Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illik ez esetben borravalót adni?

Illik ez esetben borravalót adni?

Figyelt kérdés
2 hónapja voltam sminktetoválást készíttetni, amihez ingyenes korrekció jár 3 hónapig. Amikor készítette a kozmetikus, akkor adtam neki 6000.- jattot. Jövő héten megyek korrekcióra, ami ugyebár ingyenes. Illik ilyenkor is adni valamennyit, vagy nem?
2018. szept. 13. 11:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Már válaszoltam, hogy nem kell adnod, mivel adtál 6 ezret. Szerintem megnyalta mind a 10 ujját utána. Mi a fenének adnál még 5-10 ezret az ár kifizetése mellett? Ne hülyéskedj már! De ha annyi pénzed van, felőlem adj megint. Neked ciki. Hát nagyon nem! Nem felejtette el a 6 ezer borravalót, tuti, hogy kiemelt páciensnek tekint, mert kozmetikusnak nem szoktak ennyit adni.

Így már érthető. Ne érezd cikinek, ha jövő héten újra mész, mert nem az! Sőt.

2018. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. Néha a kérdőjel helyett pontot tesz a gépem. Nem tudom, miért. De talán így is érthető a mondandóm.
2018. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Biztosan nem adnék. A 6000Ft borravalót is nagyon soknak találom, bármilyen híres is.
2018. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy sok-e a 6000 Ft, csak akkor lehetne eldönteni, ha megírod, mennyi volt az, amit fizetned kellett eredetileg!
2018. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6000 Ft borravaló??? Ez nagyon sok! Ha az életemet mentené meg valaki, akkor adnék ennyit! De egy sminktetoválásért?! Te valami milliárdos lehetsz...
2018. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

# 15 Nem vagyok milliárdos, de elégedett voltam a munkájával. 2 területet tetovált (szemöldök, szemhéj felül füstös, alul szempillasűrítés), és közel 200.000 forintot fizettem. Ekkora összegnél, szerintem "kell" ennyi borravaló.

Ma volt a korrekcióm. A végén előhúztam a pénztárcámat, és megkérdezem mennyivel tartozom. Hevesen ellenkezett, hogy nem, semmivel, ez teljesen ingyenes. Úgyhogy végül úgy jöttem el, hogy nem adtam már pénzt, de kellemetlenül érzem magam ettől.


Mindenesetre mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

2018. szept. 17. 17:13
 17/20 anonim ***** válasza:
59%
Hát abban a 200000-ben azért volt haszon rendesen, nem tudom minek kell erre borravalót adni. De mindenki úgy szúrja a pénzét ahogy akarja. :)
2018. szept. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

11. vagyok.

Komolyan még mindig rosszul érzed magad? Ne már! Hidd el, örült ő annak a 6 ezer borravalónak. Lehet, hogy más semennyit nem ad neki, mert ahogy elnézem, tényleg nem volt olcsó.

Írtad még az elején, hogy felkerekítetted. Ezek szerint 194 ezer volt eredetileg. Ha 195-öt adtál volna, akkor sem szólhatna semmit. Még egy ezres is pénz. Ha több kuncsaftja van naponta, akkor így is bőven szerez plusz pénzt. Legalább szép lettél?:) Elégedett vagy, ahogy dolgozott? Ezt már csak mellékesen kérdezem.

2018. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én csak annyit szeretnék mondani, hogy szerencsés vagy, hogy ilyesmire ekkora összeget költhetsz.

Így már teljesen érthető, hogy ekkora borravalót adtál és ekkora problémát okoz mit tegyél most.

Teljesen eltérhet az átlagtól az életszínvonalad.

Nagyon szerencsés vagy!

2018. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

# 19 Nem igazán tér el. Viszont csak ketten vagyunk a férjemmel. Nem dohányzom, nem iszom, semmiféle olyan szenvedélyem nincs, amire sok pénz menne el. Outlet turiból öltözöm, még ha ez sokak szerint vicces, vagy égő is. Onnan is márkás új cuccaim vannak, csak olcsón. Így azért tudok spórolni, és félretenni erre-arra.

Nem is szerettem volna leírni mennyit költöttem sminktetoválásra, csak annyian kiakadtak a borravalón, és többen is firtatták mennyit fizethettem.

Normális sminktetoválót akartam aki precíz, és nem cseszi el. Ezen nem akartam spórolni.


Valaki kérdezte szép lettem-e. Megmosolyogtam. :) Nem tudom/akarom megítélni, de nekem ez a sminktetoválás nagy segítség. Szeretek sminkelni, és csinosan megjelenni, de az a helyzet, hogy hétköznapokon ez sokszor teher. Nincs mindig fél órám arra, hogy sminkelgessek. A tetoválásnak köszönhetően most reggelente kb. 5 percet foglalkozok az arcommal, és abban már a tisztítástól kezdve miden benne van. Szükségem volt rá, mert a szemöldököm szőkésbarna, és nem is túl sűrű. A szempillám is szőkés. Utáltam a teljesen sminktelen arcomat. Nem csúnya, csak olyan kislányos (pedig 30 feletti vagyok). Lényeg a lényeg, hogy nagyon hálás vagyok a sminktetoválónak.

2018. szept. 19. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!