Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tűnik nekem úgy hogy...

Miért tűnik nekem úgy hogy nagyon gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, de tisztára mostnak tűnik hogy gyerek voltam. Pedig már sok éve voltam 18 éves éves. Az a legfurább hogy nekem mostnak tűnik 2008.Holott azóta rengeteg, iszonyú sok év telt el. Nekem az egész gyerekkorom rövidnek tűnt, mások szerint pedig milyen hosszú, de szerintem egyátalán nem. Az is furcsa hogy akik a kilencvenes években születtek már huszonéves felnőttek, sőt aki 2000-ben született már az is lassan 20 éves lesz.

2018. szept. 11. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Többségünk szintén gyorsnak érzékeli az idő múlását. De azt tapasztaltam hogy akkor lehet lassabbnak érezni ha nem monoton életmódot folytatunk. Például utazás vagy tanyasi (természetes) életmód esetén. Az idén nyáron a határ és Bécs közti nemzeti parkban kerékpároztam és ott nem a mesterséges világunk monotonitása volt érezhető hanem a természet ismert lassúsága. Egy nap tartalmasabbnak tűnt mint a városi művilágban egy év.
2018. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy korábbi kérdés alá éln ezeket írtam.

Azért, hogy minél rövidebb ideig húzódjon el az emberek szenvedése. Azoknak, akik elvannak nyomva, el kell viselni, de így minél rövidebb ideig. ---Szerintem. Amúgy van ez is, meg még valaki mondta, hogy "Földanya szívverése felgyorsult", szóval, hogy megemelkedett a Schumann -rezonancia; és meg amúgy egy spirituális ember mondta, hogy neki az első szakmája órás, tehát az órákon látszódnia kéne, ha az idő gyorsulna fel, tehát a változás bennünk történik belül. Ja meg máshol olvastam, talán a fényörvényen, hogy nemsokára elérjük a szeretet rezgését, ez még a Schumann-hoz, meg aszem a boldognapoton volt még Schumann-rezonanciáról cikk; nem tudom pontosan, melyikben mi volt. Meg azt még talán a fényörvény-cikkben láttam, hogy amikor valami olyan dolog, olyan nagy esemény történik, akkor úgy kileng a rezonancia, és nem a műszerek hibásodtak meg, hanem hirtelen nagyon sokkal megemelkedett az a rezgés, az a frekvencia. Amúgy van az is, hogy melyik rezonancia, frekvencia a szeretetnek a hullámhossza,és régen arra voltak állítólag behangolva a rádiók; és aztán egyszercsak kitalálták, hogy kötelezően legyen átállítva, én ezt nem tudom. Ja meg még ahogy egyre idősebb lesz az ember; még az a változás is hozzáadódik, mert már több évnyi információ nem rögzül olyan részletesen. Szal pl ha fogunk valami egységet, mondjuk ilyen hosszút ______________ Na, ez mondjuk legyen egy egység, és akkor ez az idősebb embernek az életére többször fér rá, mint egy kicsi embernek. A kisgyerek még nem úgy érzékeli az időt talán. Ja és nemtom, jól sikerült-e ezt a részét leírnom, lehet, hogy már más válaszoló leírta, vagy majd le fogja írni. Szal amíg kicsi az ember, jobban oda tud figyelni a pillanatokra; lehet, hogy talán jobban meg is tudja élni őket, neki még nincs annyi emléke. Most eszembe jutott az is, hogy a nagyobb ember esetleg már belefásul. Meg pl nem lesz annyi "nagy felfedezés", jelentőségteljes emléke. Mármint a kisgyereket nagyon sok hatás éri, és ő akár még minden pillanatban is felfedez valami újat; és akkor több emléke marad; de az a sok információ pl az ő hét évébe zsúfolódik bele, az ő hét éve alatt történik. Szóval ott rövid idő alatt történik nagyon sok jelentőségteljes felfedezés. És ezért tűnhet még pl többnek az idő. Szóval én asszem, hogy nem csak a korral változik az időérzékelés, hanem hogy már közeledünk elvileg talán a vaskor(?)-nak szokták nevezni vége felé. Ezek az infok amúgy nem tutkók, innen-onnan jöttek infok, meg még talán lehet, hogy pici saját is van benne.

"Emlékezetesebb mint városon egy év." Ez az emlékezetesebb szó. Talán hirtelen olyan sok minden, olyan sok "információ történik", hirtelen annyi hatás ér minket, hogy attól olyan hirtelen lesz , meg pörgős. Lehet, hogy annyi idő alatt, hogy olyan rövid idő alatt pl annyi információ ömlik ránk, meg el is bíbelődünk vele, így ment a nap. *hogy pl megnyílt az internet, mindenkihez eljut csomó minden.

*Ja és ez az "emlékezetesebb". Amikor van benne tartalom, pl , amikor jól érezzük magunkat, akkoris gyorsabban telik az idő, mintha pl nem tartalmas, pl a buszra várunk mondjuk tegyük fel hajnalban, korán. Szóval ha nagyon maradandó események vannak, pl jó a hangulat , vagy épp vannak napi nemjó hírek; akkor lehet, hogy azok jobban megmaradnak, de mindenesetre zúdulnak, és pillanatokon belül egyre több hír zúdul ránk, és talán lehet, hogy annyit rágjuk magunkat rajta, hogy közben elmegy az egész nap, épphogycsak végiggondolod, és már el is ment a nap.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=gyorsan+tel..

gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9482974-miert-telik-ilyen-iszonyat-gyorsan-az-ido-hogy-lassan-2020-lesz__oldal-1

2018. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a mostnak tűnik, ez velem is így van. Azok az évek szoktak annak tűnni, amikben történt valami számomra emlékezetes. 2005, 2007, 2008/9.
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 25 vagyok.
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De amúgyahoyg leírom, hogy 25 vagyok, hát döbbenet.
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért.
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*
2018. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!