Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki önző! Mitől lettél ilyen?

Aki önző! Mitől lettél ilyen?

Figyelt kérdés
Fejts ki kérlek, ne csak egy-két szavas választ adj.

2018. júl. 23. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást?

Mindenki arra vágyik, hogy világot lásson és megváltsa a világot, de idővel rájön, hogy a világ megváltoztatja őt.

2018. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy önző vagyok-e. Van, aki szerint igen, mert nem akarok gyereket. Ha saját magamat veszem előre idegenekkel szemben, az önzőség?
2018. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert önzetlen voltam és kihasználtak.
2018. júl. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%

Igen.

Mert egyetlen életem van, nincs rajta replay gomb, szóval szeretnék megtapasztalni mindent, amit csak lehet.

Én sem vágyom szaros pelenkák cseréjére, és háromórás alvásokra, meg hányástakarításra, ha helyette nézhetek sorozatot, vagy kiülhetek a Deákra, vagy elutazhatok Párizsba.

Nem fogok segíteni a kedves(nek tűnő) néninek, meg a babakocsis anyukának levenni a pútyerkát a buszról. Én már számtalanszor költözködtem annyi táskával, meg bőrönddel, hogy úgy néztem ki, mint egy feldíszített karácsonyfa, lemérve a cuccaim többet nyomtak, mint a saját testsúlyom... és tudod, nekem ki segített? Hát kib_szottul senki, sőt, a mélyen tisztelt kismamák még odajöttek pampogni, hogy miért állok a babakocsitárolóban a bőröndjeimmel (ők is elfértek gond nélkül). Hova dugjam őket, a seggembe?

Egy csövesnek se fogok pénzt adni, fogalmam sincs a sztorijára, arra, hogy hogy került az utcára, és tudod, igazán nem is érdekel. Annyit tudok, hogy én keményen megdolgoztam minden egyes forintért, nem fogom odaadni egy ismeretlennek. Viszont a barátaimat szívesen meghívom bármire, családomnak is örömmel veszek dolgokat.

Az "empátia" meg "emberség" szótól meg a falra mászok, az esetek nagy részében azok a vinnyogó, képmutató fotelhuszárok pampognak emberségről és empátiáról, akik belerúgnak a mentális betegséggel küzdőkbe, akik még halálában is pocskondiázzák az öngyilkost, de ha az ő csoportjuknak kell az emberség és empátia, akkor hirtelen nagy emberjogi harcosok lesznek.

Összefoglalva: azért vagyok önző, mert a belem fordul ki ettől a képmutató ótvar társadalomtól. Csak olyannak segítek, akit ismerek, és akiről biztosan tudom, hogy megérdemli.

2018. júl. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 he84 ***** válasza:
Gyerekvállalás szempontból én is lehet, hogy önző vagyok. Ugyanis nem szeretnék gyereket én se. Bár bizonyos szempontból nem önzőség. Mégpedig abból a szempontból nem az, hogy nem akarom, hogy a gyerek majd esetleg szenvedjen attól, ha némi eséllyel ráunok és ha netán nem tudnék neki minden szükséges dolgot megadni (nem mobiltelefonokra gondolok és hasonlókra). Tehát az esetleges leendő gyereknek is jót teszek, hogy ne járjon mellettem rosszul. Én tudom magamról jól, hogy gyereknevelés szempontból nem lennék elég kitartó, hajlamos lennék ráunni és az is lehet, hogy nehéz körülmények között élnénk. Nem szeretném, ha szenvedne mellettem, vagy hogy meg kelljen válnom tőle, ha már van gyerekem. Más szempontokból legfeljebb csak kicsit vagyok önző, de sokszor nem. Olykor szívesen segítek másoknak, ha tudok és ha nagy eséllyel nem lesz belőle hátrányom. Amúgy meg minden ember önző legalább pár dologban, csak az egyéni, hogy ki milyen mértékben és mennyi dologban az. Bizonyos esetekben az önzés nélkül nem is lehetne élni.
2018. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nem gondolom magam önzőnek,csupán az a helyzet,hogy már nem hagyom,hogy mások miatt kerüljek gáz helyzetbe. Ez már bőven elég volt ahhoz,hogy mindenki önzőnek tituáljon. Ennek a változásnak az volt az oka,hogy mindig másokat helyeztem magam elé,magammal szinte sose törődtem,néhány "barátom" mindig tőlem VÁRTA EL,hogy segítsek megoldani a saját problémáját..egy idő után meguntam,és már a én problémáim az elsők számomra. Egyszerűen meguntam,hogy a állandó kihasználást.
2018. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!