Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van így? Szinte rettege...

Más is van így? Szinte rettegek adtól h társaságban beszélni kell több ember előtt ha mondjuk kérdeznek valamit.

Figyelt kérdés
Munkahelyen, olykor családban is ugyan ez. Emiatt tiszta stresszes vagyok hajlamos vagyok bebeszélni magamnak dolgokat. Félek a beégéstől vagy ha rosszul válaszolok, néha mintha beszédzavaraim is lennének.

2018. júl. 24. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én megoldottam úgy, hogy nem kerülök ilyen helyzetbe. Most meg már ha ilyen történne, egyáltalán nem is zavarna. Tehát nem kell olyan társaságba járni, ahol problémát okoz ez. Legalábbis egy ideig biztos. Nálam bevált , de nem biztos, hogy ez az egyetemes megoldás.
2018. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
munkahelyen műszakkezdéskor gyűlés elkerülhetetlen....
2018. júl. 24. 12:35
 3/7 anonim válasza:
100%
Apró dolgokkal próbáld erősíteni magad. Mondjuk kezdetben pl visszaviszel a boltban valamit,kicseréltetni.Mindegy,hogy kérdeznek-e vagy nem,csak szoktasd magad ahhoz hogy ki tudd fejezni magad spontán,és közben ne érezz csak minimális izgulást. Kérdezz meg idegeneket az utcán hogy mi hol van,főleg ha egy csoportról van szó,mindegy ha egyébként tudod,de így megszokod hogy néznek téged ha beszélsz. Figyelj te is másokat és vedd észre ha hibáznak,mert senki se tökéletes,de mégis mernek megszólalni.
2018. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyan ez volt még azért néha élő fordul leginkább a szép nőknél van ez, de hát arra jöttem rá hogy ha be is égek akkor mi van?? Semmi, úgy is mindenki leginkább magával foglalkozik mai nap be égsz valakinél azt az emberek pár nap múlva úgy is el fogják felejteni, nem te vagy az egyedüli ember.
2018. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. Szociális fóbiám van. Szorongok társaságban.


4éve foglalkozom intenzíven a témával. Kezdetben segítséggel (pszichológus), aztán csak magamtól, könyvekkel, gyakorlással. A szorongás csökkent, de még mindig nagyon leblokkolok társaságban. Nem tudom feloldani, nem jut eszembe akkor semmi.


Ezért újra szakember segítségét fogom kérni 🙂

2018. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"munkahelyen műszakkezdéskor gyűlés elkerülhetetlen...."


És ilyenkor beszélni is kell?

2018. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök. Nehéz kezelni, mert az ember ilyenkor szinte más tudatállapotba kerül. Próbálok felkészülni előre, hogy mit fogok mondani röviden, tömören. A lényeg, hogy mikor várható egy ilyen helyzet, akkor mindig legyen bekészítve valami rövid válasz. Aztán ha a zavar mégse olyan nagy, akkor bővebben elő lehet adni. Az ismeretlen, spontán szituációkat, témákat a legnehezebb lereagálni. Ezeket annyire lehetséges, kerülni kell.
2018. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!