Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha hivatalosan mindenki...

Ha hivatalosan mindenki alkoholistának számít, aki rendszeresen iszik alkoholos italt, még az is, aki 1 héten 1-szer egy sört, akkor szinte mindenki alkoholista. Nem rossz ez a felfogás?! Rontja az ország statisztikai mutatóit.

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 14:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
9-es, ez korrekt komment volt. Annyira nem szimpatikus az alkoholizmus behatárolása, de ez van. :/
2018. nov. 9. 20:26
 12/14 anonim ***** válasza:

Arról van itt szó, hogy a függők mindig terelnek, meg letagadják hogy ők függők. A betegségükkel nem hajlandóak szembenézni, és zavarja őket ha valaki emlékezteti őket rá, így mindig letagadják.


Aki rendszeresen iszik, az alkoholista. Tök mindegy hogy 0-24 a kocsmában csücsül, vagy "csak" minden szombaton fetreng a saját hányásában, attól még függő. Az is tök mindegy, hogy magától, saját bánatában/unalmában mászkál a kocsmába, vagy a haverok rendszeres "Gyere már Józsi mer ma úgy be-b*-szunk mint állat, nehogy má' otthon üljé mikor most akciós a vodkanarancs!" unszolására csapja szét magát. Ugyanez van a dohányosoknál is, "Ó én csak a bulin szoktam cigizni, igaz hogy akkor egy este elmegy két doboz, és minden hétvégén van buli, de én nem vagyok függő mert ma még nem gyújtottam rá és már elmúlt reggel 9!"


Hülyeség.


Az egy dolog, ha valaki kipróbálja egyszer az italt, netán egyszer jól berúg de utána semmi, az is egy dolog ha valakivel valami nagyon jó/nagyon rossz dolog történik, mondjuk legénybúcsú van vagy meghalt valakije, kidobták stb. és akkor piába fojtja az érzéseit. Az nem alkoholista. Aki viszont minden hétvégén este 8-kor a Tescoban áll sorban a Royallal meg a 6 doboz sörrel az alkesz. Aki "csak" buliban iszik, de azt minden hétvégén, az is alkesz, mert rendszeresen és mértéktelenül csinálja.


És igen, a mérték is hangsúly. Ha valaki minden este megiszik egy kis pohár vörösbort a vacsora mellé, vagy meleg nyári estéken legurít egy doboz sört, az nem lesz alkoholista, hiába csinálja adott esetben naponta, mert mértékkel teszi, és a szervezete képes megbirkózni vele, nem okoz maradandó károsodást. Ellenben ha valaki rendszeresen a detoxban végzi, akkor az alkoholista akkor is ha éppen a hétvégén nem végezte ott, de előtte idén 15-ször már igen. Mert nem ismeri a mértéket, és saját magának árt vele. Szóval a rendszerességen ÉS a mennyiségen is egyben van a hangsúly.


A legjobb lenne betiltani minden "kemény" alkoholt, maximum a sör meg a bor maradjon, és akkor nem lenne annyi probléma. A sok ostoba nem jön rá hogy saját magával cseszik ki, mert hű de menő akar lenni. (Mitől menő?)

2018. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Vannak olyan alkoholisták, akik egész évben hónapokig nem isznak, aztán két hétig minden nap full öntudatlanra piálják magukat, mert egy idő után ki kell üssék magukat. Vannak olyanok, akik mint a nasit fogyasztják, kaja után, tévé előtt, vagy bulikon, de a lényeg ezekben a valamihez társítás, ez is függőséget jelent.

Nekem pl. hiányzik néha hogy igyak, de nincsenek meg hozzá a feltételeim, nem fogok. Nincs alkalom, társaság, megfelelő hely vagy idő, akkor majd máskor. Egy függő megteremti a piához való feltételeket.

Nagy bagós voltam, télen, fagyban, éjszaka, gyalog, a legtávolabbi benzinkútig lemásztam ha már csak 2 szál maradt a dobozban, pedig tudtam, hogy valószínüleg alszok, de mi van ha valamiért mégis elszívom és nem lesz több. Az függőség volt, és mivel tudom, hogy itt kötnék ki újra ha csak egy szálat is elszívnék, így elmondhatom hogy még mindig cigifüggő vagyok, csak már évek óta nem dohányzok. Mint ahogy a leszokott alkoholisták is alkoholisták maradnak akkor is ha nem isznak.

Szóval ha a heti egy sör "kell" akkor függőség. Ha inkább a sör mint a kenyér vagy a villanyszámla, akkor függőség. Ha "minek dolgozok ha ennyi sem fér bele" akkor függőség, és ezt nevezik alkoholizmusnak.

2018. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12

teljesen igazad van nem lehet belekötni semmibe.

Viszont van egy undorító szardobálás szaga amolyan fennsőbbrendű, lebecsmérlő köcsögözés az ilyen barmok iránt, akik isznak.

sokan komoly lelki dolgokkal küzdenek, amit ti el sem tudtok képzelni. Olyan depresszióban vannak, amit az alkohol igenis felold.

Én magam tudom milyen az alkoholista. Együtt kellett élnem olyan férgekkel, 26 vagyok van tapasztalatom.

Pia az rossz de rámondani valakire hogy alkoholista nagy görénység, akármennyit ivott.

2018. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!