Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy bizonyos országokban még ma is törvényes a halálbüntetés?

Figyelt kérdés
én speciel embertelenségnek, barbár dolognak tartom. meg úgy gondolom, hogy ezzel igazából nem is a bűnöst büntetik meg, hanem a családját, hiszen aki meghal, az már mit érez az egész szenvedésből, teherből? semmit. azok szenvednek, akik itt maradnak utána... amúgy sincs joga senkinek elvenni egy másik ember életét. zárják egy életre börtönbe, és kész... az egyébként is nagyobb büntetés szerintem valakinek. a másik meg, hogy már nem a középkorban élünk, miért van, hogy sok ember még mindig nem jutott el arra az agyi szintre, hogy felfogja, a gyilkolás nem megoldás semmire?

2018. jan. 7. 21:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%
Nem értek egyet a halalbuntetessel
2018. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Olcsóbb, mint az életfogytiglan.
2018. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

A halálbüntetést nem azért osztogatják, mert valaki Turbo rágót lopott a kisboltból.

Ha valaki hidegvérrel lemészárol több embert, az áldozatok családja mit érezhet? Azon kívül az megoldás lenne, hogy berakják egy börtönbe, hogy aztán az adófizetők pénzéből éljen élete végéig? Az elitéltekre több pénzt fordítanak állítólag, mint a nehéz helyzetű családokra. És ha vissza engednének egy ilyet a társadalomba az megoldás lenne? Mert a börtönök túlzsúfoltak. Én azt sajnálom hogy nincs mindenhol halálbüntetés. Nem jó ez a túlzott liberális "minden ember értékes" felfogás. Néhány selejtes ember szabadságáért így sokak az életükkel fizethetnek és sokkal több család érezheti át a teljesen igazságtalanul elvesztett családtagjaik után a gyászt. Akit halálra ítéltek az rá is szolgált szerintem. A családtagok is tudják, csak nem fogadják el. Ez van. Nem kell bűnözni.

2018. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

zárják egy életre börtönbe, és kész..

Persze. Uljon nyugadtan a melegben, kapjon kajat, ki legyen torolve a hatso fele, mindez kozpenzbol. Vigyazzanak ra mert veszelyes, netan meg bandat is iranyithat. Igy is sok borton = panzio.

Nem csirketolvajokat itelnek halalra, szoval kapja meg ami jar neki. Vagy munkatabor ahol par ev alatt kihajtjak a lelket belole.

2018. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Nehéz ügy. Valahol ellenzem, mert senkinek nincs joga elvenni másnak az életét. Nyilván a sorozatgyilkosokat meg az ilyeneket szokták halálra ítélni, de felette is kimondja valaki az ítéletet. És annak az embernek is hatalmat adott erre az ítéletre egy csomó másik ember, akik megszavazták és elfogadták a halálbüntetést.

Máskülönben meg rengeteg degenerált ember van. Ha csak a hazai viszonyokból indulunk ki, én az állatkínzást (a rossz tartást is) piszkosul megbüntetném. De úgy, hogy az embereknek kerekedjen a szeme, hogy ekkora büntetés jár érte!

Most ezeket a debileket ki a fene akarja évtizedeken át közpénzből etetni? Senki. És hova teszed azokat akik autót lopnak meg házakba törnek be meg sikkasztanak?

De mivel elég elcseszett lett a világ, így ez a probléma már igazából elsikkad a többi között.

2018. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

Nem, viszont az ő belügyük.

.

Kirívó és 103%-osan, egyértelműen bizonyított esetben sem kéne halálbüntetés.

Életfogytiglanig eggy 1m^2-es szobába 1l vízzel és 1kg kenyérrel befalazva.

2018. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Én egyetértek a halálbüntetéssel. Nem piti kis tolvajokat ítélnek el így, hanem megrögzött gyilkosokat, akiket emberek közé már sosem engednének. Annak meg nem lenne sok értelme, hogy 'büntetés' gyanánt szállást, kaját, nyugalmat biztosítanak nekik, a becsületes adófizetők pénzéből, akik között mellesleg ott vannak azok is, akiknek ez a bűnöző ártott. Tehát az áldozat rokonsága még tartsa is el azt, aki simán megölte egy, vagy akár több családtagjukat.
2018. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Igaz, ne legyen halálbüntetés, de akit arra ítélnének annak tényleg legyen egy földi pokol a börtön. Kiváló módszerek vannak arra, hogy hogy lehet egy ember életét pont az elviselhetetlenség alatt tartani úgy, hogy ne haljon meg, de még az épelméjűségét se veszítse el hanem érezze az életének minden keserves percét.

Az, hogy valaki több embert megöl, aztán az adófizetők pénzéből nyaral a böriben és amikor kiszabadul még milliós kártérítéseket is kap mert szegénykének mások előtt kellett pisilnie, na ez a hányingerkeltő.

2018. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

Én egyetértek vele. Nehogy már, hogy kb. 15 év után kiengedik és már szabadon flangálhat. Ez a túlzott liberalizmus / mindenkinek mindent szabad, / csak kárt okozott egy csomó országban.

Ha nekem megölnék hozzátartozómat és kivégeznék a bűnöst nem érdekelne, hogy a családja mit érez, ők is magasról tennének az én érzéseimre, a gyilkos meg aztán végképp...

Előfordul viszont, hogy ártatlanul végeznek ki valakit, mert nem volt megfelelő a nyomozás, tanú, elegendő bizonyíték, ez valóban tragédia.

2018. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Na igen, az a legnagyobb problema, hogy siman kivegezhetnek valakit artatlanul is... Mar csak ezert is betiltanam.
2018. jan. 7. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!