Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki hogyan vélekedik a halálbün...

Ki hogyan vélekedik a halálbüntetés kérdéséről?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy normális (emberi?) ésszel felfogható, hogy van az a szituáció, amikor igenis halált érdemel az adott személy.

2018. aug. 18. 13:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Sokat törtem már a fejem, ha utcán megállítanak valakit akinél töltött fegyver van azaz várható hogy meghal valaki: ki haljon meg?

a, a fegyveres

b, banki ügyintéző, postás, esetleg 2 gyerekes anyuka????

2018. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
Semmi elrettentő ereje nincs. Jobban félek a melegektől mint a haláltól.
2018. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg nem kell visszahozni. Sokkal nagyobb döglődés és szenvedés neki az, hogy 7/24-ben a falat lesi.
2018. aug. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul a börtönök helyére lehet kórházakat, iskolákat építeni.
2018. aug. 18. 13:41
 5/21 anonim válasza:
60%
Egyetértek a kérdezővel. Igenis vannak emberek akik megérdemlik a halálbüntetést
2018. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Én is egyetértek a kérdezővel.
2018. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, kedves moderátorok miért kell törölni az igazságot, vagy bárki aki bejelentette a kommentemet. Hát jó leírom mégegyszer:


Egyes rabok valóban jobb körülmények között élnek, ráadásul a mi pénzünkön.

2018. aug. 18. 14:05
 8/21 anonim ***** válasza:
17%
Igazad van kérdező, a melegek tényleg jól érezhetik magukat.
2018. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: egyébként szerintem mindegy mennyi jó vagy rossz nekik a börtönben. Egyszerűen ne költsön rá az az állam egy forintot se 25-50 évig, ráadásul nagyon ritkán vannak benn végig az elkövetők. Ilyen olyan indokkal kijönnek és újra ölnek.. Mostanában elég gyakori volt, hogy frissen szabadult követett el gyilkosságot.. Érdekes, hogy az elkövetőknek vannak jogai de akiket ezáltal megölnek?? Jah hát az nem számít
2018. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Ez a "mi pénzünkön" duma minden esetben gyökérség, kivéve, ha arról beszélsz hogy "a politikusoknak a mi pénzünkből van nyaralója minden egyes országban".


A halálbüntetés NEM kerül kevesebbe, mint egy életfogytiglan. Míg a rabokat elég létminimumon eltartani, sőt, még rabszolgamunkát is lehet velük csináltatni, a halálbüntetés drága mulatság.

Találsz erről rengeteg anyagot a neten.


Az meg a társadalom bukása, ha egyeseknek biztonságosabb az élet a rácsok mögött, mint azokon kívül. Igen, vannak, akik csak azért követnek el piti bűntetteket, hogy ne fagyjanak télen halálra, mert nincs tető a fejük felett, vagy nem jutnak rendszeresen ételhez, de ezeket akarnád megölni? Embertelen....


Azok, akik halálbüntetést érdemelnek általában jól élnek a rácsokon kívül, és nem mélyszegénységből jönnek. Pl az átlag pedofil (aki gondolom mindenki szerint megérdemli a halált) simán hozzáfér az internethez, így nyilvánvaló, hogy van lakása, és van annyi pénze hogy számítógépet vegyen, és internetet fizessen elő, márpedig aki már ennyit elmondhat magáról, az nem nyaralni menne a börtönbe. Ott vannak a sorozatgyilkosok, vagy azok, akik brutális kegyetlenséggel gyilkolnak meg valakit, de statisztikailag ezeket is általában középosztálybeliek csinálják, akiknek nyilván jobb az életük kint.


Ezt a fajta "jajajaj a nálam szerencsétlenebbek élősködnek a pééénzemen" érvet hangoztatók tanulják már meg hogy rossz oldalra mutogatnak - a gazdag lop nagy tételekben, a többi, amit az adódból levonnak, csak alamizsna... Semmi... Nem segélyekre megy el a pénzed, nem is a börtönökre, hanem Mészáros Lőrincekre.


A kérdésre meg: természetesen vannak akik megérdemlik a halált, de nem bíznék annyira a magyar igazságszolgáltatásban, hogy rendesen tudják kivitelezni ezt. Mindig van valami hír arról, hogy ártatlanul börtönöztek be valakit, ami nyilván szar ügy, de megengedhetetlen lenne, ha ez halálbüntetésnél történne meg.

2018. aug. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!