Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a környezetért?

Mit tehetnék a környezetért?

Figyelt kérdés

Mindenhol rengeteg szemét szétdobálva,sokan pazarolnak,autóval járnak stb.

Mit tehetnék a környezetemért?

Jelenleg szelektálom a kupakokat,az űdítős,vizes palackokat,az elemeket,a papírt.Zuhanyzom,kevés vizet használok.

Mit tehetnék még?

Az egyik barátnőm nagyon pazarol a suliban mindennap vsz 1 üveg vizet megissza és kidobja.Még nem sikerült rá beszélnem,hogy töltse újra,de már elkérem tőle a palacot és a kupakot és hazaviszem szelektálni.


Nagyon zavar,hogy minden tele van szeméttel.Mikor jövök haza illetve megyek el a buszról nézelődve mindenhol csak eldobott szemetet látok.Van szemétszedő program önkéntes alapon?szívesen részt vennék.


Vannak rágcsálóim(nyúlak,malacok)és papagájaim.Az ő ürüléküket hogyan tudnám hasznosítani?forgáccsal eggyütt,ugye az almozás miatt.


2018. okt. 5. 19:24
 1/8 A kérdező kommentje:

És pl. Az ózon réteg érdekében is mit tehetnék?

Olvastam,hogy megnövekedett a növények leveleinek vastagsága és ez nagyon rossz hír.

Nem tudok e takarékos tárgyakat vásárolni diák vagyok,szüleimen múlik.(őket is beszélem a helyes dolgokra)

16L

2018. okt. 5. 19:26
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy megeszed az ürüléküket. Csokibogyó.
2018. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát a hörcsög trágyázásról nem tudok nyilatkozni, de van még több modja, hogy a (szerintem elérhetetlen) zero waste életformát éld :pl szatyrok helyett pamut táskát használj, ne rakd zacsiba a cuccokat, piacon/több helyen lehet kimérve venni magvakat, lisztet, tésztát stb, amit szintén saját tartóba tehetsz, ugyanígy tojást is. A szelektív hulladék gyűjtés jó dolog. De külön a papír, külön az üveg még jobb. Sok dolgot újra lehet hasznosítani, pl kávézacc jó a virágnak a földjére, lehet komposztálni is otthon. És sok ilyesmi van. Ne akarj erőszakosan téríteni, vegyél bnődnek egy szép, trendi vizespalackot (ami újrahasznosított anyagból készült pl) és lehet magától azt használja majd 😊
2018. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Rajtam keresztül tudsz pénzt adományozni olyan szervezeteknek, amik Földanyánk megtisztításáért küzdenek. Privátban küldöm a számlaszámot :)
2018. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen különgyűjtőm azt is.

Nem akarom téríteni őt,de ők gazdagok és ezért mindennap újat vesz.Mi nem vagyunk azok ezért egy sima vizes üveget is sokáig használok.De lehet megpróbálok neki venni egyet.Csak azt mondta nem szereti a csapvízet,de nem sok különbség van a kettő közt.

2018. okt. 5. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne internetezzél. Az áramot szénnel működő erőművekben állítják elő, a szén füstje pedig szennyezi a levegőt.
2018. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75 forint a nagy üveg víz, nem kell gazdagnak lenni ehhez... És van különbség, legalábbis felénk ritkán folyik szénsavas víz a csapból, nem tudom nálatok hogy van :D
2018. okt. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj ne csesztessétek már, igen is a műanyag zacskók és palackok egyszeri használata, kidobása nagyon szennyező...
2018. okt. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!