Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért sérthetetlenek a gyereke...

Miért sérthetetlenek a gyerekek (egyesek számára)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyerekgyűlölő, nincs bajom az olyan gyerekekkel, akik meg vannak nevelve, normálisan tudnak viselkedni. De ettől most vonatkoztassunk el, nem tartozik a kérdésemhez, csak tisztázni akartam.

Szóval mostanában vettem ezt észre a környezetemben. Példaként tudom említeni, hogy a szomszédban született egy kislány. Nos, akinek van szeme, nyilvánvalóan látja, hogy ez a gyerek nagyon nem szép. Vannak szép kisbabák, de ez a gyerek garantáltan nem az. Egészen ilyen torz feje van, meg mintha kancsal is lenne. Anyu meg írogatja Facebookon a szülők képei alá, hogy "nagyon szép vagy aranyom" meg hasonlók. Kérdeztem anyut, miért kell álszenteskedni? Ne tegyen már úgy, mintha valóban így lenne, miért hazudik? Erre jól leordított, hogy lehet egy gyerekre ilyet mondani, meg ne legyek gonosz. Mégis miért, felnőttre mondani ezt olyan szép dolog? Nem vagyok én gonosz, csak ami a szívemen, az a számon, ne legyünk képmutatóak.

Másik eset volt, mikor a boltból hazafelé jövet egy látszólag 5-6 éves kisfiú, szülő nélkül hazáig követett. Rúgdosta a bakancsomat, csúnyán, trágár módon beszélt hozzám, ki akarta venni a kezemből a táskáimat. Otthon mesélem anyának, milyen egy kis k.csög volt ez a gyerek velem, hol lehet az anyja hogy ilyen neveletlen, milyen bunkó lesz belőle felnőtt korára. Erre megint anyu szokásos szövege, hogy gonosz vagyok, gyerekre nem mondunk ilyet.

Tegnap a 7 ill. 8 éves unokatesóimra vigyáztam délután. Első dolguk volt rászállni a hűtőre suli után, látom hogy a másnapra készített salátámra már rá is kaptak. Elvettem előlük, mondtam, hogy van sok más, egyék azt, ezt holnapra készítettem, nekem nincs menza mint nekik, ez lesz az ebédem. Ekkor már sietett is anyám a konyhába, hogy merem előlük elvenni, egyék csak azt, már megint szívtelen vagyok, nézzek most már magamba jó mélyen.

Na most ez miért jó, hogy kivételezünk a gyerekekkel? Hogy nem szabad már lassan feléjük semmilyen kritikát megfogalmazni? Miért szentek és sérthetetlenek? Van még ilyen aki egyáltalán így gondolja?


2018. okt. 26. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Van benne igazság, néhány gyerek nagyon idegesítő tud lenni és ha rugdosna, bohóckodna, megőrülne engem nem tartana semmi vissza, hogy rászoljak. Viszont akinek a természeti adottságai gyengék azt tényleg nem illik akár még őszintén is szóvá tenni. A kisgyerekek még lelkileg fejletlenek, érzékenyek és nyilván a szülők is tudják, hogy csúnya a gyerekük mégis az övék és nem fogják ezt tudatni vele sosem. Ki tudja, lehet, egy ilyen inzultus miatt gyerekkorától fogva önbizalomhiányos lesz, sosem lesz elégedett magával, aminek rossz következményei lehetnek. Felnőtt az más, egy normális felnőtt ember tisztában van a saját értékeivel, de egy gyerek még lehet 12-13 évesen sem fogja tudni hogy ő most csúnya.
2018. okt. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Úgy hívják, hogy jóindulat.

Megfogja szegény kapni eleget, és a pofájába fogják neki később mondani, hogy nem egy szépség. Most még építhetnek belé egy kis önbizalmat, a gyerek is rá fog jönni, ha már nem tudja, hogy nem a külsejével fog érvényesülni ebben az életben. És? Sajnos egy olyan világban vagyunk, ahol a külső majdhogynem minden. FB-on meg alap, hogy a legcsúnyácskább embernek is azt mondjuk, hogy szép, egy viszontlájkért cserébe.


2. Hát ebben egyetértek. Neveletlen utcakölyök, neki adnék egy-két taslit.


3. Ebben is egyetértek. Szerintem anyukád csak meg akarja játszani a jó nagynéni szerepet, és az unokatesóid is neveletlenek. Alap, hogy a gyereknek elsők között megtanítjuk, hogy nem kaphat meg mindent a két szép szeméért.

2018. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

A rossz nevelés következménye.

Ha helyénkezeled őket, és eleve egy ostobább rászoroló lényként tekintesz az ilyen hulladék emberekre, (a korától függetlenül) máris felülkerekedsz. Rendezd el magadban, hogy igen is vannak a környezetetben méltatlan emberek akik a figyelmedet se érdemlik, így könnyebb lesz az ilyen helyzeteket kezelni.

Sok sikert!:)

2018. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erről anyukádat kérdezd meg.

1 szitu - én nem mondom a csúnyára azt, hogy csúnya de azt se hogy szép. Szóval semmit.

2. Ezt nem tudom elképzelni. Ha 5-6 éves gyereket egyedül láték megkérdezném hol vannak a szülei. Ha ráadásul ütöget akkor leszídom.

3. Jogos volt a kiakadásod.

Szóval nem szent és sérthetetlen egy gyerek sem.


2 kicsi gyerek anyukája

2018. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Juj bocsánat, nyilván egy újszülött nem tudja magáról, hogy hogy néz ki:DD kicsit belelovalltam a többi részletbe, ott már nagyobb gyerekekről volt szó. De kicsin még amúgy is sokat fejlődnek külsőleg, plusz az én gyerekem akkor is szép, ha nem szép. Szerintem ez a helyes hozzáállás, másoktól nem valószínű, hogy később megkapja ezt, nyilván az megy, ami szokott a közösségi médiában.
2018. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Valami hasonló kérdés már volt egyszer... valaki megtalálja? Ugyan az a kérdező?
2018. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most kérdeztem először ebben a témában. De nem ez a kérdés.
2018. okt. 26. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, az a baj hogy manapság nincsenek nevelve, és ez meg is látszik rajtuk. Mert az egy dolog, hogyha valaki folyamatosan bántalmazza meg terrorban tartja a gyereket, az mélyen elítélendő. Az meg egy másik dolog, hogy néha nevelő célzattal igenis mindegyiknek le kéne húzni egy-két pofont, vagy eltiltani őket dolgoktól. mert most ott tartunk, hogy jaj már csúnyán nézni sem lehet egy gyerekre, és ennek meg is van az eredménye, a többségük nagypofájú, bunkó, trágár, hangoskodó, illemet és tiszteletet hírből sem ismerő kis takony, aki nem tanul, tizenévesen már iszik, cigizik, vandálkodik meg szexel és még sorolhatnám. A szülőket komolyan mondom büntetném ha nem nevelik meg a gyereket. A gyerek nevelése nem merül ki abban hogy minden szart megveszel neki a boltban amiért vonyít meg mindent ráhagysz. Aki nem tud nevelni az ne szüljön, ennyi.
2018. okt. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!