Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félrevezetett engem. Történt...

Félrevezetett engem. Történt hasonló eset veletek?

Figyelt kérdés

Máma elvesztettem a pénztárcámat. Tegnap voltam a nénikémnél felhívtam, hogy nincs-i ott, nem volt ott. Hívtam a benzinkútra, hogy nem találtak semmit. Feltettem a Facebookomra, hogy elvesztettem a pénztárcámat, ha valaki megtalálja akkor hívjon fel, oda írtam a tl.számomat is. Közben otthon fotel alatt találtuk meg. Aztán hív egy szám. Felveszem, és hogy megtalálta a pénztárcámat. Mondom nekem már megvan a pénztárca, hogy a főterén vár engem.


Természetesen nem mentem el magam a főtérre. Apummal mentem, aztán azt mondja, hogy a szomszéd faluba a főtérre menyjünk. Elmegyünk oda is, és amikor oda érünk hívom a fickót és foglalt. Valaki hülyét csinált belőlem. A bejegyzést amit feltettem a fbre azonnal töröltem.


Egyik lány barátomnak oda adtam a tl.szamot, hogy hívja fel, hogy csenget de letette.



Történt veletek hasonló dolog? Nagyon megijedtem hogy ki ez a férfi és mit akar tőlem ha megvan a pénztárcám.


2018. júl. 24. 10:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hogy megijedj, hanem légy máskor is óvatos, vagy épp ne képzelj bele olyat, amit nem kell beleképzelni.

Számára csak egy ismeretlen senki vagy, akivel lehettek akár hátsó szándékai is, de ez nem személyes ügy.

2018. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Bár az is igaz, ha igazán óvatos vagy, akkor el sem mégy a találkozóra, nem adsz ki magadról személyes információkat stb.

Szélhámosokkal felesleges foglalkozni ilyen szinten, akár a rendőrségen is fel lehetne nyomni, vagy legalább megfenyegetni, hogy feljelented.

2018. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
11:43 : gondolkodtam ezen, de mit tennének?
2018. júl. 24. 11:50
 14/22 anonim ***** válasza:

Egy normális világban megpróbálnák elkapni a találkozási ponton, de erőforrások hiányában valószínűleg nem lenne idejük rád sem.

Mindamellett van most már a rendőrségnek online bűnügyekre szakosodott részlege, ha jól tudom, így semmi sem biztos.

Arra azonban felhívnám a figyelmet, noha említettem több dolgot, de ezek közül ismét kiemelném a lakásbetörést.

Ma már ezeknek a rohadt betörőknek egyik fő vadászterülete lett a Facebook. Ha valaki elmegy nyaralni stb., illetve azon kívül is olyan szélhámosságokra képesek, amit mi, "normál" emberek fel sem tételeznénk.

Úgyhogy hiába próbálnak bagatellizálni egyesek, erre mindenképpen gondolni ajánlatos.

2018. júl. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Említettem, hogy depressziós szokok lenni, és most az is vagyok. De akkor most mit csinálhatnék ez ellen? Elkezdtem nagyon félni.
2018. júl. 24. 12:08
 16/22 anonim ***** válasza:
Üres házra hajtanak a betörők. Ha látják, hogy van otthon valaki, nincs mitől félni.
2018. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
De mi a büdös francot akarnának tőlem. Van valamilyen aplikacio ahol megtudom nézni hogy hol tartózkodik az illető?
2018. júl. 24. 12:15
 18/22 anonim ***** válasza:

Egyszerűen csak felhívtad magadra a figyelmet. Ilyenekre utaznak a szélhámosok, nem vagy egyedül.

Applikációt jótól kérdezed, engem nem csak a Facebook hagy hidegen, hanem az okostelefonok is. De egyébként nem megoldható, amit kérdezel.

2018. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Kezdek nagyon félni.
2018. júl. 24. 12:39
 20/22 A kérdező kommentje:
O2 szamja van. Ha beírok az O2 be hogy zaklat átvert egy ismeretlen szám ők megtalálják hogy milyen név alatt van nem?
2018. júl. 24. 12:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!