Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hányszor lehet új életet...

Hányszor lehet új életet kezdeni? Hányszor lehet felállni a padlóról? Egyáltalán, érdemes így élni?

Figyelt kérdés

Amikor már minden igyekezeted hiábavaló, minden próbálkozásod kudarcba fullad, mintha az egész világ ellened lenne és senki nincs melletted.

Lelkileg és anyagilag már a padlón vagy, de még fel is törlik veled..

Amikor már elfogy az erő, a remény és a pénz és tök egyedül vagy. Már csak a büszkeséged maradna, de az is romokban.

Meddig lehet ezt bírni?

Hányszor lehet nulláról kezdeni, amikor már az idő is ellened dolgozik és csak egyre nehezebb lesz minden?

Nem hívők tapasztalatai érdekelnének (mert abban én nem hiszek, hogy az Úr majd megsegít, meg imádkozzak, járjak templomba és hasonlók..).

Van, akinek sikerült, akár többször is?


2018. nov. 2. 17:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már annyiszor igyekeztem minden erőmmel összeszedni az életem, aztán újra elveszett minden.

Az erő meg véges, előbb-utóbb eljuthat az ember a feladás fázisába.

Én most már sajna, itt tartok.

2018. dec. 2. 12:09
 12/18 anonim ***** válasza:

én régebben vallásos voltam, de most már azt gondolom, hogy nincs az élet után semmi, ez minden, amink van. Igyekszem ebből kihozni a legtöbbet, a legjobbat, mert ez legalább van, ez valami.

Szerintem ha a háborúkat túlélték éhezve, mezítláb, pincékben, stb. akkor a mai világban ahhoz képest simán túl lehet élni így vagy úgy. Csak nem kell túlságosan hosszan sajnálni magunkat, hanem menni kell tovább. És a természet rendje az egyszer fent, egyszer lent. Azt hisszük, másoknak könnyebb, mert nem tudunk róluk eleget. Hát senkinek sem könnyű, csak van, aki jobban tudja tartani magát.

Próbáld meg te is, beszélgess valakivel, stb.

Nekem ami bevált, hogy próbáltam másoknak jobbá tenni a napjukat, egy bókkal, egy mosollyal, akármi. Macskáim is lettek, és tőlük is nagyon sok szeretetet kaptam.

Pici dolgok, de apránként kihúzzák az embert a nehezéből. Ha itt tudsz írni, akkor legalábbis nem vagy utcán élő hajléktalan. Biztos nehéz neked, de ezek szerint nagyon vészes nem lehet.

2018. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Még tudok írni és egyelőre van hol laknom. De hogy meddig, az már kérdéses.

Egyszer már majdnem utcára kerültem, nem volt netem, tévém, telefonom, mert kikapcsolták. Kis híján az áramot is. Volt, hogy az utcán kéregettem..

Más megoldás nem maradt, eladtam a lakásom, (mielőtt utolért volna a végrehajtó), áron alul és vettem egy olcsóbbat, rosszabbat.

Maradt egy kis különbözetem,, de továbbra sem találtam munkát. Tudom, ez hihetetlen, de már vagy 2-300 önéletrajzot elküldtem és legtöbbször semmi válasz, néha esetleg annyi, hogy "köszönjük, nem).

Volt, hogy felvettek valahová nagy örömömre, aztán három nap után elküldtek, mert két nap kevés volt a betanuláshoz.. A következő helyen két és fél hónapot töltöttem, mindent beleadva, innen is elküldtek (mint kiderült, eleve nem is terveztek velem hosszú távra, csak ezt elfelejtették velem közölni, "tűzoltásra" kellettem csak, meg hogy hülyére vegyenek...).

Napi több órát töltök álláskereséssel, már betanított munkákra, csomagolásra, dobozolásra is jelentkezem (pedig egészségileg sem vagyok a topon), de még válaszra sem méltatnak.

Elmúltam 50 éves, sehová nem akarnak felvenni. Nincs senkim, nincs családom, csak egy cicám és már csak kb. 15 ezer forintom maradt..

Munkanélküli segélyt sem kaphatok, mert egyszer már igénybe vettem.

Úgyhogy innentől sem számlák, sem kaja azt sem tudom, a cicának mit fogok enni adni. Ezt a lakást is el fogom veszíteni.. és akkor már tényleg csak az utca marad.

Vagy a pszichiátria, mert ebbe egyszer már belebolondultam, és sajnos, nagyon úgy tűnik, a lejtőn már nincs megállás..

2018. dec. 2. 14:56
 14/18 anonim ***** válasza:

hát ez nagyon szomorú. Melyik városban laksz? Milyen végzettséged van? Jófogáson is ám sok hirdetés van nagyon. Meg boltokban, pl. spar nagyon keres munkaerőt.

a helyedben, amíg nem találok állást, kiadnám a lakást és kivennék egy pici szobát, a különbözetből meg megpróbálnék ételt venni.

Az a furcsa, hogy munkaerő-hiány van.

Közmunka is van.

Ápolt vagy? hajad, fogaid, lehelleted, testszagod rendben vannak? ruhád nem szakadt, nem koszos, rendben van?

Önkormányzattól még lehet szociális segélyt kérni, vagy mondom, közmunkát.

2018. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
merre élsz? rengeteg helyen látni üzletek ajtaján, hogy felvesznek embert.
2018. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Önéletrajz statisztikám:

164 alkalommal jelenítettük meg a munkaadó kereséseiben

4 munkaadó tekintette meg az önéletrajzát

0 munkaadó töltötte le az önéletrajzát"

Ezen kívül magam küldtem el csak ide huszat.

Tehát a falnak írogatok...

És ez csak a Profession, ezen kívül még vagy 5-6 közvetítő oldalon próbálkozom, minden nap átnézem a Jófogást, a Startaprót, és egyes céges karrier-oldalát.

Egy hónap alatt kb. 50 jelentkezést küldtem el..

Ápolt vagyok, fiatalos, a régi kollégáim mind kedveltek, de a szakmám nem szeretném itt leírni, és bővebb részleteket sem (pl. hogy bizonyos munkák miért nem jöhetnek szóba). Csupán azért, mert nem örülnék, ha valaki esetleg rám ismerne.

2018. dec. 3. 00:45
 17/18 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ez nagyon kevés, havi 50 életrajz.

szerintem a legtöbb közvetítőirodás hirdetés fals.

ez a tapasztalatom.

ismerősöket kérdezgess, küldd el minden egyes cégnek a városodban, a szomszéd városokban, falvakban.

Mindenhova küldd el.

Menj be minden üzletbe, ahova tábla van kitéve. Menj be minden Lidlbe, Aldiba, Sparba, stb. ezekben mindig keresnek munkaerőt.

Nagyon keveset tettél, ezt saját tapasztalatból mondom, pedig én keresett ember vagyok a munkaerőpiacon, mégis nagyon nehéz volt bejutnom bizonyos esetekben a megfelelő helyre.

2018. dec. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Az 50 csak az elmúlt egy hónapban volt. Előtte ment kb. 200-300.

Köszi!

2018. dec. 3. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!