Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy-hogy ilyen sokaknak jön...

Hogy-hogy ilyen sokaknak jön be annyira az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha ezen az oldalon az emberek zöme nettó 200 felett keresne, jó végzettsége lenne, akkor válthatna munkahelyet, amikor csak akar. Nemcsak Budapesten.

Itt sokan állítólagos lehetőségekről, szép felnőtt életről beszélnek.

Hát én eddig utálom a felnőtt életet, lehetőségem pedig nincs.... maximum kenyeret enni. Vagy a kitörés reményében elkölteni félmilliókat és úgy betáblázni a napjaimat, hogy 6 óra alváson kívül csak lopott 5 perc szabadidőm legyen, a barátaimra meg ne maradjon energiám.


Hiába tanulsz évekig, hiába fogalmad sincs róla, milyen munka után PIHENNI vagy milyen az, amikor a szabadságod tényleg 21 nap, és nem sikertelen állásinterjúra(mert du. 6-kor már sehol se fogadnak, pénteken du 4-kor se), vizsgára megy el... Majd leszólnak, hogy tanulj tovább meg szerencsétlen vagy, hogy nem piacképes dolgot tanultál (honnan tudtam volna)??


De ha az a kérdés, hogy X.Y miért nem akar kitörni, akkor megintcsak én vagyok letolva, hogy képzelem, nem gondolom, hogy ki lehet égni, nem gondolom, hogy másnak elege van a tanulásból?


2018. okt. 15. 15:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

A párom a nettó 200 dupláját keresi és bizony nem kellett megerőltetnie magát hozzá :)

Egyszerűen jól tanult, ért a szakmájához, annál a cégnél helyezkedett el végleg, ahol diákmunkásként tevékenykedett.

Ennyi kellett hozzá: lelkesedés és szakértelem. Persze a jó időzítés sem ártott, mindig akkor lépett elő a fizetésemelési igényeivel, amikor éppen alkupozícióban volt.

Tény, hogy vacak ez az ország, nehéz kitörni a szarból de nem lehetetlen és nem kell megszakadni hozzá. Egyszerűen életrevalónak kell lenni.

2018. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Az nem politikai kérdés, hogy kinek milyen az élete. Ne gondoljuk már azt, hogy azért mert valaki fideszes annak jobb élete van. Nem értem miért kell a politikát belekeverni olyan magánéleti kérdésekbe amiről az egyén maga döntött, aztán meg szidja a mindenkori kormányt, hogy itt nem lehet élni.

Igenis lehet, első lépés a tanulás, ha az nem megfelelő szintű, akkor csak vergődés az élet. De jól tanulni nem kormány kérdése. Csak önerőből lehet felemelkedni nem pedig nyafogni, hogy keveset keresek, itt nem lehet élni, mert ez a kormány.... stb. Szánalmas takarózás.

Ma nettó 200 eFt-ot megkeresni igenis meg lehet, de nem végzettség nélkül.

Ha nem lett volna nálunk szocializmus, akkor nyugati szinten keresnének az emberek, ezt ne felejtsük el. Akkor valahogy elfelejtettek nyafogni, hogy kevés a pénz, pedig rosszabb helyzetben voltak.

Feláll a hátamon a szőr, amikor ilyen életunt nyafogást olvasok. A kérdező saját bevallása szerint is nem piacképes szakmát választott. Az egyén döntésének felelőssége van, ezért kell megalapozott döntést hozni és megfelelően tájékozódni.

2018. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy itt, ezen az oldalon csak hiperpozitív, hipererős, jókisugárzású, mindig jó döntéseket hozó, jó agyú, magas IQ-jú emberek vannak?


És igen, ha úgy van (már pedig úgy van), akkor nyafogok.


Egyébként sokszor azt érzem (mások kérdéseinél is), hogy a kérdezővel való kötekedés a cél.

Pár napja rákérdeztem a másik végletre, miszerint miért jó valakinek, hogy pl. nettó 120 ezerrel, 12 órában jó neki a monoton, lélekölő kasszázás és nem akar kitörni. Ott le lettem hurrogva, hogy hát hogy képzelem, nem gondolom, hogy a tanulás fárasztó, ki lehet égni?!


Ha "siránkozom", mert fájlalok már lassan egymillió forintot, két év alatt 25-30 nem pihenésre fordított szabadnapot, két éve 6 óra alvást, a lemondott baráti programokat (vagy épp elmentem, de a fáradtságtól/stressztől valóban nem éreztem jól magam) - akkor is le vagyok torkollva.

2018. okt. 15. 17:09
 14/21 anonim ***** válasza:

Miért alszol 6 órákat?

Most tanulsz valamit munka után? Mit?

2018. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Angolt és programozást.



Esélytelen 6 óránál többet aludni.



9 óra munka, legyen "kerek", 45 perc kilincstől-kilincsig odaés vissza (picit kevesebb, de csak nagyon picit).

Ez már 10,5 óra - és még így is szerencsésnek érzem magam.

Vásárlással, házimunkával, készülődésekkel, esetleg túl sok lopott 5 perccel, evésekkel, sportolással, a tanulással képtelenség eleget aludni.


Egyébként más is azt mondja, hogy képtelenség eleget aludni.

Mi 6-an vagyunk a csoportban és 1 ember alszik 8 órákat.



Az ember, mire odajut, megnéz egy filmet, egy sorozatrészt, ha nem néz ilyeneket, elolvas 5 cikket, pár fórumtopikot, 10 kérdést itt.... Már 6,5 órát ír ki a telefon várható alvásidőnek. Amennyi abból a 6,5-ből tényleges alvás, az 6. :D

2018. okt. 15. 17:27
 16/21 anonim ***** válasza:

Milyen csoportban vagytok 6an?

Milyen képzés ez?

2018. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A munkahelyen vagyunk 6-an.
2018. okt. 15. 17:49
 18/21 anonim ***** válasza:
nekem speciel nem jött be amire 10 éve készültem, úgyhogy az egy éves depresszióm után most elkezdek szép lassan csinálni valamit. Többször már biztos nem próbálok meg semmit. Valakinek bejön, valakinek nem. Ennyikehhh....
2018. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
10 évig, bocsesz.
2018. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Aki pl. ingatlanspekuláns, annak mostanában bejön az élet. Igaz, mások kárára, de hát a pénznek nincs szaga ugye. Az átlagos értékteremtő munkásnak meg sohase jött be, annak ellenére, hogy a komplett társadalmi stabilitás tőlük függ.
2018. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!