Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tapasztalat arról, hogy egy...

Tapasztalat arról, hogy egy évet kihagyott az egyetem előtt érettségi után? Esetleg ezt az évet?

Figyelt kérdés
Ki mit csinált,ami hasznos volt? Én szeretnék jogosítványt, nyelvizsgát, dolgozni. Ezen felül muvel tölthetem még hasznosan a szabadidőmet?

2018. szept. 5. 13:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt elég pontom, ezért 1 évet kihagytam.

Elmentem gyárba dolgozni, hogy ne anyámon élősködjek.

Erre a suli nélküli évre beterveztem sok dolgot: nyelvvizsga, jogsi, jobb érettségi stb. Persze egyiket se csináltam meg. Jelentkeztem másik szakra és most újra tanulok.

1 év alatt szépen ellustultam. Idáig is nehezn vettem rá magam a tanulásra, de a kis "vakáció" után már aztán igazi kihívás volt újra a padban ülni.

Igazából nem vészes, én jobban szerettem a gyárban dolgozni. A suli sokkal stresszesebb és még több időt is vesz el a napomból mint a meló. Műszak végén a gyárban leraktam a szerszámokat és másnapig nem is gondoltam a munkára. De sulinál csak utána kezdődik a "munka", ahogy hazaérsz. Főleg egyetemen, ott már azért tanulni is kell. A vizsgáktól meg zárthelyiktől már kiráz a hideg :D

Azt tanácsolom, hogy te ne lustulj el mint én. Amit elterveztél azt csináld meg (legalább a felét). Menj el dolgozni, tanulj idegennyelvet stb.

2018. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én szorongás és depresszió miatt hagytam ki 3 évet.


Nyelvvizsga jó ötlet. Én megcsináltam, és nagyon hasznos, hogy majd nem ezen múlik a diplomám 🙂 jogsim meg már középsuli alatt megvolt 😃


ha van rá pénz, akkor mindenképp! Manapság szinte alap dolog a jogsi 🙂


Hobbikat ajánlanám még. Próbálj ki minél több dolgot! 😃


26f

2018. szept. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Naponta 1 óra nyelvtanulás. Sokkal több nem is kell, egy év alatt ez simán lehet B1-B2 vagy B2-C1 lépés tudásban. (Nyelvvizsga előtt lehet egy intenzív felkészítő.)

Hetente legalább 2-3 mozgás/sport, nem kell magyarázni, miért.

Jogosítvány - egyetem mellett nehezebb lesz, inkább most csináld meg.

Hetente elmehetsz vérplazmát adni, ez az évben nettó 180 körül lesz, nem számítva az alkalmankénti Erzsébet utalványokat és hasonlókat.

Ha újra szeretnél érettségizni valamiből, ne csak egy hónappal előtte kezdj el készülni, mondjuk hétköznaponként egy óra.

Munka - amit tudsz és szeretnél.

Olvass könyveket, heti egy könyv, 30-50 könyvet simán el lehet olvasni egy év alatt.

2018. szept. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a pozitív illetve negatív élményeiteket, tapasztalataitokat.

Nagyon sokat segítettetek, így csak mégjobban megerősítettetek abban, hogy azokat csináljam amiket elterveztem.😊

A legutolsó válaszolónak külön nagyon köszönöm, ez volt a leghasznosabb válasz a kérdésemre! 😍😊

2018. szept. 7. 11:10
 15/15 anonim ***** válasza:
Én ugyan már nagyon régen érettségiztem (1994-ben ), de engem se vettek fel elsőre, az egyetem előtt egy évig dolgoztam (gyárban, három műszakban ), s még előkészítőre is jártam.
2018. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!