Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok tanulástól okosabb leszek...

Sok tanulástól okosabb leszek az ember?

Figyelt kérdés
Meg bővül a szókincs? Vagy mire lehet számítani?
2018. szept. 15. 12:53
 1/7 anonim válasza:
54%
Csak bővul a szokincsed kb ennyi
2018. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A memóriát is fejleszti, szélesíti a látóköröd.
2018. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leginkább a szavak helyes használatát tanítja meg remélhetőleg az ember.
2018. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem..

hulyeb less :DD most komolyan ezt a kerdest te sem gondoltad komolyan :D de jot nevettem :) kosziii :D

2018. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem erről van egy story-m, történetem.

Én mindig, egész középiskolában végig négyes-ötös tanuló voltam. Mindig tanultam az adott tantárgyra, tehát jó tanulónak számítottam. Amúgy most fogok majd érettségizni.

Viszont pár hónap, de 1 év után már biztos elfelejtem azt amit megtanultam. Ha a tanár ismétlés miatt elkezd egy régi dologról beszélni amit már egyszer anno megtanultam, akkor néha beugrik, de akkor is csak töredékekre emlékszem.

Tehát okosabb nem lettem tőle, mivel minden amit megtanultam, azt el is felejtettem.


De ezzel nem azt akarom mondani, hogy felesleges a tanulás. Mivel ami érdekel azt én megjegyzem, akár az első olvasás, látás után is. Érdekes módon azokat nem felejtem el.

Mondok erre pár példát: edzés, divat (öltözködés, haj, stbb..) Tehát ezek érdekeltek engem, mivel jobban akartam kinézni.

Az az érdekes, hogy ezt a tudást főleg cikkeken, videókon keresztül nyertem el, nem pedig megtanultam.


Tehát összegezve azt akarom mondani, hogy én nem nyertem semmit a suliban tanultakból, viszont ami érdekel az megmarad bennem, arra nagyobb rálátásom lesz.

Lehet ezt úgy is mondani, hogy okosabb leszek az adott témában, könnyebben hozzátudok szólni.

2018. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg erre nem 16-18 éves gyerekek fognak tudni válaszolni.


Igen, okosabb leszel, szókincs, műveltség, gondolkodásmód, világszemlélet stb stb. Sokan szeretnek háborogni, hogy értelmetlen dolgokat kell tanulni, meg sose fogják használni. Közben meg egy szinttel feljebb felépül egy komplex személyiség és gondolkodásmód, műveltség, ami igenis sokat számít, hogy az ember személyisége kiforrjon.

2018. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bővül a szókincs, több mindenbe bele tud szólni egy beszélgetésnél, összefüggéseket jobban átlátja, logikája jobb lesz, rendszerszemléletű gondolkodást eredményezhet.
2018. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!