Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnál így élni?

Tudnál így élni?

Figyelt kérdés

Nemrég a baráti társasággal együtt (30-40 éves korosztályról van szó) egy filmet néztünk meg, és utána a film témája miatt kis ellenkezés lett. Ki, hogy tudna élni családostul, gyerekestül egy olyan világban ami a filmben volt.

Röviden. Egy olyan világban élni ahol nincs bűnözés, nincs rablás, erőszak stb. De minden évben van 1 nap (mondjuk augusztus 10.) ahol este 10 órától reggel 7 óráig szabad minden bűn elkövetése. Gyilkosságtól kezdve a rablás, erőszak minden. Ez idő alatt senki nem lesz utólag elítélve, mert ez az évi 1 nap amikor az emberek kiengedhetik a dühüket. 3 szabály van. Csak a kongatás után lehet bűnözni, egészen a reggel 7 órai kongatásig. Csak 4-es számú fegyvereket használhatnak (vagyis bomba és hasonló nem lehet) , a 10-es besorolású embereket nem lehet bántani (pl politikusok, orvosok stb) A bűnözés ideje alatt se rendőrség, se mentő, se tűzoltóság nem dolgozik.

Szóval a film erről szól. Mi a film után megvitattuk, és voltak olyanok akik szerint ez így jó lenne. Én szerintem nem, mert a filmből is az jött le, hogy aki gazdag az megtudja védeni magát. Aki nem az halott ember. Úgy döntöttünk, hogy másokat is megkérdezünk, ki hogy gondolja, így összegezve, hogy vajon melyik "tábor" lesz magasabb..Nos, ti tudnátok így élni?


2018. aug. 16. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez nem túl jó ötlet..
2018. aug. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Láttam a filmeket-több van, szerintem nem csökkenne a bűnözés egy nap miatt.

De úgy emlékszem, hogy az egyik részben politikusra is vadásztak.

2018. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Az ilyen filmek részben csak fikciók, hogy lehetne ilyen is ha... Kicsit közelít a valósághoz, de mégis távoli elképzelhetetlen.

Nem vagyok egy félős ember, de nem arra szeretnék a kocsiból kiszállni sötétben hogy egy szétdrogozott magából kifordult cigány gyerek késsel vagy bozótvágóval a kulcsot és pénzt követeli, utána meg ugyanúgy össze aprít.


Ha rendelkezésemre állna pisztoly, és önvédelemből hárítani tudnám a felém irányuló támadásokat, akkor valahogy kihúznám az éjszakát, és ez csak az én elképzelésem, ott vannak a családtagok akiket nem tudnék felügyelet alatt tartani.

2018. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hogyne.


Nem láttam a filmet, de egy ilyen világban, anyagiaktól függetlenül felkészülnek erre a napra, az első akit fejbe lőnék az az lenne aki ezt jóváhagyja és engedélyezi, aztán jönne a többi aki rám az életemre tör.

2018. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes gondolat, és szerintem az évenkénti egy napos lenne a jobb. Ha példának vesszük a jelenlegi valódi világot itt az év minden napján 24 órában van bűnözés, itt is ugyan úgy aki gazdag az sokkal jobban meg tudja magát, a családját és az értékeit is védeni, akik szegények azok csak a saját erejükre és kitartásukra számíthatnak. Nagyon sok olyan bűncselekmény, többek között gyilkosság történik aminek egyszerűen vagy nincs utánanézve mert az áldozat nem volt híres vagy közkedvelt hogy bárkinek is hiányozzon vagy nincs semmi célravezető nyom amin el lehetne indulni a gyilkos felé. A rendőrségre és a mentőkre egyaránt nem lehet 100%-ban számítani, velük is történhet valami út közben, illetve ha pl valaki rád lő pisztollyal akár többször is, ha túl is éled nagyon kevés esélyed van arra, hogy a mentők megmentsenek. Ugyanakkor ha az egész bűnözés leszűkülne egy napra, és pontosan tudná mindenki hogy mikor, akkor lenne idejük felfegyverkezni ill. barrikádosítani az épületet ahol laknak. Ha ez a valóságban történne akkor a legtöbben szövetségesekkel verődnének csoportokba arra az egy napra, és mivel bomba nem használható így körülbelül lehetetlen lenne őket legyőzni ha elbarrikádozzák magukat és nem lehet rájuk látni lövészpuskával sem. Aki gyilkolni készülne vagy lopni annak létszükségessé válna ugyanúgy a szövetségesek felkeresése hogy egyáltalán legyen neki egy kis esélye a sikerre, de megrohamozni egy tömbházat ahol ha nem is mindenki, de legalább a szomszédok összefogtak legalább tízen az egy elég embert próbáló feladat és kb kommandós szintű kiképzést és felszerelést igényelne.
2018. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi ennek a filmnek a címe?
2018. aug. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
A bűn éjszakája, 2. rész : megtisztulás éjszakája
2018. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ma 22:43-nak

Rendelkezésedre áll a pisztoly, kés, kard, bármi..Minden olyan fegyver ami 4-es besorolásig terjed. A bomba, és nehéz fegyverek nem lehetnek.

Utolsónak. A film címe The Purge (A bűn éjszakája)

2018. aug. 16. 22:55
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem is butaság, hiszen az erőszak nem alapvető emberi tulajdonság.

E helyett sokkal szerencsésebb lenne egy évből egy napot arra áldozni hogy minden ember átölelhesse azt akit/akiket szeret.

2018. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%
Az a baj, hogy nincs annyi szabad időm, hogy ekkora lehetetlen ökörségen gondolkodjak. Ennyi erővel nyissunk vitát arról, hogy milyen lenne a Jurassic Parkban élni.
2018. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!