Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne velünk ha megsemmisül...

Mi lenne velünk ha megsemmisülne a Föld?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már az életből semmi értelme, a gyerekkorom is rossz volt, 1 barátom se volt, gyorsan eltelt. Most itt vagyok 22 évesen nem látom értelmét hogy minek éljek, mit csináljak. Értelmetlennek érzem az életet. Azt se bánnám ha megsemmisülne a Föld másoknak minek legyen jó gyerekkoruk meg normális életük ha nekem szörnyű életem van/volt/lesz. Iszonyú igazságtalan az egész. Van aki fiatalon meghal betegségben 20 évesen, más meg él boldogan 80 évig.

2018. aug. 25. 16:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

19#

Tehát nem tudsz jobbat, elég lett volna ezt mondanod.

De majd szólj, ha kitaláltál valami olyat, amiben nem halunk éhen, nem gyilkoljuk halomra egymást, ugye nem kell ennyit dolgozni sem, mindenki békében és bármiféle gonosz szándék nélkül. Ha eszedbe jutott valami ilyesmi, akkor szólj és elűzöm innen a kapitalizmust, meg a komcsikat. De amíg nincs ilyen,addig még mindig jobb a szar, mint az éhenhalás.

2018. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

20#

Akkormeg ne más farkával verd a csalánt. Undorító vagy teis, meg a fajtád is. Szar az életetek, nyomorult lúzerek vagytok ezért mindenki bűntetlenül taposhatrajtatok, de tenni azt nem tesztek ellene semmit. Inkább sírtok, hiztiztek, ártatlan emberek halálát kívánjátok a saját gyökérségetek miatt. Szánalmas...

2018. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#21, értem. Tehát választhatunk hogy így legyen nekünk szar, úgy legyen szar, esetleg amúgy. Csak nem tetrótól tanultál érvelni? :D


[link]


Ennél a kettőnél még a római császári rendszer is jobb volt. 1000+ évig állt fent, mái napig övéké a világ legértékállóbb pénze, nem mellesleg a legnagyobb kiterjedésű birodalmuk is nekik volt. Ott a gyenge, rossz uralkodó eltakarítása se okozott gondot, ma meg pár tucat félhülye kártékony burzsuj miatt milliók nélkülöznek.

Mellesleg csomó olyan felvetés is volt, hogy semmilyen rendszer se kell. Ennél a langymeleg fosnál az anarchia is jobb volna.

2018. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

23#

A római rendszerben nem volt nélkülözés? Mond neked valamit az a szó, hogy plebs? Esetleg a rabszolgaság?

Kíváncsi vagyok, hogy akkoris így utálnád a kapitalizmust, ha épp egy oroszlán marcangolná a jobb alkarod, vagy éppen a hátadat korbácsolnák véresre amiért tiszteletlenül beszéltél a gazdáddal.


Anarchia? A nagyvárosokban egy-egy hosszabb áramszünet is elég ahoz, hogy a bűnelkövetések száma százszorosára emelkedjen, gondold el milyen jó világ lenne itt, ha még ennyire sem irányítanák az embereket.


Szóval, akkor rabszolga leszel, agyonverjen egy rablógyilkos, vagy maradhat a mostani rendszer?

2018. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A császárkorban már nem volt rabszolgaság, ez kimondottan a köztársaság idején volt így. Nem véletlen omlott össze az a rendszer is, pláne mikor a szenátorok egymást is ölték mindenféle kis fsság miatt. A császár törvényei megkövetelték a rabszolgákkal szemben is a humanitas-t, a nagybirtokos már rég nem volt élet-halál ura, a rabszolga megöléésért meg felkoncolták őt magát is.

A "plebs" minden társadalomban megvolt, szerintem te kevered a sans-culiotte (városi szegénység) fogalmával. A plebs nem volt koldusszegény, az átlagnépességnek volt ez a neve.

Az oroszlánokat meg ne keverd ide, az a vallási fanatizmus hülyesége volt, hogy christianos ad leonem...olvasgass egy kis római történelmet, ne a Ben Hur-ból okosodj. Annyi köze van a valósághoz, mint a Rambónak meg a Rezident Evil-nek.


Tisztában vagyok vele, hogy a nagyvárosokban milyenek az állapotok. Nos, minálunk ez annyiban más, hogy itt a policájok leszarják, sőt, a bűnözőket támogatják. Ha megtámadnak és védekezel, még téged vágnak sittre. Ennél bizony jobb az anarchia - ha ott megdobnak kővel, visszaadhatod, és nem áll egy egész államhatalom a bűnözők mögött.


Olyan rendszert meg szerintem ne akarj, ahol mindenki kőgazdag, egyszer már volt benne részünk 1944 körül. Nem hiányzik nekünk a százcsiliárd milpengős.

2018. aug. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Bár már a földben lennék.
2018. aug. 25. 23:48
 27/27 anonim válasza:
Na jól figyelj.22 vagy.3 évig maradjon így még.Addig hajts a pénz gyűjtésre.Utánna amit összegyűjtöttél szórd el utazásra,meg fog változtatni mindent,a világnézeted is.
2018. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!