Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha felnőtt leszek, akkor a...

Ha felnőtt leszek, akkor a velem egykorúakat is magáznom kell?

Figyelt kérdés
Mármint elméletileg már felnőtt vagyok (18) de nekem evidens, hogy egyetem pl nem fogom magázni a csoporttársaimat, akkor se, ha nem ismerem. De később, ha pl 30 leszek, akkor már bolba ha bemegyek, vagy munkahelyen az ismeretlen kollégával is először magázódnom kell, és majd csak akkor tegezhetem ha felajánlja?

2018. szept. 23. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Környezettől függ, de egyre kevésbé. Ha nem hivatalos akkor a most 40 évesek se magázzák egymást. Neked meg nekem nem hiszem hogy majd elvárás lesz 20 év múlva.

20/F

2018. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Helyzetfuggo. Ha a penztarosnak mondod azt, hogy szia akkor eleg fura lenne. De egy szuloin siman tegezheted a masikat, hogy " Es ti hogyvagytok? ".
2018. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk bemész egy hivatalos helyre, vagy egy ügyfélszolgálatra, akkor mindenképpen magáznod kell a veled egykorút is. Én boltban nem magázom fiatalnak kinéző embereket, de mikor új munkahelyem van, akkor mindenkit magázok. Egyetemen necces. Vannak full öreg hallgatók is, és baromi fiatal oktatók is. :D Vicces helyzet. :)
2018. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint új munkahelyen nyilván csak addig magázódok, amíg fel nem ajánlják a tegeződést... :D
2018. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a felnőttek magázódnak. Annak feloldására megvannak a szabályok, amiket majd megtanulsz. Ez a tegezésbratyi azért annyira nem elterjedt.
2018. szept. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát, én felnőtt lettem és nekem az a fura, hogy munkahelyen még a 40 évvel idősebb kollégák is megkértek, hogy tegezzem őket, de van akit egyszerűen nem tudok mert tiszteletlennek érzem... Ez meg neki nem esik jól, hogy magázom.
2018. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom miért de engem 20 évesen magázott le valamelyik nap egy 14 év körüli gyerek.
2018. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

...mert az ő szemében már egy öreg trotty vagy.

:)


(Lesz ez még rosszabb is.)

2018. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok embert kell majd magázni, akár kb. veled egyidőseket is. De egyre ritkábban fordul elő ez a helyzet. Ma már az ismerősök általában tegeződnek.


Szerintem a magázás hamarosan ki fog halni. A hétköznapi beszédből kb. 20 év múlva már eltűnik, hivatalos helyeken ez lassabb lesz, de 50 év múlva már nem lesz magázás.


Én amúgy holnapután leszek 38 éves, de a saját korosztályommal legtöbbször tegeződünk. És azt gondolom, hogy addig vagyok fiatal, ameddig a saját korosztályommal általában eleve tegeződünk. És ez még most, ebben a korban is így van.

2018. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!