Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozik szinte...

Miért nem foglalkozik szinte senki az internet cenzúrával?

Figyelt kérdés

A napokban szavazták meg EU parlamentben(article 11 és article 13) és mindenki viccnek tartja, mert csak azt látják a meme-ket akarják korlátozni. A link adó korlátozná, hogy ki linkelhetné be az adott oldalt(amiért pénzt is lehet kérni, ezzel akarnák az eredeti kiadókat az őket megillető pénzhez juttatni + kontrollhoz, amennyiben valaki licensz nélkül még is megteszi azt megbüntetnék). A nagyobb probléma a 13-as automatikus feltöltő szűrőivel van amivel nem csak a illegális duplikálás avagy szerzői védelmet akarják védeni, hanem információ korlátozás más forrásokat ne lehessen felhasználni és terror(pánikkeltés) ellen is felakarnak lépni. A probléma, hogy sok oldal ideiglenesen vagy véglegesen is elérhetetlenné fog válni eu-ban és egyéb beláthatatlan következményei lehetnek, valószínűleg sok értékes tartalom fog odaveszni a pánikszerű automatikus törlések során csak hogy az oldalak tulajdonosai biztonságban legyenek. És szerintem ez utóbbi a legijesztőbb az egészben, sok a tulajdonosuk által otthagyott oldal van az ezeken levő útmutatókra vagy befejezetlen projektekre pedig rengetegen mások hivatkoznak. Legjobb esetben minden nagy oldal összefog és letiltja az uniós országokat(kétséges) és senki nem kezd el törlésekbe, szerencsére a tervezett bevezetés még odébb van, de már megszavazták és ha jól tudom januárban lesz ellenszavazás amihez szintén többség kellene.


Ti mit gondoltok erről?



2018. szept. 16. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok munka lenne vele.
2018. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy vicc az egész. Nem fogják tudni betartatni ahogy az internetet ismerem.
2018. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolsz, hogy azzal hogy betartsák nem hiszem. A youtube jelenlegi copyright szűrőjénél jóval szigorúbb rendszerről lenne szó, de a lényeg az, hogy amennyiben egy engedély nélküli linket vagy bármilyen digitális információt használ fel valaki akkor az oldalt megbüntetik. 1-2 példával akarják majd a vállalatokat megijeszteni és ebben sok kiadó perelés vagy licensz általi pénz szerzési lehetőséget lát. Ezért is lett megszavazva és 2022-ig akarják ezen folyamatot segítő jogilag is elfogadott támogató rendszert mögé rakni.
2018. szept. 16. 20:47
 4/16 A kérdező kommentje:
GDPR nézd meg azon is mennyien röhögtek és mi lett belőle ez viszont jóval komolyabb, de senki nem veszi komolyan.
2018. szept. 16. 20:49
 5/16 anonim ***** válasza:

A cikkelyeket, ahogy olvastam, a létező összes oldalról támadják akadémikusoktól kezdve internetes szakértőkön át emberjogi szervezetekig, a válasz pedig az, hogy mindezeket az ellenvéleményeket a google-hoz hasonló mamutcégek szponzorálják. Amíg az egyik oldalon érvek, a másik oldalon érvelési hibák vannak, szerintem nem az a kérdés, hogy indokolt-e bevezetni ezeket a cikkelyeket, hanem hogy mennyi lobbistája van a nagy kiadóknak az eu-s parlamentben. Ezen szerintem nem nagyon tudunk változtatni.


Kérdésedre válaszolva röviden: sokan foglalkoznak az általad említett két cikkellyel.

