Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistaként teljesen...

Egyetemistaként teljesen kisgyereknek kezelnek a szüleim, mintha általánosba járnék, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Mindenkit úgy lehet kezelni, ahogy azt hagyja másoknak.
2018. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szedd össze magad, de tényleg!:D Az én anyám is ilyen volt, habár nem nagyon változott azóta, mégis más a helyzet, mert már máshogy kezelem.

Kezdetnek az is jó, ha:

- el tudod dönteni, hogy mi tartozik rájuk és mi nem, és nem avatod be őket mindenbe

- rajossz, hogyan jelezd finoman, nem sértoen, ha tavolsagra van szukseged... én pl. sokszor csak visszakerdezek a tolakodo kerdesikre, hogy "de miért érdekel"?

- ne félj tőlük, attól meginkabb gyereknek neznek

- ha van lehetoseged ra, keress diakmunkat, tegyél felre pénzt, hogy minel kevesebbet kelljen tőlük kerned, ne foghassanak meg az "akkor nem kapsz penzt" mondattal

- amikor "nevelni" probalnak, mindig jelezd, ha ugy érzed, hogy atleptek egy hatart.. (pl. felnőttkent azert mar nem szolnak rá az emberre, hogy ne karomkodjon, üljön egyenesen, ne egyen reggelire vacsorát... akkor sem, ha nem helyes a cselekves)

Meg ilyenek... ezen csak az változtat, ha elkoltozol vagy ha te magad lesz fel. Szóval hajrá! :)

2018. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben kifejtenéd?
2018. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Felkeltenek reggel, hiába állítok ébresztőt. Nem "engednek" sehova. Mindent megszabnak, azt is, hogy mit vehetek fel...


Múltkor kiverte a hisztit, hogy "lertem vágatni a hajamat a tudta nélkül". Mert neki a derékig érő ősember haj tetszik...


Meg ha megyünk valahova "köszönj a néninek", "köszönj hangosabban kislányom", "miért ezt vetted fel, másikat készítettem ki".


Meg hasonlók... A kaját beléd tukmálja, akkor is, ha hánynod kell már, annyit ettél.


Mindenhova kísérned kell, mert "szégyenlesz minket".


Kutatnak a cuccaim között, lenyúlják azokat. Baszogatnak, mint egy kisgyereket, hogy tanulj, milyen jegyet hoztál haza, beosztják, hogy mikor tanulj. Tudtomon livül leszervezte a magántanárt... Ha "rossz" jegyet hoztál, szobafogság, elveszik a telefont.


Nem fogják fel, hogy az egyetem már nem így működik.

2018. okt. 25. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:

De az egyetem, sőt a 30+ osok élete is így zajlik, ha nem nőnek fel és nem húznak egészséges határokat az életükben. Mikor szeretnél felnőni?


Mert ha ilyet csinálna velem az anyám, már nem tartanám vele a kapcsolatot. Te miért is engeded ezt meg?

2018. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. zárod az ajtód, ha nem lehet, megcsináltatod, ha az sem megy, akkor amikor felkeltenek, megkéred, hogy menjen ki, mert te később kelsz.


2. ha épp kiveri a balhét, fogod és otthagyod. Az ő balhéja az ő baja, nem a tiéd. A hajad meg úgy hordod, ahogy neked tetszik.


3. ne menj velük sehova, nincs közös programotok, amíg nem viselkednek normálisan. Nekem ha azt mondaná, köszönj szépen, odafordulnék hozzá és azt mondanám, "viszlát", és tényleg elköszönnék. De tőle.


4. nem tukmálja a kaját, mert azt én szám az én szám, és azt eszem rajta, amit én akarok.


5. lopni bűncselekmény, ha elveszik a cuccaimat, feljelentést teszek. 2. ilyen alkalom után pedig elköltözöm.



Ez amúgy is egy jó terv, pakolj és menj, dolgozz, tanulj és éld a saját életed!

2018. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vallásos szülők szoktak ilyen háborodottak lenni, csak nem "vérkatolikusok"?
2018. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez elég beteges már, ahogy lehet lépj le a paliddal aztán had csinálják magukban a fesztivált
2018. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És "vesegyulladással full lázasan apám behajt az egyetemre"?
2018. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha otthon laksz, ezen ne csodálkozz. :)

Változtatni ezen sosem fogsz tudni, csak ha úgymond kirepültél már a fészekből.

2018. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!