Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tapasztalat arról, hogy egy...

Tapasztalat arról, hogy egy évet kihagyott az egyetem előtt érettségi után? Esetleg ezt az évet?

Figyelt kérdés
Ki mit csinált,ami hasznos volt? Én szeretnék jogosítványt, nyelvizsgát, dolgozni. Ezen felül muvel tölthetem még hasznosan a szabadidőmet?

2018. szept. 5. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ezen felül valamilyen OKJ vagy hasonló tanfolyam? Akár ahhoz kapcsolódóan, amit később tanulni szeretnél.
2018. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Elfelejted, elbutulsz, lusta leszel, ne csináld!... Én csak estire mentem, de nagyon megbántam
2018. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
OKJ, nyelvtanfolyamok, jogsi. De jó sok, hogy ne szólj el a tanulástól.
2018. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Szokj*
2018. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Dolgoztam, kellett a pénz. Nem bántam meg.
2018. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettek fel és anyám annak idején beíratott egy szakmunkás iskolába (elektroműszerész). Annak idején érettségivel ez 2 év volt. Így, amikor 2 év után felvettek egy másik szakra, akkor már szakképzett elektroműszerész voltam, aminek a szakmai vonatkozásai egész életemben szinte több hasznot hoztak, mint a későbbi egyetemi végzettségemnek.
2018. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Munka helyett akár egy hiányszakmát is tanulhatnál, azzal ~80-90 000 Ft körül kapnál havonta és még piacképes is.

Legalábbis én ezt csináltam 2 évig egyetem előtt, mellette szintén jogsi, nyelvvizsga, illetve sport.

2018. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

munka, jogsi, nyelvvizsga, anélkül nincs manapság diploma...- ezekkel lehet - hasznosan - tölteni az időt.


Amúgy meg szerintem ezek ráérnek akár -lazább suli esetén - főiskola, egyetem mellett/közben, vagy egyetem után is...

2018. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Külföldi munka egy évig. Dolgozol és nyelvet tanulsz, szerintem ez a leghasznosabb.
2018. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszul választottam, így 2 hónap után kiiratkoztam. Ezután emelt érettségire készültem, így felvettek államira, nem kellett diákhitel. Szerintem tanulj meg főzni/sütni, később nagyon jól fog jönni.
2018. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!