2018. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ennek örülök és remélem az internet neutralitás sorsára jut, de nem ezt tapasztalatom ahhoz képest szociális médiában nincs annyira felkapva és környezetemben az emberek legyintenek rá. Sokan bannolják a meme-ket, de vicces és ennyi a reakciójuk, idősebbek meg hát őket nem érinti és le tudják. A net neutralitásnak nagy ellenhangja lett és tüntetések is voltak, most meg mindenki ezt viccesnek tartja és el van intézve, pedig már megszavazták. Bár végül is akkor érzed a súlyát a dolgoknak amikor az autó átmegy a lábadon.
2018. szept. 16. 21:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Mar evek ota nem torrentezek, egyéb illegalis meg jogvedett tartalomra nincs szuksegem lopva, igy nem foglalkozom vele, az sem erdekel ha 2022 helyett holnap vezetik be.

Pedig napi tobb orat logok a gep elott pusztan szorakozasbol.

2018. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez a hivatalos ok igen, hogy milyen jó lesz ha minden létrehozott digitális tartalom után pénzt kell fizetni ne legyen kalózkodás. Azonban a lényeget nem veszed észre, semmiről nem lehet majd véleményt nyilvánítani az eredeti tartalomra mutatva. Nem lehet híreket terjeszteni(linkelni vagy idézni az eredeti szövegből) ha azt a szerző nem hagyja jóvá. Valószínűleg röhögsz, hogy és? honnan fogod tudni, hogy az az információ amire indirekt módon idézés nélkül hivatkoznak az valóban igaz és pontos. Iskolában játszottunk olyat, hogy volt egy mondat vagy információ és azt kellett tovább adni suttogva gyorsan a másiknak a végén teljesen más lett belőle. Az információ terjedése és arról vélemény nyilvánítás teljesen a tulajdonosra lesz bízva ha ez nem ijeszt meg téged akkor gratulálok meghajlok előtted nem semmi. Én szoktam pl. véleményeket olvasni vagy videót nézni termékekről mielőtt vásárolnék, akármit csak azért mert "neve" van nem veszek meg, főként ha pl. kiderül hogy xy verzió frissítéstől annyira belassul, hogy használhatatlan lesz. Vagy 2 év múlva lehet kidobni a fűnyírót, mert elkopik benne egy alkatrész(szomszéd 2 évente cseréli nekem 20 éves fűnyíró mai napig működik). A lehetséges kiskapukról nem is beszélve és könnyen lehet(én ezt tenném) a pénz büntetést a felhasználóra hárítanám át, tehát az adott oldalon a felhasználó teljesen felelne az oldal szűrőjén esetlegesen áteső "illegális" tartalomért vagy is ha te belinkelsz vagy bemásolsz valamit akkor a büntetést nyugodtan az oldal hárítsa át rád.


Ha azt mondod, hogy semmi változás nem érdekel téged a külvilágból akkor elismerem ha neked minden mindegy...

2018. szept. 17. 16:14
 9/16 anonim ***** válasza:

Erosen kétlem hogy olyan cenzurat vezetnenek be hogy ne tudj egy funyirorol véleményt olvasni.

Hirekhez meg ugy is hozza lehet jutni ha nem a 66-ik megosztos linkre kattintasz.

Ami meg mindenkett erint engem, azt az esti hiradoban, vagy meloban a csutortoki gyulesben ugyis tudtomra adjak.

2018. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen az esti híradó tele van az internet cenzúrával vagy azzal, hogy a 2 éve vásárolt telefonod frissítés után mehet a kukába vagy routered vagy a jelenlegi os nem támogatja a 7. generációs procidat. Örülj neki ha munkádhoz nem kell második kezes információk után kutatnod azért, hogy pár hónap után ne legyen értéktelen amit csináltál.


Eltaláltad nem lehet véleményt olvasni sok olyan dologról, hogy az eredeti dokumentációt ne idéznéd be részben vagy egészben és most nem a fűnyíróról alkotott írásbeli véleményekre gondoltam. Ha lesz internet 3x áron ami támogatja a https-t és vpn-t meg sima internet ami nem a mostani áron, te gondolom az utóbbit választod, mert minek olyan dolgok neked.

2018. szept. 17. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!