ot de az nagyon sok munka és nem is holnap lesz és nem is 2 hét múlva, ezért azt mondod, hogy leadok 5kg-ot 1 hónap alatt, tehát valami elérhetőt tűzöl ki célul és közben az a tudat van benned, hogy igenis teszek valamit magamért és haladsz a célod felé, ez is ad önbizalmat.

Tehát ne akarj egyből mindent, mint minden ez is egy folyamat.

2018. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet, ráadásul egyidősek vagyunk.

Én előre tervezek, próbálok fokozatosan változtatni, mert ugye ez nem megy egyik napról a másikra sajnos.

2018. júl. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy is jól érezheted magad, hogy programokat szervezel és nem azzal töltöd az egész áldott napodat, hogy a tükörben nézegeted magad sírdogálva, vagy a telefont bújva nézed, hogy ki lájkolta a legújabb szelfid (csak egy példa volt).


Én sem vagyok megelégedve a külsőmmel, de néha el tudom erről vonni a figyelmem, nem ezen kattogok egésznap, nem nézegetek folyton magam a tükörben stb., van más fókusz is az életemben, ezért érzem jól magam.

2018. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skatebird ***** válasza:

Nagyon jó, hogy elkezdtél dolgozni azon, amivel nem vagy elégedett, de közben próbáld látni azt is, amit szeretsz magadban/magadon. A tükör is szipibb lesz, ha ezeket hangsúlyozod az öltözködéssel.:)

Próbálj ne azért változni, edzeni, diétázni, mert utálod magad. Persze nem az elégedetlenség tagadásáról beszélek, szükséges látni, hogy min akarsz változtatni. De csináld azért mert szeretd magad, mert megérdemled a változást és meg is adod magadnak. Így az odavezető út is kellemesebb lesz.

2018. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!