Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb tanulás vagy a...

Mi a fontosabb tanulás vagy a munka?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tanulást tenném első helyre annak ellenére, hogy jómagam utáltam tanulni, és egy jobb szakmával gyorsan be is fejeztem az egészet hogy dolgozhassak, nekem fontosabb volt a pénz mert nem volt aki alám tegye a kocsit, motort, drágább cipőt.

A szülőktől megkaptuk testvéremmel a rendezett nyugodt gyerekkort, nyaraltunk sokat, lehetőségekhez képest meg kaptunk mindent.


Ugyanakkor hiába dolgozik valaki ha szar keveset fizető a munka, előrébb lenne ha képezné magát.

2018. aug. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Az egészség és a boldogság.
2018. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%

Igy ahogy feltetted elég ostoba a kérdés rád nézve.


Nos egy ember egész életén keresztül tanul.


Hány éves emberre gondoltál a kérdésedben?


Mert egy 10 éves gyereknek a tanulás

Felnőtt embernek munka élethosszig tartó tanulással megspékelve:)

2018. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
nekem egyetemistaként a tanulás :)
2018. aug. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Kinek? Milyen helyzetben? Milyen képzés, hol és mennyi ideig? A másik oldalon pedig miféle munkalehetőségek jöhetnek szóba?
2018. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
a vállalkozás
2018. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha logikusan gondolkodunk, akkor a munka, mert azért tanulunk, hogy később jó munkánk legyen. Tehát a tanulás az eszköz, a munka pedig a "cél". Az én logikám szerint a cél fontosabb mint az eszköz.


Egyébként nagyon szubjektív, hogy ki melyiket szereti jobban/értékeli többre. Beállítottság kérdése. Van, aki a felsőoktatásban boldogul jobban és a munka világában kevésbé. (Én is ilyen vagyok.) És van, aki a munka világában talpraesett, viszont a felsőoktatást messziről el kell kerülnie.

2018. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

20:48-ast csak ismételni tudom.


Tanulhat az ember munka mellett, után is, hogy tovább képezze magát. Vagy pénz miatt előbb lehet a munka is. Viszont van amikor minden adott, támogatják, érdekli is amit csinál és a tanulás a fontosabb. Élethelyzet válogatja.

2018. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet általános választ adni a kérdésre, mindez az adott személy aktuális élethelyzete határozza meg.

Plusz a kettő erősen összefügg, azért tanulunk, hogy elsajátítsunk egy szakmát, hivatást, de sok esetben a munka is folyamatos tanulást igényel, illetve a gyakorlat folyamán is tanulunk, azaz tapasztalatot szerzünk.


Persze a kérdés gondolom, a továbbtanulás és a munka közötti választás kérdését boncolgatja. Ebben az esetben azt mondom, hogy a tanulás, manapság kell a szakértelem, berminemű szaktudás nélkül kevés lehetőség van az ember előtt.

2018. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kettő kizárólag egymás mellett működik (18 éves kor felett, persze).
2018. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!